Niezapomniane momenty z królewskich ślubów - Carl Philip i Sofia

2018/04/04

Embed from Getty Images


 Dzisiaj nadszedł czas na ostatni królewski ślub w Szwecji tego pokolenia, który śledziliśmy razem na Swedish Princesses Blog. Z pewnością każdemu z Nas zapadł jakiś szczególny aspekt z tego ślubu, oto krótka lista:

Płakałam całą drogą 

Zdradziła niedługo po ślubie brata księżniczka Victoria.

Victoria w H&M

Ogromne zaskoczenie wywołała przyszła królowa pojawiając się w sukni H&M. Dobrze pamiętam pierwsze reakcje Czytelniczek podczas relacji na żywo n Swedish Princesses. Nie każdemu od razu się spodobała, w moim przypadku była to jednak miłość od pierwszego wejrzenia.

Zaawansowana ciąża

Wszyscy pamiętają piękną suknię Madeleine i jej zaawansowaną ciążę. Wszyscy spodziewaliśmy się, że księżniczka urodzi w przeciągu najbliższego tygodnia, dwóch, jednak poród już dwa dni po ślubie był wspaniałą niespodzianką.


Debiut Leonore w historycznej sukience

Pojawianie się królewskich dzieci ze Szwecji na ślubach zawsze wywoływało dużo skrajnych emocji, od radości do oburzenia. Nie zapominajmy jednak, że to mimo wszystko rodzinna uroczystość i młoda para chce żeby były z nimi wszystkie bliskie im osoby. Dlatego też 13 czerwca nie zabrakło księżniczki Leonore w sukience z niezwykła historią. Po raz pierwszy nosił ją jej pra-pradziadek król Gustaf Adolf.


Królewscy goście 

Lista gości zastanawiała wszystkich. Od początku spodziewana była obecność królowej Małgorzaty II z Danii - matki chrzestnej księcia Carla Philipa. Nikt jednak nie przypuszczał, że na miejscu będę trzy inne królowe z Norwegii, Holandii i Belgii.

Platforma w kształcie serca

Osobiście nie jestem fanką butów jakie wybrała Sofia na swój wielki dzień, wydały mi się nieco zbyt ciężkie do koronkowej sukienki. Platforma kryje jednak małą tajemnicę - jest w kształcie serca! Niezwykle romantyczny akcent.

Nowa tiara

Tiara będzie? Nie będzie? Jeśli tak to która z królewskiego skarbca? Te pytania zadawali sobie wszyscy królewscy fani. Mało kto przypuszczał, że Sofia zaprezentuje nową tiarę. Pasowała do niej idealnie, jednak tak jak większość uważam, że po drobnych przeróbkach prezentuje się jeszcze piękniej.

Estelle jako druhna

Dobrze pamiętam moment pojawienia się na dywanie Victorii i Daniela bez Estelle i moją ogromną radość, to już pewne Estelle jest małą druhną! Informacja chociaż podawana przez media od tygodni do momentu ślubu była utrzymana w tajemnicy. Kiedy wreszcie kamery zwróciły się na wejście do Kaplicy mogliśmy zobaczyć uroczą Estelle idącą w stronę ołtarza, a za nią Sofię wsparta na ramieniu swojego taty.

Wiwat na cześć młodej pary

Tłumy zebrane pod Zamkiem Królewskim były niezwykle podekscytowane i nie mogły powstrzymać emocji, kiedy para młoda powiedziała sobie sakramentalne "tak" nawet w Kaplicy dało się usłyszeć wiwaty i okrzyki radości ludzi zebranych pod dziedzińcem królewskiej rezydencji.

Niespotykana oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna była niezwykle zaskakująca, od Father in heaven do Joyful, Joyful, trochę kiczowato? Nawet jeśli, to dzięki Umbrella czy Fix You niespotykanie.

Pamiętamy o pocałunku

 Po paradzie młoda para pojawiła się na tarasie Zamku Królewskiego, książę Carl Philip przedstawił "swoją piękną żonę" i razem z nią pozdrowił tłumy. Książęca para zeszła już z podwyższenia i nagle książę Carl Philip przypomniał sobie, że zabrakło czegoś na co czekali wszyscy - królewskiego pocałunku. Młoda para ku radości zebranych szybko wróciła do zebranych.

Embed from Getty Images

Rodzinne gratulacje  

Rzadko mamy okazję przyglądać się prywatnym okolicznościom, tym razem mieliśmy do tego wspaniałą okazję. Młoda Para odebrała gratulacje od najbliższych na tarasie Zamku Królewskiego praktycznie przed kamerami. Prasę obiegły plotki jako, że Madeleine nie pogratulowała szwagierce, uścisk był, gratulacje również.

 
Piosenka Sofii

Kiedy zapowiedziano przemówienie Sofii podczas kolacji weselnej zaskoczenie było ogromne i nikt tego nie krył. Księżna powiedziała zaledwie kilka słów i zaprosiła do wysłuchania pięknego utworu napisanego specjalnie dla jej męża.

Wszystko czym jestem,
wszystko co mam,
do ostatniego tchu kocham cię całym sercem.
Wszystko o co proszę, wszystko czego chcę, to obudzić się obok ciebie.
Kochać cię przez wszystkie moje dni ze wszystkim co mam.

Cała piosenka - KLIKOwacje na stojąco

Otrzymał je oczywiście książę Carl Philip, zapowiedziany jako "najczęśliwszy mężczyzna na świecie" po przeczytaniu swojego przemówienia.

 Wasze Wysokości, Wasze Królewski Wysokości, Ekscelencje, panie i panowie,
Droga rodzino i przyjaciele, i ostatnia, ale najważniejsza, moja droga żona Sofio.

Czasami może dojść do podjęcia ważnego wyboru. Wyboru, który określa całą twoją przyszłość i to, kim jesteś, a przede wszystkim to, kim chcesz być. Często wymaga to odwagi. Odwagi, by nie wybrać prostej drogi, tylko dlatego, że jest łatwiejsza, ale odwagi, aby pozostać na trudnej drodze, iść w prawo, do szczęścia.

Sofia, nigdy wcześniej nie wybraliśmy trudnej drogi, bo wybraliśmy siebie. Za każdym razem, kiedy staraliśmy się zrezygnować z naszej miłości stawiała nas znowu razem.
Za każdym razem kiedy byliśmy od siebie daleko, moje serce było puste. I w końcu, w końcu Sofia, wybraliśmy drogę w prawo - podjęliśmy decyzję, która czyni mnie najszczęśliwszym człowiekiem. Sofia, wypełniłaś moje życie miłością i radością.

Dziś udowodnimy, że łączy nas miłość która zwycięża wszystko.Wszyscy, którzy poznali  Cię wiedzą, że jedyną rzeczą, która przebija Twoje zewnętrznego piękno jest Twoje wnętrze. Moi przyjaciele, wszyscy wiemy, że siła i odwaga w Sofii nie tylko odnosi się do o naszej miłości. Jest ona większe od niej.
Kiedy zaczęłaś Project Playground, było to coś więcej niż projekt daleko w Południowej Afryce. Setki dzieci i młodych ludzi, mogą mieć dzięki niemu nadzieję na lepszą przyszłość. To była nadzieja na lepszy świat. Świat opierający się na empatii, zaangażowaniu i miłości. Stawiasz na silne wartości z pasją i odwagą. Najważniejszą z nich wszystkich jest chyba to, że: odważyłaś się być sobą, odważyłaś się stanąć w obronie siebie. A przede wszystkim pokazałaś, że miłość nie zna granic, bez względu na wyznanie, płeć czy pochodzenie.
Sofia wszyscy, którzy Cię znają, wiedzą, że jesteś pracowitą kobietą z silnym poczuciem obowiązku i lojalności wobec twojej wielkiej misji. Wiem z całą pewnością, że odnajdziesz się w nowej roli z wielkim poczuciem odpowiedzialności i ciężkiej pracy.

Tato, mamo, drogie siostry i szwagrowie:
Nie mam dość słów, aby opisać, jak się cieszę, że przyjęliście Sofię z otwartymi ramionami. Otrzymaliśmy Wasza pomoc zarówno w dobrych i złych momentach. Wiem, że mówię w imieniu nas wszystkich, kiedy mówię, że wzbogaciliśmy naszą rodzinę o Sofię. I dziękuję także twojej rodzinie, Sofia, która przyjęła mnie z otwartymi ramionami. Jest to błogosławiona rodzina. Rodzina z ogromnym ciepłem, miłością i opieką.
Chciałbym również podziękować Szwedom za wsparcie, które otrzymaliśmy dla naszej miłości. Radość  z którą się spotkaliśmy ogrzewa nasze serca.

Drodzy przyjaciele, chciałbym zabrać Was ze sobą na małą podróż, która rozpoczęła w dniu 24 czerwca 2014. Jest to jedna z najważniejszych podróży mojego życia. Przejechałem 67 mil w tę i z powrotem w 9 godzin lub 32400 sekund. Moim celem był urząd pracy w Mora - i nie, nie szukałem nowej pracy. Byłem w drodze na spotkanie z moim przyszłym teściem, aby poprosić o rękę Sofii. Nigdy żadna wycieczka nie była dla mnie tak ważna, jak ta podróż.

Kochana Sofio, dziś zaczyna się nowy etap w moim życiu. W twoim życiu. W naszym życiu. Nie wiem, co nas czeka w przyszłości, ale wiem, że miłość oznacza to, że ​​mogę podjąć każde wyzwanie. Twoja inteligencja, Twoje poświęcenie i odwaga inspirują. Czuję się dumny mogąc powiedzieć, że jesteś dla mnie wzorem. Sofia, jestem ożywiony ideą, wspaniałego życia z tobą. Muszę się wiele nauczyć o życiu, i wiele jeszcze pozostaje do zrobienia. Jest to długa podróż, podróż nieskończona, którą pokonam z tobą.
Ale najważniejsze, nauczyłem się już, czym jest miłość, która zwycięża wszystko.
Sofia ​​jesteś najlepsza. Kocham Cię.


DJ Avicii 

Jego obecność na weselu książęcej pary była tajemnicą do samego końca. DJ Avicii specjalnie przerwał trasę koncertową, aby wystąpić da królewskich gości i młodej pary. Z całą pewnością była to niezapomniana impreza w rytmach ulubionej muzyki nowożeńców i ich rodziny.

20 komentarzy

 1. Piękny ślub chyba jeden z moich ulubionych najbardziej utkwiła mi w pamięci nowa tiara Panny Młodej oraz rewelacyjne Joyful, Joyful :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozostaje tylko żałować,że w najbliższych latach nie zapowiada się żaden ślub królewski w Szwecji: (Trzeba poczekać,aż dorośnie młode pokolenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przetłumaczyłabym mowę C .P. ciut inaczej - nie: wybralismy drogę w prawo tylko: właściwą drogę. Poza tym fajna notka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękny ślub. W Szwecji są najładniejsze śluby

  OdpowiedzUsuń
 5. W życiu bym nie pomyślała, że książę poślubi tego typu kobietę, a jednak...
  Czasem takie jak ona mają właśnie najwięcej szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy Maddie nosi obrączkę na prawej dłoni czy to jakiś gadżet a nie ślubna obrączka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maddie nosi obrączkę na lewej dłoni, ta na prawej to zwykły pierścionek.

   Usuń
  2. Czy mi się wydaje czy Vic, Maddie i Sofia mają ten sam rodzaj/wzór obrączki?

   Usuń
  3. Obrączki całej trójki są bardzo podobne :)

   Usuń
  4. Najpierw powinien być pierścionek pózniej obrączka czy na odwrót? W SRK roznie noszą. Może kolejność nie ma znaczenia?

   Usuń
  5. Wydaje mi się, że kolejność nie ma znaczenia, rzeczywiście noszą je w różnej kolejności.

   Usuń
 7. Mnie wzruszyła droga do ołtarza panny młodej. Cudowny moment, piękna piosenka...
  Czy ta platforma butów była robiona na specjalne życzenie czy to był taki model?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kształt platformy był specjalnym zamówieniem, ale z tego co kojarzę późnej pojawił się w ofercie.

   Usuń
  2. Widziałam te buty i zauważyłam, że Sofia chyba ma numer 36.
   Takie malutkie?

   Usuń
  3. Tak, nosi rozmiar 36 :) zresztą tak jak i ja. Jest raczej drobna, więc to chyba dobrze ;)

   Usuń
  4. Bardzo dobrze.Zazdroszczę wam.
   Ja mam standardowe 38.

   Usuń
  5. Wiesz jaki nr buta mają Vic i Maddie? Chyba troszkę większe..

   Usuń
  6. Jeśli dobrze pamiętam to 37 albo 38. Maddie i Vic mają ten sam rozmiar butów.

   Usuń
 8. Najbardziej zapadły mi w pamięć:
  - słowa księżniczki Victorii o tym, że płakała całą drogę do kościoła,
  - nieziemskie wejście Sofii do kościoła.
  Pozdrawiam, Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekałam na to notkę, bo już o ślubie Victorii i Maddie było. Ślub Carla i Sofii to mój ulubiony królewski ślub, często go oglądam. Uwielbiam moment kiedy Sofia mówi tak, a Szwedzi poprzez okrzyki oddają swoją radość. Wygląd Sofii też zapada w pamięć, pięknie wyglądała jak prawdziwa księżniczka .

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.