Urodziny króla Carl XVI Gustafa

2018/04/30

Embed from Getty Images


Dzisiaj król Carl Gustaf świętuje 72 urodziny na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Na tą chwilę nie wiadomo, kto oprócz królowej pojawi się na uroczystościach, rzeczniczka dworu stwierdziła, że będzie to "niespodzianka".

Uroczystość rozpocznie się o 11:45, transmisje na żywo można oglądać tutaj - KLIK.

Embed from Getty Images30 komentarzy

 1. Czy możesz podać linka do transmisji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.expressen.se/tv/nyheter/live/live-tv-senaste-nyheterna-med-expressen-tv/

   Usuń
 2. Szkoda że księżniczka Madeleine z rodziną nie brała udziału w obchodach. I że nie było Alexandra i Gabriela chociaż Sofia pewnie sama nie była by wstanie upilnować dwójki małych dzieci, ale i tak szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama nie umie upilnować dwójki dzieci ? Nie bądź śmieszny/śmieszna. Ile jest matek, które mają dwoje lub troje dzieci i radzą sobie bez niczyjej pomocy ?

   Usuń
 3. Czekamy na więcej ładnych zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. była tylko Victoria z dziećmi?
  Sofii nie było?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sofia była ale bez dzieci.

   Usuń
  2. kiedy pisałam komentarz, nie było zdjęć Sofii

   Usuń
 5. Sofia była, są zdjęcia w internecie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie po to wchodzę na bloga by jeszcze szukać zdjęć w necie

   Usuń
  2. Nikt nie każe Ci szukać zdjęć w necie, autorka wpisu po prostu nie dodała zdjęć na których widać wszystkich, dopiero po aktualizacji. A ja tylko napisałam że są zdjęcia w internecie na których widać Sofie, żeby odpowiedź była wiarygodna.

   Usuń
 6. Na ostatnim zdjęciu widać trochę Sofie

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy nie macie wrażenia że Oscar zachowuje się jak dziecko autystyczne? Niestety nie budzi sympatii jak jego siostra :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, wręcz przeciwnie.

   Usuń
  2. Jak dla mnie nie, po prostu jest nieśmiały. A nawet jeżeli miał by autyzm to nie powód by go nie lubić poza tym w domu za zamkniętymi drzwiami może być zupełnie inny.

   Usuń
  3. Gdyby tak fakntycznie było dwór z pewnością by to ogłosił ;)

   Usuń
  4. No prooooszę cię ... Jest jeszcze malutki, ma tylko 2 latka, boi się tłumów i hałasu Spójrz przez okno jego oczami, ty widzisz 4 osoby a on masę obcych ludzi, wrzaski i flesze. Jedyne o czym marzy to wrócić do zabawy

   Usuń
  5. Czyli jakby miał autyzm to już nie można go lubic? Tak jak ktoś napisał, po prostu jest nieśmiały, my patrzymy z perspektywy ludzi stojących w tłumie, a on ma dwa latka i widzi ponad tysiąc ludzi, słyszy głośną orkiestrę, widzi wojsko i słyszy wystrzały z armat. Dziecko w tłumie by się bało, a co powiedzieć taki Oscar na którego wszyscy patrzą. Estelle ma już 6 lat i więcej rozumie, a w jego wieku zachowywała się identycznie. To po prostu normalne zachowanie dwulatka, który jest w speszony byciem w centrum uwagi, hałasem i błyskajacymi fleszami ze wszystkich stron.

   Usuń
  6. Nikt nie mówi że nie budzi sympatii z powodu autyzmu. Pewnie ma takie usposobienie ale Estelle też występowała przed tłumem w jego wieku a dużo się uśmiechała i machała do ludzi - wystarczy porównać zdjęcia. Niewiele jest zdjęć Oscara gdzie ma radosną buzię. Oboje są śliczni ale widać na zdjęciach, że Oscar ma zazwyczaj poważny/smutny wyraz twarzy. Może z czasem to się zmieni.

   Usuń
  7. dlaczego szukamy,,dziury w całym,, Jest po prostu inny niż radosna Estelle .Zobaczcie jak np. zmienił się książę George. Mam wrażenie ,że na każdym zdjęciu jest naburmuszony

   Usuń
 8. Dlaczego dzieci stoją przed księżną Sofią?

  OdpowiedzUsuń
 9. Estelle jakie ma fajne wstążki na warkoczykach w kolorach flagi

  OdpowiedzUsuń
 10. Oscar jest cudownym 2-letnim chłopczykiem.
  Vic i Daniel mają wspaniałe dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 11. Balkon,a raczej balkonik trochę mały dla takiej rodziny.Może to powód,dla którego nigdy nie ma dzieci Sofii i Carla,bo po prostu by się nie pomieściły.Ale mogliby przecież wyjść na dziedziniec,ta jak w 2016.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dlaczego dzieci stoją przed księżną Sofią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie dlatego, że są małe i stojąc za nią nic by nie widziały :) Daniel też zawsze stoi z tyłu, właściwie Sofia mogla się troszkę przesunąć w stronę Daniela i byłaby lepiej widoczna, tak to stała tak naprawdę cały praktycznie czas za królową, ale może wtedy więcej widziała.

   Usuń
 13. Oscar to czysta estelle, nawet taka sama minka jak ona kiedy była w jego wieku

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudownie że mogliśmy zobaczyć Estelle i Oscara
  A Carl Philip w mundurze jak zwykle przystojny

  OdpowiedzUsuń
 15. a gdzie ta niespodzianka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.