Król Carl Gustaf i księżniczka Victoria na Royal Colloquium

2017/09/06


Księżniczka Victoria dołączyła do króla na jubileuszowym seminarium Royal Colloquium w Confidencen w Urliksdal. Dzisiaj mija 25 lat od kiedy król zaprosił badaczy i ekspertów do pierwszego spotkania w ramach Royal Colloquium. Podczas seminariów omawiane są bieżące kwestie dotyczące ochrony środowiska.
Na dzisiejszym seminarium miała również premierę książka "En värld i förändring - Kungliga miljökollokvier 25 år". Victoria miała na sobie kostium Tiger of Sweden, który nosiła już na seminarium na temat Morza Bałtyckiego w październiku ubiegłego roku oraz bluzkę od Rodebjer. Mogliśmy ją zobaczyć po raz pierwszy w programie z okazji 40 urodzin Victorii emitowanym przez stację TV4.

Przygotowań do objęcia tronu ciąg dalszy. Księżniczka Victoria i książę Daniel podejmują coraz to nowe zobowiązania i dołączają do pary królewskiej przy kolejnych oficjalnych okolicznościach. Tym razem będzie to przyjęcie dyplomatyczne na Zamku Królewskim. Od 1973 roku bierze w nim udział król, a od 1976 roku towarzyszy mu królowa Silvia. Po raz pierwszy od objęcia tronu przez Carla Gustafa (a późnej jego ślubu) pojawią się na nim inni członkowie rodziny królewskiej, to jest Następczyni Tronu wraz z mężem. Przyjęcie odbędzie się w piątek, 8 września.

Diplomatmottagning, czyli przyjedzie dyplomatyczne, odbywa się na Zamku Królewskim kilka razy do roku. Król w towarzystwie małżonki oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych mają wówczas okazję do spotkania z nowo mianowanymi ambasadorami w Szwecji. 

3 komentarze

 1. Marleno, informuj jak dodajesz coś do zamieszczonych już postów. Informacji o aktualizacji brak, a widzę nowe zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawde Wiktoria nigdy nie hyla na przyjeciu dyplomatycznym? Jako nastepczyni tronu? Wow jestem mega zdziwiona:) wykonuje mase obowiązkow, ciekawe czemu Król dopiero teraz na to pozwolił:)?

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepiej uczyć się na przykładzie rodziców.
  Nie lubię garniturów,ale w tym Victoria wygląda naprawdę dobrze.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.