Estelle i Oscar na spotkaniu z parą książęcą - Wizyta księcia Williama i księżnej Kate w Szwecji - dzień 2

2018/01/31

Raphael Stecksén / kungahuset.se

Książę William i księżna Kate kontynuują swoją wizytę w Szwecji. Dzisiejszy dzień brytyjska para książęca rozpoczęła wraz z księżniczką Victorią i księciem Danielem w Karolinska Institutet - uniwersytecie medycznym w Solnie (dzielnicy Sztokholmu). Instytut Karolinska to jeden z największych w Szwecji ośrodków badawczych w dziedzinie nauk biomedycznych. Kształci się tam około 6000 studentów i 3000 doktorantów.

Embed from Getty Images

Instytut Karolińska powstał z inicjatywy króla Karola XIII w 1810 roku. Jego zadaniem było kształcenie lekarzy wojskowych. Dlatego też nosił nazwę Kongl. Carolinska medico-chirurgiska institutet, dopiero 26 lat późnej na cześć fundatora zmieniono jego nazwę na Instytut Karolińska. Książęce pary spotkały się tam z naukowcami pracującymi w instytucie oraz studentami i praktykantami. Zgodnie z zainteresowaniami i pracą brytyjskiej pary książęcej, rozmowy dotyczyły przede wszystkim zdrowia psychicznego. William i Kate dowiedzieli się również więcej o najnowszej kampanii Youth Aware of Mental health w skrócie YAM.

Embed from Getty Images

Obszerną galerię z powitania się par pod Karolińska znajdziecie tutaj - KLIK. Książęce pary usiadły przy wspólnym stole aby rozmawiać o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży w Szwecji. Victoria na dzisiejszy dzień wybrała swój płaszczyk od Acne, nosiła go chociażby w maju ubiegłego roku na uroczystościach z okazji urodzin norweskiej pary królewskiej. Do tego dobrała nowy komplet szwedzkiej marki Rodebjer oraz torebkę od Stelli McCartney, którą nosiła już wiele razy. Okazuje się również, że Victoria nie jest jeszcze całkiem zdrowa, podczas wizyty w Karolińska księżniczka dostała napadu kaszlu. Tak samo wczoraj podczas spaceru do Muzeum Alfreda Nobla. Następczyni Tronu nie chce jednak rezygnować z pełnienia oficjalnych obowiązków.

Embed from Getty Images

Prosto z Karolińska książęce pary udały się do Matteusskolan na Norrmalm w Stockholmie. Na królewską czwórkę czekały podekscytowane dzieci, chcące się z nimi spotkać i wręczyć drobne upominki oraz kwiaty.Po wejściu do placówki pary przyjrzały się faktycznym pracom kampanii YAM. Tak jak podawałam wcześniej: YAM  to program dla dzieci w wieku szkolnym, który promuje prowadzenie dyskusji i rozwijanie umiejętności do radzenia sobie z trudnościami życiowymi i  pomaga we wzmacnianiu świadomości zdrowia psychicznego. Program okazał się skuteczny w badaniach przeprowadzonych na ponad 11 000 uczniach w dziesięciu krajach UE. YAM promuje rozwój umiejętności rozwiązywania problemów i inteligencji emocjonalnej, takich jak radzenie sobie z uczuciami, relacjami i empatią własnymi i innych osób. Uczniowie otrzymują informacje o stylu życia promującym zdrowie psychiczne oraz o tym, jak pomóc sobie i swoim przyjaciołom. Docelową grupą programu są uczniowie w wieku 14-16 lat. Szkolenia prowadzone są przez instruktorów przeszkolonych przez Narodowe Centrum Badań nad Samobójstwami i Zapobieganiem Chorobom Psychicznym (NASP), a personel szkoły nie uczestniczy w tych zajęciach. YAM jest realizowany przez NASP razem z radą Sztokholmu. Obie pary książęce były pod wrażeniem programu YAM i cieszyły się z możliwości spotkania młodzieży brojącej udział w zajęciach w ramach tej kampanii.
  Szwedzkie media oczywiście dotarły do osób zebranych wczoraj w tłumie na Gamla Stan. Okazuje się, że Catherine zna kilka słów po szwedzku!  W rozmowie z jedną z osób księżna stwierdziła, że jest pierwszy raz w Szwecji i może powiedzieć "hej i tack". Co oznacza, że Kate potrafi się przywitać i podziękować po szwedzku - Hej då = cześć i tack = dziękuję. Po rozmowie o języku szwedzkim księżna przechodziła dalej mówiąc do każdego: "Hej då. Tack. Nice to meet You". Dzisiaj okazało się, że również książę William odrobił lekcje szwedzkiego! W trakcie wizyty w szkole swoje przemówienia wygłosili księżniczka Victorii, a także książę Cambridge, który powiedział kilka słów po szwedzku.

Embed from Getty Images

Po wizycie w szkole książęce pary udały się do słynnego domu towarowego Nordiska Kompaniet w centrum Sztokholmu. Zgodnie z zapowiedzią szwedzkiego dworu królewskiego i Pałacu Kensington Victoria i Daniel towarzyszyli księciu i księżnej Cambridge w zwiedzaniu wystawy na temat brytyjskiego designu. Książęce pary rozdzieliły się, księżna Kate w towarzystwie księcia Daniela dowiedziała się więcej na temat projektowania butów i rozwoju brytyjskich film na szwedzkim rynku. Z kolei księżniczka Victoria i książę William rozmawiali o innowacjach we wzornictwie, designie i produkcji. Dwójka świetnie się bawiła oglądając wystawę mebli brytyjskiej marki.

Kolejnym przystankiem dla Williama i Kate była wizyta w domu księżniczki Victorii i księcia Daniela. Książęce pary wypiły herbatę w Pałacu Haga razem z dziećmi Victorii i Daniela - Estelle i Oscarem. Dzieci książęcej pary zdążyły akurat wrócić z przedszkola i żłobka i z przyjemnością zjadły coś słodkiego z nowym wujkiem i ciocią.

Raphael Stecksén / kungahuset.se

Nieobecność prasy pozwoliła parą książęcym na chwilę rozluźnienia i spędzenie miło czasu we swoim towarzystwie. Victoria i Daniel oprowadzili Williama i Kate po swoim domu, a obie pary podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z remontami swoich rezydencji.

Raphael Stecksén / kungahuset.se

Wieczorem książęce pary przybyły do Fotografiska, aby obejrzeć wystawę.

Embed from Getty Images

74 komentarze

 1. Dzisiaj ładnie obie

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż Kate w stylu Kennedy, a Victoria ABBA, żadna stylizacja do mnie nie trafiła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja ten duży płaszcz i spodnie dzwony troszkę to komicznie wygląda

   Usuń
 3. Garsonka Vic bardzo ładna, Kate ma chyba ładną sukienkę pod płaszczykiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Vic przekombinowała.
  Piękne powitanie. Wciąż mam nadzieję na krótki filmik z wczorajszego dnia pokazujący Ich wzajemne relacje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj jak dla mnie lepiej Kate, Victoria też bardzo ładnie wygląda, ale jakoś nie podoba mi się to połączenie kompletu i płaszczyka, jak dla mnie lepiej byłoby gdyby do spodni wybrała tylko białą bluzkę, a nie jeszcze żakiet.
  Jeszcze nie ochłonęłam po wczorajszym dniu, a tu od samego rana takie miłe powitanie! Nie wiedziałam, że Kate zna szwedzki, chociaż w sumie to na pewno miły gest te kilka słów. Jestem niemal pewna, że William swoje dzisiejsze przemówienie także zacznie w języku szwedzkim, aż się nie mogę doczekać, żeby usłyszeć, czy ma z nim więcej kłopotu niż z polskim :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałaś, że Kate zna szwedzki, bo tak naprawdę go nie zna :) powiedzieć 2 słowa w obcym języku (jeszcze tak banalnie proste) to żadna sztuka.

   Usuń
 6. Kate dzisiaj ślicznie, Victoria trochę za dużo tego wszystkiego

  OdpowiedzUsuń
 7. Victoria w tym komplecie ślicznie, może bez tego paska byłoby lepiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślę, że gdyby nie było paska cała stylizacja wyglądałaby lepiej, może też bardziej dopasowany płaszcz zamiast tego różowego

   Usuń
 8. Kate delikatnie i dziewczeco. Victoria - własnie - za duzo ma tego na sobie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam talie małe pytanie czy Estela może pojawić się na lunchu z Cambridgami? Bo nie wiem jak jest z przedszkolem w Szwecji do której mają dzieci lekcje, bo zarówno Estela jak i Oscar chodzą do przedszkola i żłobka, więc tylko pytam jakie są na to szanse
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesli tylko Estelle i Oscar będą w tym czasie w domu poznaja Williama i Kate. Oczywiście nie wiadomo o ktorej William i Kate będą w pałacu Haga i tym bardziej o której dzieci wracają do domu.

   Usuń
 10. Dzisiaj dla odmiany Kate ładnie, Victoria przekombinowała, wygląda jak pin-up girl. I na dodatek wydaje się napuchnięta na twarzy, jakby coś przy niej majstrowała. Albo jest w ciąży 😉

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy księżniczka Victoria jest w ciąży?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic na ten temat nie wiadomo :)

   Usuń
  2. to była moja pierwsza myśl jak Kate ją całowała I potem Daniela! bo niby z jakiej okazji??

   Usuń
  3. To przecież było rano, przyjechali oddzielnie i po tym jak wysiedli z samochodów po prostu się witali.

   Usuń
  4. W tym wieku bliżej do bycia babcią niż mamą.

   Usuń
  5. Już be przesady, 40 lat to nie wiek dla babci. Masa kobiet rodzi w tym wieku.

   Usuń
  6. Jestem położną i wiem, że nie jest to zdrowe ani dla matki ani dla dziecka. Im wcześniej tym lepiej. Pieniądze i pozycja społeczna wszystkiego za nas nie załatwią. Trzeba postępować z głową. Jak chciała mieć tyle dzieci, mogła wcześniej wyjść za mąż.

   Usuń
  7. A kto powiedział, że chce mieć "tyle dzieci"? to, że ktoś spytał, czy jest w ciąży nie znaczy, że w niej jest i nie mówi o tym ile chce mieć dzieci.

   Usuń
  8. Odniosłam się do osoby, która napisała, że masa kobiet rodzi w wieku 40 lat nerwusku. Nie musisz się wtrącać i rzucać jsk kwoka. Ile to zła w ludziach na tym blogu.

   Usuń
  9. Nie zauważyłam nic nerwowego i złośliwego tylko stwierdzenie faktu, nikt nie wie, czy Victoria chciałaby mieć piątkę czy dwójkę dzieci. A pytanie czy jest w ciąży nie oznacza, że jest. Również zgadzam się z tym, że z wiekiem ciąża jest coraz bardziej niebezpieczna. Mam jednak prawo wyrazić swoje zdanie :) mamy wolność słowa. Jeśli coś złośliwego tutaj się pojawiło to stwierdzenie, że mogła wziąć ślub wcześniej jeśli chce mieć więcej dzieci. Ich historia jest dobrze znana i każdy wie ile lat czekali na możliwość wzięcia ślubu. To stwierdzenie było naprawdę nie fair. Poza tym Victoria po przejściu anoreksji może mieć problemy z zajściem w ciążę. Naprawdę wątpię, ze Victoria jeszcze będzie w ciąży. Btw. stwierdzasz, że źli ludzie są tutaj na blogu a sama wyzywasz o kwok. Zaprzeczasz sama sobie moja droga :) trochę luzu

   Usuń
  10. Zabawne część z Was zachowuje się tak jakby to już był fakt i od razu ocenia i innych Czytelników i Victorię. Spokojnie na tą chwilę nic nie wiadomo o żadnej ciąży Vic, nawet plotek w Szwecji nie ma na ten temat :)

   Usuń
 12. Dzisiaj Victoria ślicznie wygląda, komplet jest piękny, chociaż trochę zbyt dużo kolorów

  OdpowiedzUsuń
 13. A mi Vic się podoba, może rzeczywiście inny płaszczyk byłby lepszy, ale komplet bardzo ładny Victorii pięknie w takim lekkim błękicie. Wygląda elegancko i ponadczasowo, tak z klasą i skromnie. Miła odmiana po wczorajszej kwiecistej sukience

  OdpowiedzUsuń
 14. Super oglądać razem dwie pary, długo na to czekalismy

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziś obie panie ślicznie wyglądają lubię takie jasne kolory
  Kolejny ciekawy dzień wizyty nie mogę doczekać się wieczornego bankietu
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 16. Jaki dress code będzie obowiązywał dziś w Fotografiska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To będzie skromne przyjęcie połączone z oglądaniem wystawy, więc raczej skromne stylizacje :)

   Usuń
 17. Ciekawe co założą wieczorem

  OdpowiedzUsuń
 18. Victoria i Daniel wyglądają super elegancja w bardzo modnym wydaniu !! :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Victoria stonowana, elegancka i piękne zadbane paznokcie, nie to co Kate.

  OdpowiedzUsuń
 20. AJj jacy słody Estelle i Oscar

  OdpowiedzUsuń
 21. Jakie urocze dzieciaczki, aż się wzruszyłam. Moje ulubione maluszki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, tak słodziaki:) uśmiałam się z siebie przy okazji- czytając najpierw wzmiankę o herbatce w domu Vic ( nim zobaczyłam zdjęcia niżej) w mej glowie od razu wyświetlił się obrazek- hm ciekawe co podali do tej herbatki, ile rodzajów ciast, może coś na słono itd...normalnie taki stolik z bajki mi się ukazał, wiecie koronki, mnóstwo uroczych filiżanek, talerzyków, patery z ciastami...po czym te zdjecia...szok...:)

   Usuń
  2. To zdjęcie jak Oscar podjada na stojąco przy kanapie jest takie urocze

   Usuń
 22. Ale czekałam na fotki z domu, ciągle odświeżałam twój blog z nadzieją, że będą dzieci i są! Wgl jak oni tam pięknie mają w domu, niby widzieliśmy już nieraz ale teraz tak uroczo

  OdpowiedzUsuń
 23. Oscar jaki uroczy i elegancki

  OdpowiedzUsuń
 24. Estelle znów kolorystycznie podobnie do mamy ❤
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 25. Kocham zdjęcia z domu.Cudownie,że William i Kate poznali maluchy i przy okazji także my mogliśmy je zobaczyć.Na pewno miło im się rozmawiało.

  OdpowiedzUsuń
 26. Liczyłam na takie zdjęcia, są piękniejsze niż sobie wyobrażałam

  OdpowiedzUsuń
 27. Te zdjęcia z Haga są cudne, super zobaczyć Oscara i Estelle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To takie śliczne dzieci

   Usuń
  2. Estelle i szczególnie Oscar są tacy śliczni. Aż miło popatrzeć na takie luźne fotki

   Usuń
 28. Victoria zaszalala w tej wieczornej kreacji z rozporkiem w spódnicy. Niekorzystnie te botki podkreślają jej masywne nogi.

  OdpowiedzUsuń
 29. Wieczorem niestety ani Victoria ani Kate mnie nie zachwyciły spodnica księżniczki i te buty zupełnie do siebie nie pasują Kate ciut lepiej ale znów dziwne rękawy
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 30. Wieczorem jak dla mnie wygrywa Kate

  OdpowiedzUsuń
 31. Vic tak sztucznie zachowuje się przy Kate. I ta dziwna fryzura... Chce pokazać swoją wyższość czy co...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem gdzie widzisz sztuczność? Moim zdaniem to najbardziej naturalna kobieta w jakiejkolwiek RK. To raczej Kate jest troszkę zdystansowana. Victoria wręcz przeciwnie, cały czas żartują i rozmawiają. Gdzie widziałaś tą wyższość? hahah aż mnie to rozbawiło.

   Usuń
  2. Kate zdystansowana? Ona jest swobodna jak zwykle. Ale Vic na siłę chce pokazać, że jest Następczynią Tronu. Jeżeli cię to rozbawiło to się śmiej, ale to świadczy o tym, że nie znasz sie na ludziach.

   Usuń
  3. No widać każdy odbiera ludzi jak chce. Ja też wolę Victorię i jej naturalność od Kate. To, że ktoś uważa inaczej niż Ty anonimku nie znaczy, że od razu nie zna się na ludziach. Po co takie spiny? Bo wszyscy powinni Ci przyklasnąć i kłaniać się Kate. Niestety każdy człowiek ma inne ja tam wolę Victorię i uważam, że jest bardziej swobodna i naturalna od Kate.

   Usuń
  4. Anonimowy 31 stycznia 2018 20:06 Polecam zainwestować w okulary. Victoria to najbardziej serdeczny i otwarty royals EVER! też uważam, ze Kate jest trochę sztywna i zdystansowana. Szczególnie wczoraj jak pojechali do NK.
   Na twitterze jest filmik. Ludzie przyszli dla KAte i Williama pod NK a oni nawet się na ludzi nie obejrzeli i poszli do środka. Victoria spojrzała na ludzi obejrzała się na Kate i Williama i sama do nich podeszła widząc, że oni nie podejdą. K i W nawet na ludzi nie spojrzeli tylko prosto lecieli do środka. A Victoria szybciutko podbiegła i Daniel też na chwilę podszedł do barierek i dopiero poszli do środka.

   Usuń
  5. Anonim nie ma argumentów po prostu i będzie teraz na wszystkich naskakiwał, zapytałam gdzie i kiedy Vic pokazała wyższość? a nawet nie odpowiedział. Tylko od razu napadł, że na ludziach się nie znam. To dopiero kultura. Po prostu brak argumentów i skakanie do gardła jak ktoś się nie nim nie zgodzi. Dziecinada.

   Też widziałam ta akcję po NK dopiero jak William i Kate weszli do środa to się obejrzeli, że Vic i Daniela nie ma, a oni z ludźmi pod centrum rozmawiali i się witali.

   Usuń
  6. Nikt na nikogo tu nie naskoczył. To wy się denerwujecie, bo odważyłam się napisać, co myślę.
   Nie mam argumentów?? Na co? Na to, że widzę to tak, a nie inaczej? Wy myślicie tak a ja inaczej i tyle. Mi nie chodzi o kontakt Vic z ludzmi (w końcu jest u siebie), ale o zadarty nos i nagle inną fryzurę (niestety również niekorzystną). Dziwne prawda...
   Ludzie róbta co chceta i pamiętajcie Don't poison your Hearts!

   Usuń
  7. Może po prostu Vic jest wstyd za bratową. Kate nie ma takich skandali na koncie jak Sofia.
   No i jest pracowita, ma sporo podróży zagranicznych (jest żoną drugiego w sukcesji). A nie tylko między Szwecją a Afryką. I wakacje...

   Usuń
  8. W moim odczuciu nadal nie masz argumentów, ale przyjmijmy :) Na pewno Victoria poczuła się zagrożona przez Kate i dlatego związała włosy w kitkę. Czemu światowe media o tym jeszcze nie napisały? "Victoria jest zazdrosna i uwaga związała włosy w kucyk!". Dawno nic mnie tak nie rozbawiło. Victoria regularnie nosi takie fryzury, kucyka miała nawet na chrzcinach Alexandra czy pod koniec stycznia na wyjściu ;) Byle się przyczepić.

   Mały fakt, Kate będzie kiedyś królową, a Sofia już w kolejce do tronu nie pójdzie wyżej i nie musi wypełniać tylu obowiązków. Catherine musi z latami przybywać obowiązków, bo z każdym rokiem zbliża sie d momentu zostania żoną bezpośredniego Następcy Tronu i kiedyś króla. A Sofia i CP z każdym rokiem tak naprawdę oddalają się od korony. Przy Victorii i Danielu, którzy są full time royal i pewnego dnia zasiądą na tronie nie jest konieczne, aby regularnie podróżowali zagranicę. To rola Victorii i Daniela.

   Usuń
  9. Victoria sztuczna i zadziera nosa, tego jeszcze nie grali i nie zagrają. W pełni się z Tobą zgadzam Marleno w wiadomościach powinni o tym mówić. I wywlekanie na siłę Sofii, to już się nudne robi. Bo Kate taka idealna. Ale jak widać cały czas pisze to jedna i ta sama osoba, dziwne, że jej się jeszcze nie znudziło. A już argument z "nową" fryzurą wygrał wszystko. You made my day. Co z tego, że kilka razy Vic nosi kucyk, teraz zrobiła to z premedytacją hahahah

   Usuń
  10. Ty tak na serio? Nie słyszałam nigdzie, że Victoria nie może uczesać się inaczej niż zwykle. Jest jakiś zakaz?

   Usuń
  11. Dalibyście się pokroić za swoich idoli. Ciekawe czy oni za was też hahahaha
   Mogę nie wchodzić i nie komentować, ale 1000000000 wejść na bloga już nie będzie.
   A obsesję się leczy.
   Pozdrawiam sztywniaki

   Usuń
  12. Kate czy Mary mogą się czesać za każdym razem inaczej i jest super nawet jak fryzura brzydka, ale Victoria już nie może. Na Polar Music Prize też pewnie pokazywała swoja wyższość bo była inaczej uczesana, a to przecież taka wielka gala i tyle gwiazd na miejscu. Idiotyzm, naprawdę dziwne podejście, ciekawe czy wszystko tak analizujesz i doszukujesz się drugiego dna i jakiś utajnionych akcji np. we fryzurach? Normalnie James Bond od fryzur i zadzierania nosa. Myślałaś o karierze detektywa? Podziwiam za wyobraźnię. Na pewno Victoria ma czas żeby obmyślać nowe fryzury specjalnie na takie okazje żeby zwrócić na siebie uwagę i pokazać swoją wyższość.

   Usuń
  13. Nie zrozumieliście przesłania moich słów. Wrzućcie na luz, bo przesadzacie. Ja myślę tak wy inaczej. Wszyscy jesteśmy tylko ludzmi i każdy ma prawo do własnej opinii. Pogódzcie się z tym. Nawet wasza Vic nie jest idealna. A arogancji nie lubię. To co teraz robicie to siła złego na jednego.

   Usuń
  14. Hahahaha możliwe. Nawet masz rację. Musisz nam wybacz ale naprawdę to z fryzurą było trochę głupie, może dlatego tyle ludzi się na Cb rzuciło?

   Usuń
  15. Do Anonimowy
   1 lutego 2018 13:39

   jakbym była złośliwa, to powiedziałabym, że skandal Kate to opalanie się topples. Ale, że nie jestem to tego nie napiszę ;)

   Usuń
 32. Jezu Kate znowu Erdem...to najgorsza marka ever. Czemu ona tak bardzo sobie ja upodobała?

  OdpowiedzUsuń
 33. Victoria wygląda cudnie w czerwieni.Zgadzam się jednak,że rozporek w spódnicy i botki choć modne,to jednak niezbyt odpowiednie dla księżnej.Catherine także wybrała ciekawą sukienkę we wzory (znowu :),ale moim zdaniem zachowała klasykę w granicach eksperymentu.Sukienka świetnie wygląda z sandałkami i płaszczem Idy Sjosted (miły ukłon w stronę Szwecji) .
  Kolejne powitanie Victorii i Kate
  wręcz entuzjastyczne: )

  OdpowiedzUsuń
 34. Ogólnie stylizacje mi się podobają, tylko w tej wieczornej Victorii buty moim zdaniem nie pasują

  OdpowiedzUsuń
 35. Victoria w wieczornej kreacji piękna.

  OdpowiedzUsuń
 36. Vic jak zawsze urocza i uśmiechnięta. Uwielbiam ją aż tak ciepło na sercu się robi jak patrzy się na taką serdeczną i naturalną osobę

  OdpowiedzUsuń
 37. Wizyta w pałacu Haga to zdecydowanie najlepszy punkt całej wizyty Williama i KAte. Vcitoria i Daniel świetnie ich ugościli w Szwecji

  OdpowiedzUsuń
 38. Victoria i Daniel to taka ładna para

  OdpowiedzUsuń
 39. Jest różnica między opalaniem się, a braniem udziału w niemądrym show i roznegliżowanymi sesjami (pierwsze jeszcze przed 16 urodzinami).

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.