Księżniczka Victoria i para królewska na koncercie, pociąg imienia Estelle + więcej

2018/04/12

kungahuset.se

Dzisiejszego wieczoru w Sali Tronowej Zamku Królewskiego odbywa się jubileuszowy koncert "Klingande akademi – Bernadotterna och musiken" - "Dynastia Bernadotte oraz muzyka". Wieczór uświetniają śpiewaczka sopranowa Christina Nilsson oraz pianista Magnus Svensson.


Koncert ma związek z przypadającym w tym roku 200-leciem panowania Dynastii Bernadotte. Podczas wieczoru muzycznego podkreślono wpływ dynastii Bernadotte na rozwój szwedzkiej muzyki. Wcześniej w ciągu dnia para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel przyjęli na audiencji dyrektora generalnego ds. Bezpieczeństwa - Fri Friberg.

 cawamedia.wordpress.com
cawamedia.wordpress.com

W ubiegłym roku czytelnicy magazynu metro mogli wziąć udział w głosowaniu na imię nowego pociągu MTR Express. Po podliczeniu głosów z ankiet pociąg otrzymał imię księżniczki Estelle! Wczoraj na Stacji Centralnej w Sztokholmie pociąg został ochrzczony butelką szampana.


Z kolei księżniczka Victoria i książę Daniel spełnili marzenie czteroletniej Sagi umierającej na złośliwego glejaka mózgu. W grudniu ubiegłego roku lekarze postawili jednoznaczną diagnozę z której wynikało, iż dziewczynce zostało trzynaście miesięcy życia (od tego czasu minęło już pięć miesięcy). Rodzice Sagi postanowili , że ostatnie miesiące życia ich córeczki muszą być wyjątkowe i spełniają jej marzenia. Również książęca para postanowiła spełnić jedno z nich i wysłała Sadze sukienkę prawdziwej księżniczki. 

8 komentarzy

 1. Wzruszający gest pary.Nie jestem w stanie sobie wyobrazić,co przeżywają rodzice tej dziewczynki.
  Vic wygląda świetnie,już dawno jej żadna stylizacja nie była tak dobrana

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dziwię się że Estelle wygrała jako imię dla widać że cieszy się sympatią w swoim kraju

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, że Vic ma bardzo dużo chrześniaków, a czy Maddie i Sofia mają jakieś dzieci chrzestne?

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy Estelle będzie miała Pierwszą Komunię? Jak to wygląda w Szwecji?

  OdpowiedzUsuń
 5. Kto robi fryzury do Roku z Rodziną Królewską? Widziałam bardzo ładny warkocz Sofii w 2014r. i jestem ciekawa czy to jakiś ich fryzjer, czy Marre, a może sama Sofia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Genialne pytanie;) wie ktoś?
   Autorka?

   Usuń
  2. W poście o sekretach urodowych Madeleine wspominałam o tym kto czesze SRK. Generalnie członkinie rodziny czeszą fryzjerzy z salonu Björna Axéna. Panie regularnie korzystają z usług domowych Petera Hägelstram i Johana Hellström. Sofia również (najprawdopodobniej) korzysta z ich usług na największe okazje - Noble czy bankiety. Nie wiadomo co z Marre - czesał Sofię do ślubu i prawdopodobnie nadal to robi, wydaje mi się, że na dzienne wyjścia. Czasami Sofia ma piękne fryzury podczas wyjść i podobno to on je tworzy. Sofia podobno czasami sama się czesze, najczęściej układa rozpuszczone włosy.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.