Książę Oscar z rodzicami odbiera drzewka bożonarodzeniowe + król na świątecznych zakupach

2019/12/18


Dzisiaj przed południem księżniczka Victoria i książę Daniel wraz z synkiem, księciem Oscarem odebrali drzewka świąteczne Jägmästarprogrammet na Szwedzkim Uniwersytecie Nauk Rolniczych (SLU). Od końca 1960 roku, co roku SLU zapewnia Zamkowi Królewskiemu bożonarodzeniowe drzewka. Kungsgranen, bo tak na cześć szwedzkiego monarchy nazwano świerki, pierwotnie nazywano nordmannsgran.

Dwór królewski tradycyjnie opublikował krótkie nagranie ze spotkania ze studentami. Jak co roku najmłodszy uczestnik spotkania otrzymał małą choinkę. Oscar z radością ją przyjął i jak przystało na małego księcia kilka chwil wcześniej przywitał się z gośćmi.Rodzina królewska nieco zwalnia już w swoich obowiązkach i przygotowuje się do świąt. Przedwczoraj księżniczka Victoria dołączyła do króla w ostatnim, w tym roku, spotkaniu z rządem. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się posiedzenie Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk, a książę Carl Philip i księżna Sofia wezmą udział w koncercie bożonarodzeniowym. Na dniach możemy się również spodziewać świątecznego filmiku od księżniczki Victorii i księcia Daniela oraz bożonarodzeniowych życzeń od reszty królewskiej rodziny.

Święta to również kupowanie prezentów. Nie zapomina o tym nawet sam król i jak co roku również i w tym tygodniu osobiście wybrał się na poszukiwania świątecznych prezentów dla najbliższych. We wtorek monarcha został zauważony w księgarni w Sickla Köpkvarter w Nacka. Carl Gustaf spokojnie przeglądał półki z książkami i na koniec wybrał sześć/siedem książek. Król skorzystał również z opcji zapakowania książek na prezent, a w czasie pakowania ponownie obszedł cały sklep. Prasa , ani personel, oczywiście nie ujawnia jakie dokładnie książki kupił król. W końcu nikt nie chce wcześniej wiedzieć co znajdzie pod choinką. Para królewska każdego roku robi zakupy świąteczne, kilka lat temu król i królowa byli widziani w sklepie z zabawkami wybierając prezenty dla wnuków. Tym razem król znalazł trochę czasu na zakupy pomiędzy spotkaniami.

2 komentarze

  1. Oscar jest niesamowicie uroczy, kiedy on tak urósł?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak ładny i przeuroczy chłopiec z tego Oscarka ...

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.