Świąteczne życzenia od książęcej rodziny!

2019/12/19

 Raphael Stecksén / kungahuset

W miniony weekend księżniczka Estelle i książę Oscar odwiedzili wraz z rodzicami  Katarina Kyrkan w Södermalm w Sztokholmie. Dzieci miały tam okazję obejrzeć żłobek i usłyszeć biblijną historię narodzin Jezusa z ust księdza Are Norrhava. 

Książęca rodzina wzięła udział w specjalnie przygotowanej inscenizacji ewangelii śpiewając wspólnie kolędy i wskazując drogę Trzem Królom gwiazda betlejemską (w postaci sztucznego ognia). 


Książęca rodzina za pośrednictwem świątecznych filmików chce nie tylko składać życzenia, ale również edukować i pokazywać ważne miejsca w Szwecji. Stąd też tegoroczny, dłuższy niż zwykle film, na którym przedstawiona jest również historia narodzin Jezusa. Za pośrednictwem tych nagrać rodzina przypomina tradycję i radość ze świąt jak w ostatnich latach. Czy wskazuje na ochronę środowiska naturalnego, jak w 2016 roku, życząc Wesołych Świąt z Parku Narodowego Tyresta.

Świąteczne filmiki to również znakomita okazja do zobaczenia jak w ciągu ostatnich miesięcy zmienili się Estelle i Oscar. Nadal ciężko uwierzyć, że dzieci na początku przyszłego roku skończą 8 i 4 lata!

8 komentarzy

 1. Cudowna rodzina <3 Marleno, życzę Ci Wesołych, Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Estelle na zdjęciu wygląda przeuroczo! Będzie jedną z najładniejszych księżniczek, gdy dorośnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będzie chyba moim ulubionym świątecznym filmikiem rodziny. Pokazywanie dzieciom historii Narodzenia Chrystusa za pomocą inscenizacji jest świetnym pomysłem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od razu poczułam świąteczny klimat :) a Estelle wyrasta na prawdziwą piękność

  OdpowiedzUsuń
 5. Marlenko często zauważam u Sofii cieniutkie bransoletki. Wiesz może czy są one z białego złota czy po prostu srebrne? Chyba to są jej a nie z królewskiego skarbca. Ty znasz takie ciekawostki różne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bransoletki nie są z królewskiego skarbca, większość pochodzi od Sophie by Sophie (Victoria też nosi często ich bransoletki) albo od Drakenberg Sjolin. Robione są z różnych surowców. SbS najczęściej oferuje rodowane albo pozłacane srebro.

   Usuń
 6. O tak Estelle jest prześliczna. Wyrośnie na piękną kobietę tak jak i jej mama, ciocia Madeleine i babcia Silvia

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.