Lunch dla królowej Sofii i księżnej Takamado w Pałacu Haga

2019/05/16


Casa de S.M. el Rey

Księżniczka Victoria zakończyła swoją wizytę w Norwegii w związku z którą nie mogła spotkać się z gośćmi zaproszonymi na Dementia Forum X. Dlatego też postanowiła zaprosić dzisiaj do swojego domu królową Sofię z Hiszpanii i księżną Takamado z Japonii. 

Następczyni Tronu zaprosiła królowa i księżną na obiad do Pałacu Haga. Na miejscu nie mogło zabraknąć królowej Silvii. Księżniczka Victoria często zaprasza królewskich gości do swojego domu. W styczniu ubiegłego roku książę i księżna Cambridge spędzili popołudnie w oficjalnej rezydencji książęcej pary, a w spotkaniu wzięli również udział Estelle i Oscar. Również księżna Mary i książę Frederik czy księżna Mette-Marit i książę Haakon przy okazji oficjalnych wizyt w Szwecji odwiedzają Pałac Haga, a w większości przypadków zatrzymują się w pałacu na te kilka dni.Królowa Silvia bardzo cieni sobie przyjaźń z byłą hiszpańską królową. Zawsze rozmawiają między sobą po hiszpańsku co dla szwedzkiej monarchini jest bardzo odświeżające i przywołuje wiele wspomnień. Z kolei Victoria bardzo dobrze wspomina spotkania z królową Sofią i królem Juanem Carlosem jakie miały miejsce jeszcze w jej dzieciństwie. 

W ostatnich lata Victoria miała co najmniej kilka okazji do spotkania z księżną Takamado. Wdowa po księciu Norihito (kuzynie cesarza Naruhito) często reprezentuje cesarską rodziną w Europie. Pojawiła się nawet na ślubach księżniczki Madeleine i Chritophera O'Neill w 2013 roku i dwa lata później księcia Carla Philipa i księżnej Sofii. Japońska księżna była również na uroczystościach z okazji 70 urodzin króla Carla XVI Gustafa. 


Kiedy księżniczka Victoria odwiedzała Japonię w 2017 roku księżna Takamado zaprosiła ją na kolację do  restauracji Tofuya Ukai w Tokio. Z całą pewnością Victoria chciała odwdzięczyć się za gościnność i spotkać z japońską księżną w sprzyjających okolicznościach.

4 komentarze

  1. Victoria pięknie wygląda w tej sukience

    OdpowiedzUsuń
  2. Vickan jak zwykle pięknie

    OdpowiedzUsuń
  3. Takamado chyba najczęściej reprezentuje rodzinę cesarską, ciekawe jak poradzi sobie MAsako jako cesarzowa

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.