Pierwsze oficjalne zdjęcie księcia Gabriela

2017/09/05

Prins Carl Philip / kungahuset.se

Dzisiaj około 15.00 dwór królewski udostępnił pierwsze zdjęcie malutkiego księcia Gabriela. Zgodnie z tradycją jest to portret najmłodszego członka królewskiej rodziny. Fotografię małego Gabriela wykonał dumny tata, książę Carl Philip. Zdjęcie zostało oczywiście wykonane w domu książęcej rodziny, willi Solbacken. Jak donoszą media cała rodzina miała już okazję osobiście poznać Gabriela.

Teraz na rodzinę czeka trochę spokojnego czasu, jednak już za kilka tygodni rusza pierwsze przygotowania do jego chrztu. Nie będzie to koniec wrażeń dla książęcej rodziny. Alexander już niedługo oficjalnie pójdzie do przedszkola, jak na razie kilka razy w tygodniu w towarzystwie rodziców.

26 komentarzy

 1. Śliczny! Muszę przyznać,że "słodszy" niż Alexander. Ma na czółku takie same zasinienie jak moja córka gdy się urodziła..Czyżby poród rzeczywiście był łatwy?..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak dla mnie to sa tak zwane plamy łososiowe nie mające nic wspólnego z przebiegiem porodu ;D

   Usuń
  2. O czym świadczy to zasinienie?

   Usuń
 2. Rzeczywiście podobny do brata ;) Niech rośnie zdrowo ! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. myślisz, że wzorem Estelle pokażą pierwsze pójście do przedszkola Aleksa, Oskara i Nicolasa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie, dwór wydał oświadczenie, aby tak naprawdę zaaplikować o uszanowanie prywatności. Na razie nic na ten temat nie wiadomo.

   Usuń
 4. Gabriel jest śliczny, bardzo podoba mi się imię, jakie mu wybrali :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od jakiego wieku idzie się w Szwecji do przedszkola?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieci od ukończonego pierwszego roku życia do momentu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej mają prawo do korzystania z opieki przedszkolnej (najczęściej jeśli rodzice pracują) coś jak nasz żłobek. Estelle poszła do takiego żłobka kiedy miała nieco ponad roczek (jesienią 2013 roku), tak samo teraz pójdą Oscar i Alexander.
   W wieku 6 lub 7 lat dzieci mogą iść do takiego typowego przedszkola - dla nas zerówki, a do szkoły w wieku 6, 7 a nawet 8 lat. Zależy to od decyzji rodziców.

   Usuń
  2. A Estelle nie poszła pierwszy raz w sierpniu 2014? Były wtedy zdjęcia robione przez dziennikarzy z okazji jej pierwszego dnia w przedszkolu

   Usuń
  3. Wtedy poszła do przedszkola oficjalnie i zaczęła uczęszczać od poniedziałku do piątku. Od jesieni 2013 roku chodziła kilka razy w tygodniu z rodzicami, tak jak teraz będą chodzić Oscar i Alexander.

   Usuń
  4. Mam takie pytanie o kierunek studiów Samhällsplanering?
   Jest jakiś odpowiednik po polsku? Jaki?

   Usuń
  5. To urbanistyka, jeśli się nie mylę.

   Usuń
 6. Villa nie Willa. Zwracaj uwagę na takie detale. Takie podstawowe błędy psują odbiór.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Villa po szwedzku, willa po polsku. Skąd pomysł, że to błąd? Obie wersje są poprawne. Tak jak bym zamiast Pałac Haga miała pisać Haga Slott, czy nie tłumaczyć nazwy innych królewskich rezydencji i pisać Drottningholm Slott, czy Kungliga Slottet zamiast Zamek Królewski. Rzeczywiście najczęściej pisze Villa Solbacken, jednak nie znaczy to, że napisanie willa Solbacken jest złą formą.

   Usuń
 7. Śliczny chłopczyk. Bardzo podobny do starszego brata, jeśli można stwierdzić to po jednym zdjęciu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak cudownie jest widzieć małe,słodkie maleństwo,smacznie śpiące.Rzeczywiście imię Gabriel do niego pasuje i teraz dziwię się czego wcześniej na nie nie wpadłam.Oryginalne,ale odpowiednie dla księcia,mające tradycję w Biblii. Pięknie też komponuje się z Alexandrem.
  To musi być wielka radość dla całej rodziny,tym bardziej,że za kilka miesięcy pojawi się kolejne i dołączy do pokaźnego już stadka królewskich wnuków. Nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 9. Marleno,
  wiesz z kiedy to zdjęcie https://www.instagram.com/p/BUsndYhFGUX/?tagged=princesssofiaofsweden?
  byli już wtedy małżeństwem? obok Sofii jest asysten CP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.swedish-princesses.pl/2014/07/sofia-na-konferencji-project-playground.html

   Usuń
 10. Słodziak ... cudowny :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Marlenko pytanie do ciebie jako do znawczyni SRK;)
  Jak myślisz kiedy chrzest? Kogo obstawiasz na chrzestnych Maddie, Sara Frida i ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maddie i Sara to moim zdaniem pewniaki. A co do daty, naprawdę ciężko stwierdzić. Myślę, że może koniec listopada, każdy mówi, że w grudniu za dużo się dzieje, ale ten miesiąc by pięknie pasował, dzień urodzin Sofii, 6 grudnia, albo rocznica ślubu Bertila i Lilian, trzy dni późnej. Juz na chrzcie Alexandra zagrano ulubiony utwór księżnej Lilian, wiec chrzest w taki ważny dla nich dziej jakim był ich ślub, do tego w tym samym miejscu (Bertil i Lilian pobrali się w Kaplicy Pałacu Drottningolm, a tam odbywają się chrzty dzieci Madeleine i CP)

   Usuń
  2. Ślub Lilian był 9 grudnia? Ja myślałam, że 7...

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.