Wizyta księcia Williama i księżnej Kate w Szwecji - dzień 1

2018/01/30

Embed from Getty Images

Dzisiaj książę i księżna Cambridge rozpoczynają oficjalną wizytę w Szwecji! Po wczorajszym dotarciu do Sztokholmu brytyjska para książęca spędziła noc w rezydencji Ambasadora Wielkiej Brytanii w Szwecji. 103-letnia rezydencja Davida Cairnsa i jego żony Sharon, w dzielnicy Diplomat na Östermalm, to jedno z pierwszych miejsc, które William i Kate zobaczyli po wylądowaniu w Szwecji.


 improveme.se
 

Z samego rana książęca para obudziła się w pokoju z oknami wychodzącymi na piękną wyspę Djurgården. W wolnym tłumaczeniu ze szwedzkiego Djurgården oznacza Zwierzyniec, swoją nazwę zawdzięcza dawnemu przeznaczeniu. Lata temu znajdowały się tam tereny łowieckie, a w XVI wieku najprawdziwszy zwierzyniec króla Jana III Wazy. Monarcha trzymał tam renifery, łosie i jelenie. Po dzień dzisiejszy okolica zachowała piękny, naturalny charakter. Większość wyspy to tereny zielone, stanowiące miejsce spacerów i spędzania wolnego czasu dla większości Sztokholmczyków. Na wyspie znajduje się słynny Skansen, Muzeum Nordyckie i Muzeum Wazów. Niewielka ilość domów daje niezwykłą prywatność, dlatego też przed laty swój dom zakupili tam książę Bertil i księżna Lillian. Rezydencja książęcej pary - Villa Solbacken - należy teraz to księcia Carla Philipa i księżnej Sofii. Na wyspie mieszkają także dwaj synowie księżniczki Christiny (siostry króla) wraz ze swoimi rodzinami. Domy na wyspie to najczęściej rezydencje dyplomatów czy szwedzkich biznesmenów, którzy szukają spokoju i prywatności.


widok z rezydencji ambasadora / blogg.improveme.se

Brytyjska para książęca nie mogła zatrzymać się w apartamentach na Zamku Królewskim, gdzie najczęściej przyjmowani są królewscy goście z zagranicy. Okazuje się, że uniemożliwia to trwający właśni remont elewacji Zamku Królewskiego. Rzeczniczka dworu podała, że obecnie remontowana jest  część przy której znajdują się apartamenty w których może zatrzymywać się rodzina królewska i jej goście. W tej chwili również w pomieszczeniach zamontowano specjalne zabezpieczenia i  nie nadają się one do zamieszkania.


Embed from Getty Images

Dzisiaj książęca para rozpoczęła oficjalne zobowiązania związane z podróżą od wizyty w przepięknym Vasaparken w dzielnicy Vasastaden, w centrum Sztokholmu. Park pierwotnie znany jako Sabbatsbergsparken zawdzięcza swoją obecną nazwę zmianom dokonanym w jego miejscu na początku XX wieku. W Vasaparken można wspaniale spędzić wolny czas i już przed ślubem jego wspaniałą architekturę docenili księżniczka Victoria i książę Daniel. Po pojawieniu się na świecie dzieci, książęca rodzina często spędza tam wspólnie czas na spacerach i aktywnościach sportowych. 

Park nie zasłynął jednak z pięknego otoczenia, niesamowitej architektury i krajobrazu. W miejscu parku odbywały się bowiem ważne debaty polityczne. Najczęściej wspominane są rozmowy przed wyborami w 1950 roku, między premierem Szwecji, Tagerem Erlanderem a liderem opozycji Bertielem Ohlinem. Niemniej już w tamtych czasach park był centrum kulturowym stolicy, w 1953 roku w parkowym teatrze wystąpił m.in. Karl Gerhar (szwedzki aktor, reżyser teatralny i felietonista). Okazja była niemniej ważna 700-lecie istnienia miasta Sztokholm. Któż nie zna Astrid Lindgren, wspaniałej autorki książek dla dzieci? Pisarka mieszkała na Dalagata 46 obok Vasaparken i często to miejsce pojawiało się w jej książkach. Teraz w parku znajduje się taras Astrid Lindgren, który uwielbia odwiedzać księżniczka Leonore. Nie jest tajemnicą, że córeczka księżniczki Madeleine uwielbia książki tej autorki i jej ulubioną postacią jest nie kto inny jak dobrze wszystkim znana Pippi Langstrumpf

W parku znajdują się również inne wspaniałe miejsca, jak chociażby kort tenisowy i w sezonie zimowym, lodowisko. Obecnie często ćwiczą tam młodzi hokeiści, których dzisiaj odwiedziła brytyjska para książęca. Książę William i księżna Kate spotkali się trenerami i dowiedzieli się więcej o pasji do hokeja na lodzie łączącej całą Szwecję. Z całą pewnością wiele do powiedzenia w tej kwestii miałyby również książę Daniel, który dobrze gra a hokeja i w miniony czwartek wraz z zespołem Gen-Pep wygrał mecz w Ockelbo zdobywając samodzielnie 4 bramki (ostatecznie mecz zakończył się 8 do 6). Książę Daniel gra w hokeja kilka razy do roku i często odwiedza Vasaparken z księżniczką Estelle, aby pojeździć na łyżwach. Dzisiaj jednak wraz z żoną nie pojawił się w Vasaparken i oczekuje na spotkanie z brytyjskimi gośćmi na Zamku Królewskim.

Embed from Getty Images

Panująca w Skandynawii zima i masa śniegu w żadnym wypadku nie zniechęciły książęcej pary do obserwowania treningu i spróbowania swoich sił. Książę William i księżna Kate chętnie chwycili kije do rąk i z przyjemnością ćwiczyli razem z małymi hokeistami. Jak zdradzili reporterzy książę William zdobył dwie bramki, a księżna Kate jedną. Książęca para dowiedziała się także więcej o niezwykle popularnej w Szwecji grze o nazwie bandy - zespołowej grze sportowej podobnej do hokeja na lodzie. Jak można przeczytać na Wikipedii: Gra pochodzi od średniowiecznej gry uprawianej w Niderlandach, skąd została przeniesiona na Wyspy Brytyjskie, gdzie opracowano jej przepisy; obecnie uprawiana gł. w Skandynawii i Rosji, także w Kazachstanie, Holandii, USA, Kanadzie i Mongolii; w grze biorą udział 2 drużyny (zwykle 11-osobowe, niekiedy mniej liczne, np. 7-osobowe); lodowisko większe niż w hokeju na lodzie: dł. 90–105 m i szer. 50–70 m; piłka średnicy 6 cm o masie 58–62 g; zawodnicy uderzają piłkę zakrzywionymi kijami (dł. 120 cm), dążąc do jej wbicia do bramki przeciwnika (szer. 360 cm, wys. 210 cm); celem gry jest zdobycie większej od przeciwnika liczby bramek; mecz trwa 2x45 minut; 1955 powstała Międzynarodowa Federacja Gry w Bandy; od 1957 co 2 lata są rozgrywane mistrzostwa świata; do 1999 15-krotnie mistrzostwo zdobywali Rosjanie, 6-krotnie Szwedzi. W Polsce bandy (zwany wtedy po prostu hokejem na lodzie) uprawiano w Cracovii (od 1909) i Pogoni Lwów. Polska miała reprezentację dla chłopców w 2006 roku. Jak podał Pałac Kensington wizyta w Vasaparken była niezapomnianym doświadczeniem, uroczą galerię zdjęć z wizyty i gry w bandy możecie obejrzeć na metro.co.uk.

Wizyta  w Vasaparken zakończyła się nieco po godzinie 11:00, a William i Kate mieli prawie dwie godziny na przygotowanie się do spotkania ze Szwedzką Rodziną Królewską. Jak podała rzeczniczka szwedzkiego dworu rodzina królewska z niecierpliwością czeka na miłe spotkanie z księciem i księżną Cambridge. O 13:00 William i Catherine przybyli na Zamek Królewski, aby zjeść obiad z królem Carlem XVI Gustafem i królową Silvią oraz księżniczką Victorią i księciem Danielem.  Victoria i Daniel, tak jak i para królewską od rana byli już na Zamku Królewskim i wypełniali swoje codzienne obowiązki.

Embed from Getty Images

Po krótkiej sesji zdjęciowej dla prasy rodzina królewska zaprosiła swoich brytyjskich gości na prywatny poczęstunek. Dla brytyjskiej pary książęcej jest to kolejna możliwość do spotkania z członkami szwedzkiej rodziny monarszej. O ile książę William już w dzieciństwie miał możliwość do spotykania się z innymi rodzinami panującymi, o tyle księżna Kate miała mało takich okazji. Księżniczkę Victorię i księcia Daniela poznała w obliczu swego ślubu z brytyjskim księciem w kwietniu 2011 roku. Szwedzka Następczyni Tronu z mężem reprezentowała wówczas Szwedzką Rodzinę Królewską na zaślubinach pary. Catherine zna również króla i królową. Poznała Ich w Pałacu Buckingham w 2012 roku, przy okazji Diamentowego Jubileuszu panowania królowej Elizabeth II. Z całą pewnością dzisiejszy obiad to całkiem inna okoliczność do rozmowy niż poprzednie. Dzisiaj w otoczeniu brytyjskich gości nie ma ogromnej liczby zagranicznych koronowanych głów, tak jak miało to miejsce w 2011 i 2012 roku, co daje wspaniałą możliwość do lepszego poznania się i dłuższej pogawędki. 

Tradycyjna sesja trwała zaledwie kilka minut. Książęca para została powitana przez gospodarzy w prywatnych okolicznościach. Zgodnie ze swoim upodobaniem król z przyjemnością opowiadał Williamowi i Kate o pomieszczeniu w którym się znajdują. Komnata księżnej Sybilli to tradycyjne miejsce przyjmowania audiencji. Na obiad Victoria wybrała kolczyki od Misst Jewelery i bordowe szpilki Marzio Stockholm. Sukienka w ciekawe wzory pochodzi z najnowszej kolekcji Idy Sjöstedt. Na późniejszy spacer Następczyni Tronu założyła płaszczyk również projektu Idy Sjöstedt i botki na słupku.

Embed from Getty Images

Już w momencie organizowania podróży do Szwecji i Norwegii brytyjski dwór królewski i Pałac Kensington zapowiedziały, że książęca para chce spotkać się z jak największą liczbą Szwedów i Norwegów, jaka jest możliwa. Dlatego też po obiedzie William i Kate w towarzystwie Victorii i Daniela udali się na spacer po Gamla Stan - starym mieście. Na Stortorget, czyli głównym rynku, na książęce pary czekają z niecierpliwością tłumy Szwedów. Zarówno księżniczka Victoria jak i księżna Kate otrzymały masę kwiatów i prezentów dla swoich dzieci. Z kolei książę Daniel doradzał tłumowi co zrobić, żeby nie zmarznąć stojąc w tłumie. Maluchy zebrane w tłumie były bardzo zainteresowane pluszowymi reniferami, które Victoria dostała od kogoś z tłumu dla Estelle i Oscara oraz z przyjemnością je oglądały, kiedy Następczyni Tronu im je pokazała. 

Embed from Getty Images

Na koniec szwedzka para książęca jako pierwsza zakończyła walk out i zagadała się z jednymi z ostatnich osób znajdujących się za barierkami. Osobiście nieco rozbawiły mnie uszczęśliwione reakcje osób kiedy William podszedł po walk out do Victorii i ta poklepała go po plecach, czy kiedy Kate złapała Victorię za ramię odchodząc w kierunku Muzeum Alfreda Nobla. Widać, że wszyscy byli podekscytowani tym jakie relacje łączą książęce pary.

Embed from Getty Images

Po spacerze i spotkaniu ze Sztokholmczykami książęce pary udały się z krótką wizytą do Muzeum Alfreda Nobla. Na miejscu pojawiło się nawet kilku laureatów tej szczególne nagrody. Brytyjska para książęca zapoznała z  historią nagród oraz życiorysami jej dawnych laureatów. Muzeum zostało otwarte w 2001 roku, w setną rocznicę pierwszego wręczenia nagród. Z całą pewnością księżniczka Victoria i książę Daniel zdradzili swoim gościom jak od podszewki wygląda ceremonia wręczenia Nagród Nobla, w końcu Victoria uczestniczy regularnie w uroczystościach noblowskich od osiągnięcia pełnoletności, a książę Daniel od ślubu pary w 2010 roku.

Embed from Getty Images 

Po zapoznaniu się z historią Alfreda Nobla, Victoria i Daniel zaprosili Williama i Catherine do zwiedzenia Arkitektur-och designcentrum w skrócie ArkDes, państwowego centrum architektury i designu, na Skeppsholmen. Jest to muzeum, centrum nauki i arena do debat i dyskusji na temat przyszłości architektury i wzornictwa. Na brytyjską parę książęcą czekał mały poczęstunek i specjalnie przygotowana wystawa. Księżniczka Victoria i książę Daniel w tym czasie wrócili do domu, aby przygotować się do przyjęcia i spotkać z dziećmi. Jak podały szwedzkie media to właśnie szwedzka para książęca zaproponowała, aby w planie wizyty Williama i Kate znalazł się ArkDes. Poniżej Victoria i Daniel żegnają się z księciem i księżną Cambridge opuszczając muzeum Nobla.

Embed from Getty Images

Wieczorna kolacja w rezydencji Ambasadora Wielkiej Brytanii rozpoczęła się dla brytyjskiej pary książęcej spotkaniem z Premierem, Stefanem Löfven i jego żoną Sullą. Po rozmowie w jednym z salonów rezydencji książęca para dołączą do reszty gości. Księżniczka Victoria i książę Daniel zostali zaproszeni na godzinę 19:00 i przybyli na miejsce jako ostatni goście. Następczyni Tronu wybrała nową, czarną krecaję szwedzkiej marki Stylein oraz buty Dolce&Gabbana.

75 komentarzy

 1. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć Victorię i Kate razem. Catherine chyba nigdy nie nosiła takiej czapki na wyjściu, zimno jest w Sztokholmie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temperatura lekko na minusie, wczoraj w Szwecji znowu spadł śnieg :)

   Usuń
 2. Rezydencja Ambasadora jest przepiękna, tylko pozazdrościć takich widoków z okna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! mają tam piękne widoki, super widzieć coś takiego każdego ranka

   Usuń
 3. Byłam kiedyś na Djurgarden, pięknie tam jest, nie wiedziałam, że kiedyś był tam zwierzyniec

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem że nie piszesz o Norweskiej Rodzinie Królewskiej, ale super byłoby, gdybyś na swoim blogu opisała wizytę K&W w Norwegii. Zostaje tutaj jako obserwator tej wizyty, blog o Cambridge mnie nie przekonuje. Jak tak dalej pójdzie, to twój blog będzie moim przewodnikiem po Szwecji. Buziaki i wszystkiego dobrego dla ciebie Marleno :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście nie zamierzam wchodzić dziewczynom w paradę, nie pisze o NRK i poza tym nie znam Norwegii, więc z całą pewnością moje posty z ich wizyty w Oslo nie byłyby tak ciekawe :) Szwecję znam i z chęcią nadal poznaję więc z przyjemnością dokładnie opisuję te miejsca. Dziewczyny na blogu o Cambridge odwalają kawał dobrej roboty i z pewnością ich post po zakończeniu LIVE Bloga będzie równie ciekawy jak mój, a może nawet ciekawszy :) tymczasem super, że dodają wszystko na bieżąco i można od razu wiedzieć co się dzieje.

   Usuń
 5. Dzięki za świetne ciekawostki.Nic nam nie pozostaje tylko czekać na zdjęcia Victorii i Kate: )

  OdpowiedzUsuń
 6. Księżna i książę prezentują się fantastycznie. Księżna jest taka uśmiechnięta.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 7. Victoria przepięknie!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, śliczna sukienka, bardzo do niej pasuje

   Usuń
 8. Vic a śliczną sukienkę

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawe sukienki, zobaczymy co dalej ...

  OdpowiedzUsuń
 10. Kate bardzo skromnie, Victoria ma ciekawą sukienke

  OdpowiedzUsuń
 11. Victoria tak wiosennie, Kate trochę za ciemne kolory i smutno, chociaż fason ładny

  OdpowiedzUsuń
 12. Vic fenomenalnie

  OdpowiedzUsuń
 13. Victoria ma śliczną sukienkę, ale nie podoba mi się jej długość. U Victorii za długa sukienka a u Kate za krótka

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdjęcie Victorii i Kate urocze! niby cała SRK i Cambirdge ale tak fajnie na siebie patrzą

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale super! Tak długo czekałam na wspólne zdjęcie Vic i Kate, obie pięknie wyglądają

  OdpowiedzUsuń
 16. Victoria wygląda pięknie, super czyta się te wszystkie dokładne informacje, odwalasz kawał dobrej roboty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! ja też uwielbiam ten blog! Nie ma lepszego :)

   Usuń
 17. Mi ani Kate ani Victoria się nie podobają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To moze Daniel albo Wiliam?

   Usuń
  2. Kate za smutno, brakuje kolory i te ciemne rajstopy i toporne buty. Z kolei Victoria aż za jasno, dużo się dzieje na sukience, niby ładna ale za dużo

   Usuń
  3. Król chyba najbardziej mi się podoba hahha

   Usuń
 18. Cudownie jest ich zobaczyć razem.
  Obie księżne pięknie się zaprezentowały.

  OdpowiedzUsuń
 19. ciekawe co król im tłumaczy... :))

  OdpowiedzUsuń
 20. szkoda, że nie ma zdjęć jak się witaja

  OdpowiedzUsuń
 21. ale wiecie co, widać po komentarzach, że wszyscy są spragnieni każdego detala w ich relacji, spotkaniu, no ale w końcu to bardzo wyczekiwana wizyta - Kate i Vicky są bardzo popularne i to powoduje niesamowitą ciekawość

  OdpowiedzUsuń
 22. Victoria ma dziwną sukienkę, może bez tego czegoś przy szyi byłoby lepiej

  OdpowiedzUsuń
 23. A mnie podobają się obie stylizacje.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ładne miejsce znaleźli im do noclegu

  OdpowiedzUsuń
 25. To zdjęcie jak William i Victoria się do siebie uśmiechają jest mega

  OdpowiedzUsuń
 26. Victoria ma piękny płaszczyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak z tymi guzikami, paskiem i wykończeniem przy kołnierzu wygląda elegancko i nowocześnie, bardzo pasuje Victorii

   Usuń
 27. Uwielbiam uśmiech Victorii jest taka naturalna i serdeczna

  OdpowiedzUsuń
 28. Victoria jest strasznie urocza, uwielbiam ją

  OdpowiedzUsuń
 29. Uwielbiam to zdjęcie Victorii i Daniela z Nobli

  OdpowiedzUsuń
 30. Szwedzi musieli być zachwyceni nad tylko poznaniem brytyjskiej pary książęcej,ale oczywiście widokiem swoich ukochanych- Victorii i Daniela.Nieczęsto przeciwko można ich tak spotkać na ulicy,większość spotkań jednak odbywają na zamku.
  Już po pierwszych zdjęciach widać,że pary złapały dobry kontakt.

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy Kate i Will musieli ukłonić się przed Vic i Danielem? W koncu oni są nastepcami tronu a W&K nastepcami następcy?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie, osobiście wątpię. Chociaż protokół o tym mówi, to Victoria i Daniel nie lubią takich oficjalnych powitań i szczególnie przy prywatnych okazjach (jak dzisiejsze powitanie) starają się unikać takich "sytuacji".

   Usuń
  2. Mi się wydaje, że to nie gra roli. Z tego, co pamiętam, decydujące są tytuły, a cała czwórka ma tytuły ich królewskich wysokości.

   Usuń
  3. Z jednej strony tak, jednak Victoria jest stawiana wyżej rangą niż William, jako bezpośrednia następczyni tronu.

   Usuń
 32. Co za ekscytujący dzień dzięki za wyczerpującą relację
  Ksiezniczka Victoria ślicznie dziś wygląda kwiaty zdecydowanie ją odmładzaja
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 33. Jest szansa żebyś zamieściła filmiki, o których wspominasz w poście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będą gdzieś dostępne. Na tą chwilę nie są, oglądałam transmisję na żywo w szwedzkiej telewizji.

   Usuń
  2. Na SVT jest dostępna cała relacja :)

   Usuń
 34. Victoria jest piękną kobietą, nigdy wcześniej o niej nie słyszałam, zawsze czytałam tylko o Kate. Nawet nie wiedziałam, że w Szwecji jest rodzina królewska. Na pewno zostanę tutaj na dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 35. Sukienka podoba mi się bardziej u Kate, a płaszczyk u Victorii

  OdpowiedzUsuń
 36. Wiesz może o której będzie przyjęcie w ambasadzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fińskie media dzisiaj rano podały godzinowy plan i chociaż poprzednie części idealnie się sprawdziły wątpię, że podano prawidłowo godzinę przyjęcia. Według tych doniesień powinno rozpocząć się o 17:00, a w tej chwili książęce pary są w ArkDes. Poza tym przynajmniej Panie powinny się przebrać :)

   Usuń
  2. Czy możesz podać link do tego programu?

   Usuń
  3. To był artykuł na jednej z fińskich stron.
   https://www.is.fi/kuninkaalliset/art-2000005544968.html

   Usuń
 37. Czy Sofiia i Carl Philip będą mieli okazje spotkać się z księżną Kate i księciem Williamem.

  OdpowiedzUsuń
 38. Victoria wygląda po prostu ślicznie

  OdpowiedzUsuń
 39. Czy na kolacji u ambasadora panie pojawią się w długich sukniach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sukienkach koktajlowych, czyli bardziej eleganckie wydanie, możliwe, ze wybiorą długie sukienki, ale przy black-tie można również krótkie :)

   Usuń
 40. Podoba mi się sukienka Victorii, z niecierpliwością czekałam na tę wizytę i spotkanie obu par, a teraz z przyjemnością oglądam ich wspólne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 41. Victoria wygląda przepięknie w tym płaszczu

  OdpowiedzUsuń
 42. Wieczorna kreacja Kate nie przypadła mi do gustu falbanki przy rękawach i u dołu to za dużo może królowa Maxima wyglądałaby w tym lepiej bo Kate niestety nue pasuje
  Ciekawa jestem sukni Victorii czekam na lepsze zdjęcia
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 43. I znów nie wiem na kogo patrzeć- na Kate w niezwykłej,oryginalnej sukni czy na elegancką Victorię:)

  OdpowiedzUsuń
 44. Suknia Victorii obłędna ponadczasowa i niezwykle elegancka, wszyscy piszą, że suknia Kate jest jak dywan albo zasłona i niestety trochę tak, może gdyby nie te dziwne falbany (?) przy dekoldzie i rękawach

  OdpowiedzUsuń
 45. Vic znowu pięknie, bardzo podoba mi się jej suknia, miła odmiana po wzorzystej sukience z obiadu

  OdpowiedzUsuń
 46. Gdyby tylko sukienka Victorii była długa do ziemi

  OdpowiedzUsuń
 47. Wspaniale opisy Marleno jak zwykle! Kate w "Erdem" wieczorem to tragedia. To najgorsza marka ever. Wszystkie ich sukienki są obrzydliwe.

  OdpowiedzUsuń
 48. Co do wieczornych stylizacji, to bardziej podoba mi się ta Victorii

  OdpowiedzUsuń
 49. Jak dla mnie zarówno Kate jak i Victoria nie popisały się. Sukienka Kate wygląda jak szlafrok, a Victoria mogłaby mieć dłuższą suknię.

  OdpowiedzUsuń
 50. Uważam, że bordowe buty Vic nie pasowały do tej stylizacji ( nie chodzi tu o kolor).. a może to nie mój styl ? Dziś Kate akurat górowała..ciekawe jak będzie jutro ;)

  OdpowiedzUsuń
 51. Fenomenalny post! Wszystko ciekawie i dokładnie opisane, dzisiaj zostaję tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 52. Fantastycznie wszystko opisane. Gratuluję autorce kolejnego świetnego postu.
  Księżniczka Victoria wygląda fenomenalnie.
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 53. Wiktoria dzisiaj po prostu bomba,płaszcz absolutnie piękny a sukienka oszałamiająca wprost cudo.pozdrawiam Joanna

  OdpowiedzUsuń
 54. Czekam na relacje z kolejnych dni :)
  Kate w zielonym wyglada pieknie, dzienna suknia Viktorii dziwnie sie na niej uklada, moze to sprawa oswietlenia, ale to ona bardziej wyglada jakby byla w ciazy niz Kate.
  Natomiast wieczorna suknia Kate - porazka. Przyciaga wzrok do tego stopnia, ze na Vicky nie da sie skupic, ale sama Kate suknia kojarzy mi sie z przykrotka zaslona do ktorej doszyto wlasnie falbane. Masakra!

  OdpowiedzUsuń
 55. Fajny ten zielony płaszczyk Victorii, szczupło w nim wygląda. Szkoda że nie zobaczyliśmy Carla i Sofii na wizycie Williama i Kate

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.