Audiencja dla Premiera Indii + wizyta w Blekinge

2018/04/17


Dzisiaj król Carl Gustaf i księżniczka Victoria przyjęli na audiencji Premiera Indii, Narendra Modi. Podczas wizyty w Szwecji premier zostanie również przyjęty przez premiera Stefana Löfve . Spotka się także z ministrem biznesu i innowacji Mikaelem Dambergiem oraz szwedzkimi liderami biznesu. Wizyta premiera Modiego obejmuje także szczyt nordycko-indyjski w Grand Hotelu na którym pojawią się wszyscy skandynawscy przywódcy.

W piątek księżniczka Victoria odwiedziła kolejną szwedzką prowincję. Tym razem wybór padł na malownicze Blekinge i tereny Ronneby. Była to piąta z kolei wędrówka Następczyni Tronu.


Victoria rozpoczęła wizytę w księstwie od spotkania z najmłodszymi mieszkańcami miasta w przedszkolu Hulta. Następczyni Tronu spotkała się tam z dziećmi i personelem oraz otrzymała informacje o tym, jak przedszkole wspiera aspekty ochrony środowiska i zrównoważony rozwój.

Po wizycie w przedszkolu Hulta księżniczka rozpoczęła spacer na placu Ronneby. Stamtąd została poprowadzona do Ronnebyån i finalnie do starego źródła w Ronneby Brunnspark. Po obiedzie księżniczka przespacerowała się z mieszkańcami i młodzieżą po rezerwacie przyrody Södra Brunnskogen, gdzie otrzymała informacje o Trollsjön, a także spotkała z Ronneby Orienteering Club, Stowarzyszeniem Ochrony Przyrody i Friluftsfrämjandet.

4 komentarze

 1. Nie jestem fanką sukienki w kwiatki, postarza Victorię

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna ta sukienka- wreszcie jakieś kolory.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna sukienka !
  Mam pytanie czy Królowa jest księżną jakiejś prowincji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, królowa nosiła by tytuł z tej samej prowincji co król. Carl Gustaf nie nosi tytułu żadnej prowincji od momentu wstąpienia na tron.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.