Aktualizacja:Program uroczystości Święta Narodowego - Sofia i Carl Philip na Zamku, Victoria i Daniel w Solnej, Madeleine na wieczornych uroczystościach

2019/05/20

Erika Gerdemark, The Royal Court, Sweden

Dwór Królewski wydał oficjalny program zbliżającego się Święta Narodowego. Już 6 czerwca Szwedzka Rodzina Królewska będzie brała udział w uroczystościach na terenie kraju, aby na koniec dnia spotkać się na koncercie w Skansenie. Dzień rozpocznie się z całą pewnością od publikacji zdjęć prosto z Pałacu Haga. Każdego roku księżniczka Estelle i książę Oscar za pośrednictwem nowych fotografii życzą rodakom miłego dnia i wspaniałego świętowania.

Z kolei punktualnie o 10.00 książę Carl Philip i księżna Sofia otworzą drzwi Zamku Królewskiego. Książęca para otworzyła już wspólnie bramy królewskiej rezydencji w 2016 roku wraz ze swoim synkiem, księciem Alexandrem w ramionach dumnej mamy.

W tym roku księżniczka Victoria i książę Daniel rozpoczną uroczystości wczesnym popołudniem w Parku Pałacu Haga w Solnej. Zaledwie kilka kroków od domu książęcej pary zorganizowane będą atrakcje dla całych rodzin obejmujące koncerty, wycieczki z przewodnikiem po parku i zajęcia rodzinne. Tegoroczne uroczystości organizuje Królewska Opera, miasto Solna Ståthållarembetet. Na 14.00 zaplanowane jest przemówienie Następczyni Tronu. Spekuluje się, że książęca para może zabrać ze sobą dzieci. Wiadomo na pewno, że Estelle i Oscar (jeśli wszystko pójdzie dobrze) wezmą udział w paradzie.

Z kolei królewska para rozpocznie dzień w rodzinnych stronach księżnej Sofii. W tym roku król i królowa udadzą się bowiem do Dalarny i na samym początku odwiedzą Borlänge, gdzie znajduje sie firma produkująca tekstylia. Po wizycie w przedsiębiorstwie udadzą się do Ludvika i wezmą udział w obchodach Święta Narodowego w Gammelgården.Tradycyjnie wczesnym wieczorem odbędzie się parada i uroczysty przejazd rodziny królewskiej do sztokholmskiego Skansenu na koncert transmitowany przez szwedzką telewizję. Wieczorem król i królowa zaproszą przedstawicieli rządu, parlamentu, części korpusu dyplomatycznego i oficjalnych gości na przyjęcie narodowe na Zamku Królewskim. Wieczór kończy się krótkim koncertem na Logården (ogrody Zamku Królewskiego).

Niestety na tą chwilę nie wiadomo nic o obecności księżniczki Madeleine i jej rodziny.
Dwór potwierdził obecność księżniczki Madeleine na paradzie, koncercie oraz wieczornym przyjęciu.

6 komentarzy

 1. Wreszcie Sofia i CP razem na otwarciu bram oby zabrali Alexandra albo Gabriela już nie mówiąc o tym, że ich razem

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję na obecność Alexandra i Gabriela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, Gabriela prawie wgl nie widać, ciekawe jak teraz wygląda

   Usuń
 3. Uroczystości zapowiadają się wspaniale dawno nie widziałam całej rodziny w komplecie

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że jednak będzie Madeleine, dawno nie było jej widać

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nie będzie długich sukienek tylko stroje ludowe

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.