Ataki na rodzinę królewską

2018/01/26


Chociaż w przeciągu ostatnich lat jest cicho na temat jakichkolwiek ataków na członków rodziny królewskiej przed laty miały one kilka razy miejsce. Co ciekawe kilka z nich było motywowane udowodnieniem swojej miłości do księżniczki Victorii, inne miały całkiem inne podłoże.

Jeden z ostatnich "ataków" miał miejsce w lecie 2012 roku na Riwierze Francuskiej. Książę Carl Philip i księżna Sofia (wtedy jeszcze dziewczyna księcia) spędzali wspólne wakacje na lazurowym wybrzeżu. Około trzeciej nad ranem pod klubem nocnym niczym nie prowokowany mężczyzna nagle zbliżył się do księcia i uderzył go pięścią w twarz. Na filmie z nagrania widać jak mężczyzna podchodzi do księcia i łapie go za szyję, w tej samej chwili książę zaczyna krzyczeć "puść" kilka sekund późnej zostaje uderzony w głowę. Sofia próbuje rozdzielić mężczyzn i kilka razy woła Carla Philipa "kochanie, kochanie". Szybko bójkę próbowała przerwać grupa znajomych z którymi byłą para oraz ochrona. Nie wiadomo czy mężczyzna poniósł jakiekolwiek konsekwencje. Nasuwa się pytanie co z ochroną księcia, na co dzień książęca para nie ma ochrony, jednak wychodząc do nocnego klubu czy na wieczorną kolację najczęściej towarzyszy im jeden ochroniarz.

aftonbbladet.se tajemniczy mężczyzna w stroju ninja sfotografowany na ulicach Borgholm na Olandii

Kilka tygodni wcześniej  w związku z obchodami 35 urodzin Victorii na Borgholm pojawił się tzw. "Ninja Man", tajemniczy 48-letni Duńczyk,, który został po raz pierwszy aresztowany w 2008 roku. Kilka dni przed urodzinami Victorii w 2008 roku dostał się do redakcji  Ölandsblad, (na okładce ich magazynu była księżniczka Victoria) i krzyczał, że nie mogą pisać o księżniczce "bo jej nienawidzi". Mężczyzna został aresztowany, ale szybko zwolniony, ponieważ nie dopatrzono się żadnego przestępstwa. Na Olandię wrócił jednak już kilka dni późnej i 14 lipca 2008 roku, po zakupieniu kilku mieczy samurajskich, chciał udać się na miejsce uroczystości z okazji 31 urodzin księżniczki. Rozpoznał go jednak jeden z policjantów (no cóż mężczyzna w stroju ninja raczej zwraca uwagę na ulicy) i zawiadomił jednostkę. Prokurator postawił mężczyźnie zarzut planowania brutalnego ataku na przyszłą królową. Mężczyzna powrócił na Olandię na początku lipca 2012 roku, chodząc po ulicach Borgholm wypytywał o rodzinę królewską oraz ich letnią rezydencję. Tym razem mężczyzna nie wydawał się tak niebezpieczny jednak ochrona 14 lipca w Solliden została zaostrzona.

Kilka lat wcześniej chory psychicznie mężczyzna ukradł samochód i rozbił go na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Okazuje się, że tym altruistycznym czynem chciał udowodnić miłość księżniczce Victorii. Cała sytuacja miała miejsce we wrześniu 2005 roku w trakcie przesłuchań chłopak miał powiedzieć, że "bardzo kocha księżniczkę Victorię" i desperacko chciał zwrócić na siebie jej uwagę.

W 2002 roku książę Carl Philip i jego ówczesna dziewczyna Emma Pernald byli w drodze do domu ze spotkania z przyjaciółmi w centrum Sztokholmu. Gdy minęli Stureplan, zostali zaatakowani przez agresywną grupę młodzieży i zostali zmuszeni do schowania się w barze Laroya. Z kolei kilka lat temu w pobliżu miejsca w którym miał złożyć oficjalną wizytę książę Carl Philip znaleziono samochód z ładunkiem wybuchowym, nie wiadomo czy planowany był atak na księcia czy wówczas udaremniono pierwszą próbę zamachu terrorystycznego. Z kolei w 2002 roku król Carl Gustaf został uderzony w twarz pomidorem podczas jednego z wyjść przez 16-latka.

12 komentarzy

 1. Biedny Carl Philip :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic o nich nigdy nie słyszałam.Niektóre z nich są naprawdę szokujące i niebezpieczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w szoku nie sądziłam że ktoś mógłby chcieć skrzywdzić tak miłą i sympatyczną rodzinę królewską
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. Nagrania ataku na Carla o których wspomniała Marlena

  https://www.youtube.com/watch?v=7-Mg-X6l6Wc

  https://www.youtube.com/watch?v=ama-1w334AA

  BTW. To okropne, jak można zaatakować i uderzyć człowieka, którego nawet się nie zna. Mam nadzieję, że agresor poniósł konsekwencje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm... fajnie że jakiś czas temu pojawił się podobny post u dziewczyn z bloga o Cambridgeach... Nie masz swoich pomysłów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i co ? Z tego co kojarzę post o atakach na rodzinę królewską był jeszcze wcześniej na innych blogach :) dostałam prośbę o taki post, więc dlaczego mam jej nie spełnić? możliwe, ze ktoś zainteresował się tematem po przeczytaniu informacji na tamtym blogu, nie wnikam. Nie rozumiem od razu takich złośliwych komentarzy? Po co to? Jestem z dziewczynami w dobrych kontaktach i nie ma i nie było między nami żadnej rywalizacji, ani nic z tych rzeczy.

   Usuń
  2. I co z tego wynika powiedz mi, bo nie rozumiem? Na blogu dziewczyn o rodzinie z Cambridge był post o atakach na Brytyjską Rodzinę Królewską, na swoim blogu Marlena zamieściła post o atakach na Szwedzką Rodzinę Królewską.
   Widzisz różnicę anonimie.

   Ja zawsze powtarzam - nie podoba się - nie wchodź, nie czytaj, nie komentuje.

   Usuń
 6. Ten ninja to ewidentnie psychopata.

  OdpowiedzUsuń
 7. Koszmar!
  Dobrze, ze poruszylas ten temat!
  I jeszcze jedno - ja jestem wierna fanka twojego blogu :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kilka lat temu pojawiła się informacją że jest planowane uprowadzenie księżniczki Madeleine.Księżniczka miała zakaz opuszczania pałacu bez ochrony informacja o próbie uprowadzenia wypłyneła podczas przesłuchania terorystów.DW:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Do tej pory nie słyszałam o atakach i próbach ataku na rodzinę królewską. Bardzo ciekawy post.
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.