Victoria i Daniel w Goteborgu + najnowsze informacje

2017/12/09


Wczoraj wieczorem książęca para przybyła do Goteborgu, aby wziąć udział w uroczystości 100-lecia istnienia miejscowego chóru symfonicznego. Koncert odbył się w Sali Koncertowej Goteborgu. W programie znalazł się przekrój przez twórczość Chopina, aż do Björna & Benniego. Przed stu laty, na pierwszym koncercie chóru pojawił się książę Gustaf Adolf i księżna Margaretha.

kungahuset
Początek przyszłego roku zapowiada się bardzo ciekawie. Już 17 stycznia rozpocznie się pierwsza wizyta państwowa z Islandii. Prezydent Guðni Thorlacius Jóhannesson przyleci do Szwecji z trwającą dwa dni wizytą. Będzie mu towarzyszyć żona, Eliza Jean Reid oraz przedstawiciele rządu.  Na tą chwilę oczekuje się, że w przyjęcie gości oprócz pary królewskie zaangażowani będą księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Carl Philip i księżna Sofia. Tradycyjnie pierwszy dzień wizyty zakończy się uroczystym bankietem na Zamku Królewskim podczas, którego Panie będą nosić tiary. Drugi dzień skończy się bankietem zwrotnym w wybranym przez islandzką stronę miejscu, na tą okazję Panie powinny wybrać sukienki koktajlowe.

***

Już jutro o 16.00 rozpocznie się ceremonia wręczenia nagród Nobla, już dzisiaj zapraszam na LIVE Bloga od godziny 15:40!


7 komentarzy

 1. Już nie mogę się doczekać jutrzejszej ceremonii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez!!! :-D
   Ciekawe kto nas zaskoczy stylizacja? Ktora z Pan bedzie wygladala olsniewajaco a ktora zaliczy niezbyt udana sylizacje :-)

   Usuń
 2. Victoria bardzo ładnie wyglądała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie przewidywania na jutro ?
  Vic :róż i Laurel Wreath Tiara
  Maddie :błękit i Aqumarine
  Sofia: fiolet /granat i marzą mi się po raz drugi ametysty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się co do Victorii ametysty zobaczyłabym na Madeleine a Sofia mam cichą nadzieję na Connaught Tiara
   Ewa

   Usuń
 4. Bardzo podoba mi się spódnica księżniczki Victorii.
  To jest z pewnością piękny akcent, że księżniczka Victoria i książę Daniel uczestniczyli w koncercie, tak, jak przed 100 laty książę Gustaw Adolf i księżna Margaretha.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.