Rodzina królewska na otwarciu Parlamentu

2019/09/11

Wczoraj w Sztokholmie odbyło się uroczyste otwarcie Parlamentu w którym wzięła udział para królewska, księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Carl Philip i księżna Sofia. Zgodnie z tradycją rodzina królewska zebrała się na Zamku Królewskim, aby wspólnie przejść do Katedry Storkyrkan, gdzie obyło się nabożeństwo w obrządku ekumenicznym.


To w katerze od wieków odbywają się wszystkie uroczystości sakralne dotyczące rodziny panującej i kraju (m.in. ślub króla czy następczyni tronu). Warto wspomnieć, że od dwunastu lat  (2007 roku) nabożeństwo ma charakter międzywyznaniowy i uczestniczą w niej wyznawcy różnych wspólnot religijnych. Po zakończeniu uroczystej mszy rodzina królewska wraca do Zamku Królewskiego, aby kilka chwil późnej stamtąd wyruszyć w uroczystej paradzie do siedziby Parlamentu. Członkowie rodziny przybywają na miejsce powozami. 

Wieczorem rodzina królewska wzięła udział w koncercie transmitowanym w szwedzkiej telewizji. Galerie z wczorajszych wydarzeń można zobaczyć chociażby tutaj: KLIK, KLIK.

2 komentarze

  1. Carl Philip był, aż dwa razy :O
    Wkradł się mały błąd, z księżniczką Victorią był książę Daniel, a Carl Philip z księżną Sofią

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.