Lunch dla królowej Sofii i księżnej Takamado w Pałacu Haga

2019/05/16


Casa de S.M. el Rey

Księżniczka Victoria zakończyła swoją wizytę w Norwegii w związku z którą nie mogła spotkać się z gośćmi zaproszonymi na Dementia Forum X. Dlatego też postanowiła zaprosić dzisiaj do swojego domu królową Sofię z Hiszpanii i księżną Takamado z Japonii. 

Następczyni Tronu zaprosiła królowa i księżną na obiad do Pałacu Haga. Na miejscu nie mogło zabraknąć królowej Silvii. Księżniczka Victoria często zaprasza królewskich gości do swojego domu. W styczniu ubiegłego roku książę i księżna Cambridge spędzili popołudnie w oficjalnej rezydencji książęcej pary, a w spotkaniu wzięli również udział Estelle i Oscar. Również księżna Mary i książę Frederik czy księżna Mette-Marit i książę Haakon przy okazji oficjalnych wizyt w Szwecji odwiedzają Pałac Haga, a w większości przypadków zatrzymują się w pałacu na te kilka dni.Królowa Silvia bardzo cieni sobie przyjaźń z byłą hiszpańską królową. Zawsze rozmawiają między sobą po hiszpańsku co dla szwedzkiej monarchini jest bardzo odświeżające i przywołuje wiele wspomnień. Z kolei Victoria bardzo dobrze wspomina spotkania z królową Sofią i królem Juanem Carlosem jakie miały miejsce jeszcze w jej dzieciństwie. 

W ostatnich lata Victoria miała co najmniej kilka okazji do spotkania z księżną Takamado. Wdowa po księciu Norihito (kuzynie cesarza Naruhito) często reprezentuje cesarską rodziną w Europie. Pojawiła się nawet na ślubach księżniczki Madeleine i Chritophera O'Neill w 2013 roku i dwa lata później księcia Carla Philipa i księżnej Sofii. Japońska księżna była również na uroczystościach z okazji 70 urodzin króla Carla XVI Gustafa. 


Kiedy księżniczka Victoria odwiedzała Japonię w 2017 roku księżna Takamado zaprosiła ją na kolację do  restauracji Tofuya Ukai w Tokio. Z całą pewnością Victoria chciała odwdzięczyć się za gościnność i spotkać z japońską księżną w sprzyjających okolicznościach.

5 komentarzy

 1. Victoria pięknie wygląda w tej sukience

  OdpowiedzUsuń
 2. Vickan jak zwykle pięknie

  OdpowiedzUsuń
 3. Takamado chyba najczęściej reprezentuje rodzinę cesarską, ciekawe jak poradzi sobie MAsako jako cesarzowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi my friend! I wish to say that this post is awesome,
  nice written and include almost all important infos. I'd like to peer extra posts like this .

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.