Co czeka księżniczkę Estelle jesienią?

2018/01/13Już w przyszłym miesiącu księżniczka Estelle będzie świętować szóste urodziny. To oznacza, że już teraz przed jej rodzicami stanął niezwykle ciężki wybór odpowiedniej placówki szkolnej do której jesienią zacznie uczęszczać Estelle. Księżniczka pod koniec sierpnia będzie musiała iść do ostatniej klasy poprzedzającej rozpoczęcie edukacji typowo szkolnej. Odpowiednik naszej "zerówki" charakteryzuje się zajęciami pobudzającymi kreatywność oraz spędzaniem dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. W tym czasie dzieci uczą się przystosowywać do prawdziwych zajęć szkolnych, które rozpoczną już rok późnej. 

Jak wiadomo Victoria i Daniel nie podjęli jeszcze decyzji do jakiej placówki pójdzie Estelle. Według mediów wieczorami odwiedzają różne szkoły w Sztokholmie, co ma im pomóc zdecydować, gdzie będzie uczęszczać ich córeczka. Media prześcigają się w doniesieniach jaką szkołę przedszkolną wybrała książęca para. Według Svensk Damtidning ma to być Djurgårdsskolan. Wybór jest tym bardziej ważny, gdyż Estelle najprawdopodobniej do tej samej szkoły będzie chodzić przez kolejne trzy lata po ukończeniu zerówki, czyli klas 1-3.

 http://djurgardsskolan.se

Djurgårdsskolan byłaby z pewnością dobrym wyborem, obecnie do zerówki i klas 1-3 uczęszcza zaledwie 90 uczniów, co zapewnia dzieciom niebywały komfort edkacyjny i integracyjny zarówno z kolegami z klasy jak i z nauczycielami.

Nasze sześciolatki uczęszczają do własnej grupy. Podczas pierwszego roku nauki w szkole przyzwyczajają się do zajęć szkolnych w cichym otoczeniu. Nauczyciel w przedszkolu i nauczyciele w szkole są odpowiedzialni za grupę. Ale dzieci mogą również spotkać instruktorów, gdy mają zajęcia sportowe, na świeżym powietrzu i inne zajęcia, a następnie oczywiście w czasie wolnym w godzinach popołudniowych. Dzieci mają przerwy ze starszymi uczniami. Na spotkaniu w Djurgårdsskolan spotykają się wszyscy uczniowie w szkole i wszyscy pracownicy. Bardzo szybko dzieci poznają personel szkoły. 
Celem zajęć przedszkolnych jest skoncentrowanie się na osobistym rozwoju dzieci. Rozwiną swoją ciekawość i chęć do nauki, własny sposób uczenia się i wiarę w siebie. Będą także czuć się bezpiecznie w nowym środowisku. Rozwijanie ich umiejętności społecznych jest ważnym celem.Gra ma ogromne znaczenie w przedszkolach, a edukacja przedszkolna, z jej holistycznym podejściem, jest naszą formą pracy. Potrzeba ruchu jest również świetna. Dlatego też uprawiają sporty, tańczą z nauczycielem tańca ze Szkoły Kulturalnej i pływają zgodnie z harmonogramem. Kilka razy w miesiącu organizujemy wycieczki.

 http://djurgardsskolan.se


Przy wyborze szkoły pojawiło się oczywiście wiele wymagań, ale koncentracja na przyrodzie i zajęciach na świeżym powietrzy były bardzo ważna dla książęcej pary. Fakt, że szkoła jest odpowiednia dla księżniczki i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, oczywiście odegrał również ważną rolę, gdyż Estelle jest stale strzeżona przez Säpo. Już niedługo z całą pewnością dowiemy się, czy rzeczywiście tą szkołę.

10 komentarzy

 1. To rzeczywiście jest trudny wybór,gdzie posłać do szkoły przyszłą królową.Vic i Daniel przede wszystkim jednak na pewno będą kierować się ofertą edukacyjną i możliwością spędzenia dużej ilość czasu aktywnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się, jakby Estelle dopiero się urodziła, a już pójdzie do szkoły

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę to w końcu napisać: Sofia nigdy nie powinna zostać księżną! Szwedzi jej nie znoszą, uważają ją za przyczynę rozpadu monarchii w Szwecji, co w przyszłości jest nieuniknione (mieszkam akurat w Szwecji, w Goteborgu, więc zdanie obywateli o monarchii mnie interesuje). Moi znajomi komentują ostatni program Rok z rodziną królewską, gdzie Sofia mówiła, że jest za ideą #metoo i wspiera ofiary molestowania. W wywiadzie przedślubnym mówiła zaś, że nie żałuję niczego co robiła z przeszłości, czyli Paradise Hotel i Slitz uważa za powód do dumy? Mówi jedno, myśli drugie. Jej rodzina ma silne parcie na sławę, bo którzy rodzice pozwalaja na to, żeby ich niepełnoletnia córka pozowała rozebrana do magazynu dla mężczyzn i występowała w programie, gdzie obcy facet masuje jej ciało. Dlaczego ona ma patronaty nadane i związane z rodziną królewską? Project Playground założyła sama, Global Child Forum to organizacja jej teściów, a Sophiahemmet przejęła po ciotce męża. Czemu nie ma niezależnych patronatów? Czemu jakaś organizacja nie poprosi Sofię, żeby ich wspierała? Szwedzi mają dość i przestają się interesować monarchią, właśnie przez Sofie. Czemu na chrzest Alexandra nie założyła stroju regionalnego Sodermanland, a na chrzest Gabriela tak, pomijając fakt, że pochodzi z prowincji Dalarna. Więc nie wiem, czy jest się czym tak podniecać, bo monarchia kiedyś jeszcze 10 lat temu była monarchią, od momentu kiedy Sofia weszła do rodziny, to wszystko przestało mieć sens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tą chwilę Sofia ma wyższe poparcie niż księżniczka Madeleine, która już trzeci rok z rzędu zbiera najniższe noty i największą krytykę. Na tą chwilę większość ludzi w Szwecji skupia się na tym, że nie powinna mieć tytułu.
   Sofia nigdy nie powiedziała, że jest dumna z sesji i programu. Coś Ci się pomyliło. Już w 2013 roku w programie o Project Playground powiedziała, że "nie podjęłaby drugi raz takiej decyzji, ale tego nie żałuje, bo to wszystko ukształtowało ją jako człowieka". Kolejna sprawa, sprawdź wiek Sofii i lata w których występowała w Paradise Hotel i pozowała nago, była już pełnoletnia. Jaki związek ma kampania MeToo o molestowaniu (!) i jej sesje? Naprawdę nie rozumiem nawiązania. Poza tym Sofia mówiła wywiadzie Rok z rodziną królewską o prześladowaniu i krytyce jaka na nią spadła, co jest faktem. Nie wiem gdzie ty w tym wszystkim widzisz kłamstwo.
   Kolejna sprawa, którą musisz prześledzić to sposób nadawania patronatów. ZAWSZE patronaty weryfikuje dwór królewski i chociaż Sofia ma prawdo do podjęcia ostatecznej decyzji, nie ona wybiera listę organizacji, która do niej trafia. Poza tym Sofia nie jest patronką Global Child Forum! Jest zaangażowana w jej pracę, ale jej nie patronuje, ani nie jest jej członkiem zarządu. Globa Child Forum to organizacja CAŁEJ rodziny królewskiej, dlatego jest zaangażowana w jej pracę jako CZŁONEK rodziny królewskiej., szczególnie, że Global Child Forum jest związany tematem z Project Playground i Sofia może się wypowiedzieć na temat sytuacji dzieci w Afryce, co bardzo przydaje się w rozwoju GChF. Kolejna spawa, którą tłumaczyłam już kilka razy to patronaty księżniczki Christiny. Jak pewnie wiesz skoro mieszkasz w Szwecji jest poważnie chora i kilka lat temu zdecydowała się wycofać z oficjalnych obowiązków. Nie chciała jednak, aby jej patronaty przepadły, dlatego też już w 2014 roku przekazała kilka swoich patronatów księciu Danielowi, a kiedy Sofia weszła do rodziny sama Christina zdecydowała, że z przyjemnością odda Sofii swój patronat nad Sophiahemmet, na co Sofia przystała. W pierwszych latach małżeństwa w SRK członkowie rodziny mają mało patronatów. Taka jest polityka dworu. Szczególnie w stosunku do niżej postawionych - dalej w sukcesji, młodych członków rodziny. W gestii rodziny królewskiej jest prawdziwe zaangażowanie w pracę nad patronatami, a nie jedna wizyta do roku, tak od święta. Tak działa dwór królewski w Szwecji. Księżna Sofia bardzo zaangażowała się w pracę dla fundacji pary książęcej (ich ślubnej organizacji) i w przeciągu dwóch lat stworzyli kilka naprawdę dużych projektów, które już działają w kraju. Na tym obecnie skupia się jej praca na tą chwilę. Wielce prawdopodobne, że taka też będzie w kolejnych latach. Każdy obiera swoją drogę w porozumieniu z dworem i parą królewską. Możliwe, że Sofia zdecydowała się z Carlem Philipem w najbliższych lata skupić na ich fundacji.

   Usuń
 4. Nie rozumiem co ma Sofia do postu o księżniczce Estelle ewidentnie autorka tego komentarza musiała się "wyżyć" ale to chyba nie najlepsze miejsce
  Co do Estelle to na pewno ciężko wybrać dla niej odpowiednią szkołę pewnie rodzice z jednej strony chcą zapewnić jejw miarę normalne dzieciństwo ale z drugiej strony placówka musi mieć odpowiedni poziom ostatecznie będą kształcić przyszłą królową
  Nie mogę się już doczekac urodzin Estelle i Oscara mam nadzieję na nowe piękne zdjęcia
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Ewo, napisałam to w tym poście, ponieważ jestem na blogu o szwedzkiej rodzinie królewskiej i był to pierwszy post, bo nowy, który mi się na blogu wyświetlił. Napisałam tylko swoją opinię, ponieważ nie orientuje się co robi księżna i nie muszę tego wiedzieć, w którym poście będę mogła wstawić swoją opinie, a mam prawo do wyrażania swoich opinii, zresztą jak i ty masz również pełne do tego prawo. W Szwecji nie wszyscy cenia księżną i nie jest czekoladą, żeby ją wszyscy lubili. Napisałam tylko swoje zdanie, którzy wyrażają także moi znajomi Szwedzi i tyle. A szkoda, że moja opinię możliwe, że ktoś próbuje negować, bo w końcu jest wolność słowa, prawda? Pozdrawiam! ;)

   Usuń
 5. Podoba mi się, że pojawiają sie różne opinie o Rodzinie Królewskiej
  Większość Czytelników bloga lubi Rodzine Królewską, ale każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Nawet negatywną.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale co ma akcja #metoo z nagimi sesjami? Chyba nie wiesz, czym jest molestowanie seksualne - na pewno nie wtedy, kiedy dorosła kobieta pozuje nago z własnej nieprzymuszonej woli. I nie sądzę, żeby monarchia miała się rozpaść tylko z powodu jednej kobiety, która zresztą nie będzie królową.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odnośnie poprzedniego postu, ale też po części tego.
  Moim zdaniem warto przeczytać dla odmiany coś takiego. Autorka zaznaczyła, że to są plotki, powołała się na artykuły. Mi ciekawie czytało się coś takiego. Dla odmiany - nie tylko słodzenie o Rodzinie Królewskiej. Jest ona bardzo popularna, to fakt, ale ma również kilku przeciwników. Warto czasem, dla równowagi, poczytać negatywne komentarze i posty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciężko uwierzyć, że Estelle jest już taka duża

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.