Księżna Sofia rozpoczyna pracę jako wolontariuszka w szpitalu

2020/04/15

Linda Broström, The Royal Court of Sweden


Jak podały media, księżna Sofia zakończyła trzydniowy kurs dla personelu pomocniczego opieki medycznej i zacznie pracę w szpitalu Sophiahemmet. Wyszkoleni w szybkim kursie ochotnicy mają za zadanie odciążyć pielęgniarzy i innych pracowników szpitala walczących z kornawirusem w prostszych obowiązkach. 

Dwór potwierdził te doniesienia dodając, że chce zaangażować się w opiekę zdrowotną i spróbować przyczynić się i pomóc w tym dużym obciążeniu pracą. Jak wiadomo Sofia jest patronką szpitala i szkoły Sophiahemmet od stycznia 2016 roku. Dwór dodał również, że księżna nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z zarażonymi, a zadaniem wolontariuszy jest dezynfekcja sprzętu, sprzątanie szpitala oraz pomoc w kuchni. Sofia zakończyła kurs w ubiegłym tygodniu i niedługo rozpocznie pracę w szpitalu. Pierwszy pilotażowy program szkoleniowy w Sophiahemmet dla 30 osób rozpoczął się 30 marca i podwoił się do 60 osób. Obecnie, w ramach inicjatywy Beredskapslift, 80 osób tygodniowo jest szkolonych przez Sophiammet.


Z kolei dzisiaj rano książęca rodzina była widziana na kawie w hotelu Diplomat.

12 komentarzy

 1. Brawo dla Sofii nie spodziewałam się takiej inicjatywy!

  OdpowiedzUsuń
 2. https://www.vg.no/nyheter/utenriks/i/8m8EG1/annerledeslandet-sverige-her-er-de-kongelige-ute-blant-folk
  Zdjęcia raczej pochodzą z 4 kwietnia ... dziwny zbieg okoliczności, jak Alex i Sofia mieli te same swetry na sobie. Kolejnym argumentem jest kobieta na drugim zdjęciu ;)
  Jeśli chodzi o działania Sofii, wielkie WOW!

  OdpowiedzUsuń
 3. WOW! Fantastyczna inicjatywa pozwalająca poczuć się naprawdę potrzebnym, nawet jeśli nie jest się lekarzem. I najważniejsze, że Sofia sama daje przykład, a nie jak niektóre telewizje czy gwiazdki, które potrafią tylko nawoływać tylko do wpłacania pieniędzy przez zwykłych ludzi albo przechwalać się wpłatami. Tam jest kasa, ale to tu widać prawdziwe serce i poświęcenie. Brawo Sofia!

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak niektórzy byli do niej wrogo nastaiweni przed ślubem.... Sofia jest cudowną osoba. Ciekawe czy Wasza Kate by sie tak poświęciła. Szkoda, że w Polsce tylko BRK i BRK, a nie SRK, która jest normalną, ciepłą rodziną <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię tę celebrytkę już od czasu sesji i reality show. Fajnie gra;)

   Usuń
  2. Anonimie z 19.04 11:23 - słaba prowokacja :) Nie chcę Cię zasmucić, ale niestety nikogo nie zdenerwowałeś/aś :D Pozdrowienia

   Usuń
 5. Jestem pod ogromnym wrażeniem i jeśli do tej pory nie przekonała mnie jako księżna to teraz już nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że sprawdza się lepiej niż niejedna księżniczka od urodzenia przygotowywana do pełnienia tej roli. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wielkie brawa dla księżnej Sofii! To bardzo piękne co robi. BRAWO!

  OdpowiedzUsuń
 7. Odważna i piękna decyzja Sofii. Jako patronka dała prawdziwy przykład.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sofia faworyzuje Alexandra

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że na tym blogu jak zwykle szczere komentarze nie są publikowane, bo nie podobają się autorce. Czemu mnie to nie dziwi? Standard.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o komentarze na temat Sofii to pojawiły się. Przez kilka dni nie miałam możliwości wejść na bloga. Właśnie zostały dodane wszystkie oczekujące na moderacje :) nie wiem po co te uszczypliwości, nie są publikowane tylko to z bluźnierstwami i bardzo obraźliwe. Nie ma tutaj żadnej cenzury co do czyjejkolwiek opinii.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.