Księżna Sofia otrzymała pierwsze zagraniczne odznaczenie

2018/01/19W minioną środę księżna Sofia nosiła podczas bankietu swoje pierwsze zagraniczne odznaczenie -  Order Sokoła Islandzkiego. Przy okazji tej wizyty islandzkie odznaczenia otrzymali również książę Daniel i książę Carl Philip. Księżniczka Victoria jak i para królewska otrzymali Order Sokoła Islandzkiego przy okazji poprzednich wizyt.

wikiwand.com

Wizyty państwowe bardzo często przynoszą ze sobą nowe odznaczenia członkom rodziny królewskiej. Pomimo kilku wizyt państwowych jakie przyjęto w Szwecji od wstąpienia Sofii do rodziny królewskiej żaden z krajów odwiedzających nie przekazywał orderów członkom rodziny królewskiej. Księżna Sofia posiada już szwedzki order Serafinów, który został jej przyznany przez króla w momencie jej ślubu z księciem Carlem Philipem.

W najbliższych dniach na blogu rozpocznie się seria związana z odznaczeniami i orderami Szwedzkiej Rodziny Królewskiej, tak jak i ogólnymi informacjami o nich. Macie jakieś pytania, które nurtują Was w tej kwestii? Jeśli tak czekam na Wasze pytania pod tym postem, w kolejnych notkach z tej serii postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania w tej kwestii.

10 komentarzy

 1. Mogłabyś napisać komu są takie ordery przyznawane, czy od razu całej RK czy tylko królowi i kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, nie mogę się doczekać tej serii! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł już nie mogę się doczekać i od razu mam pytanie jak to jest że raz order jest przyczepiony do szarfy a innym razem bezpośrednio do sukni
  A czy członkowie srk posiadają jakieś polskie odznaczenia?
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie będzie,gdy wyjaśnisz wiele wątpliwości z orderami.Myślę,że z tym jest problem -kto,dlaczego,jak nosić?

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie że Sofia dostała swoje pierwsze odznaczenie na pewno jest to dla niej spore wyróżnienie.
  Świetny pomysł z ta serią już nie mogę się doczekać. Jeśli pisałabyś o odznaczeniu szwedzkim to mogłabyś dodać czy wszystkie wnuki pary królewskiej mają czy tylko Estella i jeszcze jedno pytanie czy któryś z orderów może dostać zwykła osoba np. wolontariusz, itp.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ciekawią te szarfy, ich kolory i na którym ramieniu są noszone. Co znaczą

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jest szansa zobaczyć razem Sofię i Kate podczas wizyty K&W w Szwecji?

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak, jak jeden z poprzednich komentujących uważam, że to jest ogromne wyróżnienie dla księżnej.
  Na zdjęciu książę Carl Philip bardzo przypomina swojego ojca.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.