200 lat pokoju pomiędzy Szwecją a Norwegią - wizyta księcia Haakona + nowe zdjęcia Estelle

2014/05/05

kungahuset

Dziś z krótką, jednodniową wizytą do Szwecji przybył książę Haakon z Norwegii.

 W spotkaniu uczestniczyła niemal cała Szwedzka Rodzina Królewska, król Karola XVI Gustaw, królowa Silvia, księżniczka Victoria i książę Daniel, a późnej w bardziej prywatnych okolicznościach, także siostra króla, księżniczka Christina i Jej mąż Tord Magnuson ( Norweska Królowa Sonja, jest matką chrzestną ich syna, który w ubiegłym roku, brał ślub). Zabrakło jednak księcia Carl Philipa.

kungahuset

Następca Tronu wziął udział w seminarium w związku ze zbliżającymi się, 17 maja, obchodami 200 lat niepodległości Norwegii oraz pokoju Szwedzko-Norweskiego.

Na zdjęciu powyżej Para królewska wita trzech przewodniczących seminarium, profesora Daga Michalsena, profesora Bo Strath'a i Olof'a Sjostrom'a, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Bernadotte, był tam także m.in. Ambasador Norwegii w Szwecji.

Seminarium odbyło się w Bilbiotece Bernadotte, w której odbywają się m.in. spotkania z rządem. 

Otworzył je król, wygłaszając krótkie przemówienie:
 Król otworzył seminarium i powiedział między innymi: 

"Konstytucja i długi pokój są ze sobą ściśle powiązane i stanowią ważną część wspólnej historii skandynawskich narodów. Konstytucja stawała się przez lata symbolem wolności i niezależności norweskich ludzi i istniejącej dziś konstytucji Norwegii. Wspólny przodek obu naszych krajów "Karol XIV Jan, człowiek z dużym doświadczeniem, nieustannie podkreślał znaczenie dobrobytu pokoju w danym kraju."

kungahuset

Książę Haakon w swojej mowie wspomniał o bliskiej więzi między Norwegią i Szwecją:

"Norwegia i Szwecja są bardzo blisko, i historyczne więzi są bardzo silne. Dziś mamy dobrą współpracę we wszystkich dziedzinach - i staramy się rozwijać ją dalej ".

Następnie, wieczorem, miał miejsce koncert w Kaplicy Królewskiej. Tam odbyły się m.i.n chrzciny księżniczki Estelle, pogrzeb księżnej Lilian czy ślub księżniczki Madeleine i Chrisa O'Neilla. 


Księżniczka Victoria prezentowała się bardzo ładnie nie sądzicie ? 

 Sukienka pochodzi od Oscara de la Renta:

Z pewnością pomiędzy oficjalnymi zobowiązaniami, książę Haakon znalazł chwilę na spotkanie z chrześnicą, księżniczką Estelle :)

***

Pojawiły się nowe zdjęcia księżniczki Estelle z mamą i tata. Rodzina została zauważona w zeszły poniedziałek na prywatnej wycieczce łodzią. Widać, że mała księżniczka była bardzo zadowolona i podekscytowana :) Estelle jest taka śliczna, jak laleczka nie sądzicie ? 

Estelle miała założoną kamizelkę ratunkowa, a podczas rejsu, cały czas trzymała się taty. 

***

Dziś przekroczyliśmy 40 tysięcy wejść na bloga, dziękuję !! :)

9 komentarzy

 1. Widziałaś te słodkie zdjęcia Estelle?:)
  http://www.mtv.fi/viihde/kuninkaalliset/artikkeli/kuvat--reipas-estelle-hurmaavana-veneretkella/3342404

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia są świetne :) Ciekawe gdzie się wybrali? ;)
   Książę Haakon jest baaardzo przystojny :))

   Usuń
  2. Estelle jest naprawdę super dziewczynką, już teraz ma w sobie wiele uroku. Dzięki za link :)
   Ania

   Usuń
  3. Nie, pewnie dlatego, że dziś jeszcze niczego nowego nie szukałam ;)

   Usuń
 2. Estelle to najsłodsze dziecko świata !! Właśnie skończyłam oglądać ogromną galerię zdjęć z urodzin króla Karola, bardzo Ci dziękuję, za dodanie tamtych wspaniałych zdjęć, aż miło popatrzeć na taką uroczą i szczęśliwą dziewczynkę :) Bardzo się ciesze, że dodajesz oddzielnie ogromne galerie zdjęć z Estelle :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że pałac wydał tylko jedno zdjęcie. Pewnie więcej już się nie pojawi

  OdpowiedzUsuń
 4. Estelle jest przepiekna. nie mam pojęcia do kogo jest podobna, ale wydaje mi się, że do Daniela. Super by było gdyby miała rodzeństwo. Zapewne byłaby zachwycona i opiekowala sie nim jak jej mama w przeszlosci. ;) A17l

  OdpowiedzUsuń
 5. Victoria źle dobrała żakiet. nie pasuje do góry sukienki jak jest zapięty - dlatego stylizacja na nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki piękny nagłówek, nie mogę się napatrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.