Księżniczka Estelle świętuje 9 urodziny!

2021/02/23

Foto: Kate Gabor, Kungl. Hovstaterna


Sezon urodzinowy w Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej zaczął się na dobre. Trzy dni po urodzinach księżniczki Leonore świętuje jej starsza kuzynka, księżniczka Estelle. Nowe fotografie księżniczki zostały wykonane przez wieloletnią fotografkę książęcej rodziny, Kate Gabor. 


Foto: Kate Gabor, Kungl. Hovstaterna


Sesja została wykonana w domu rodziny, Pałacu Haga Na jednym ze zdjęć możemy zobaczyć młodszego brata księżniczki, Oscara oraz Rio - ukochanego pieska rodzeństwa.


Foto: Kate Gabor, Kungl. Hovstaterna


Zarząd Administracyjny księstwa Östergötland oczywiście przekazał życzenia księżniczce i jej rodzicom z okazji urodzin. Gubernator Carl Fredrik Graf przesłał do Pałacu Haga specjalny telegram za pośrednictwem, którego pragnie zaprosić księżniczkę do odwiedzenia jej księstwa, kiedy tylko czas na to pozwoli. Okazuje się, że bransoletka księżniczki do której co roku otrzymywała zawieszki przedstawiające zwierzęta czy przedmioty powiązanie z księstwem jest gotowa! Jak czytamy w oświadczeniu księstwa: Wcześniej księżniczka otrzymywała zawieszki za bransoletkę wykonaną przez złotniczkę i artystkę Margareth Sandström z okazji urodzin księżniczki. Amulety reprezentowały symbole prowincji. Sama bransoletka jest połączona chabrem - kwiatem prowincji Östergötland. Teraz, gdy bransoletka jest gotowa, okręgowy zarząd Östergötland postanawia zamiast tego zaprosić księżniczkę do księstwa w telegramie od gubernatoralansstyrelsen.se

Jak podano Gubernator Carl Fredrik Graf napisał w telegramie:

W imieniu Zarządu Księstwa Östergötland pragnę serdecznie pogratulować księżniczce dziewiątych urodzin. To dla nas w Östergötland zaszczyt mieć księżniczkę jako księżną i jesteśmy z tego bardzo dumni. Kiedy czasy się poprawiają, z niecierpliwością czekamy na powitanie księżniczki [przyp. Swedish Princesses] w księstwie, która odkryje, co ma do zaoferowania nasz hrabstwo. 


Foto: Kate Gabor, Kungl. Hovstaterna


Jak przypominają władze księstwa księżniczka Victoria i książę Daniel mieli odwiedzić Östergötland w listopadzie ubiegłego roku. Jednak ze względu na pandemię wizyta została przesunięta na najbliższy możliwy termin.

9 komentarzy

 1. Oscar to cała mama Victoria, a Estelle? Chyba jednak do taty podobna.... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, ze Estelle,im jest starsza tym robi się coraz bardziej podobna do taty. A Oscar tak jak i kiedyś Estelle to mała kopia Victorii. Ciekawe czy z wiekiem też bardziej pójdzie w stronę taty.

   Usuń
 2. Piękna Estelle i prześliczne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rio jest przeslodki, a księżniczka bardzo ładna, uśmiech po mamie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wg mnie Estelle to cała mama, a Oscar miks rodziców :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie sezony :D Ich wada jest jednak taka, że w innych częściach roku panuje pod tym kątem "susza". No cóż, coś za coś. Dzięki Marleno, że przypominasz nam o tych okazjach. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ wyrosła i wydoroślała.
  Mam nadzieję, że wizyta dojdzie do skutku w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem bardziej podobna do taty.

  OdpowiedzUsuń
 8. SRK "lubi" powiększać rodzinę w okresie luty/marzec.
  Leonore
  Estelle
  Oscar
  Adrienne
  No i teraz dziecko Sofii bardzo możliwe, że koniec marca.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.