Pierwowzór księżniczki Mii...

2014/05/18


Anne Hathaway kilka lat temu, grała w filmie Pamiętnik Księżniczki, późnej przyznała, kto był pierwowzorem granej przez nią postaci:


Jedną osobą na której najbardziej opierała się księżniczka Mia, była księżniczka Victoria ze Szwecji, ponieważ podoba mi się Jej styl życia. Idzie do szkoły a w tym samym czasie zwiedza świat. Robi rzeczy, których zwykle księżniczki nie lubią robić, jak odwiedzanie żołnierzy. Trenowała w Gwardii Narodowej i robi wszystko jak prawdziwa księżniczka, ale gdy nie ma kamer w pobliżu, żyje własnym życiem. Jest prawdziwą outdoorswoman. Nie idzie na kompromis z powodu tego kim jest. Ona wkłada zawsze dużo, dużo siebie w to co robi i jest bardzo przyziemną, prawdziwą osobom, a ja myślałam, że będzie dobrym wzorem dla Mii. Zdecydowanie podziwiam Ją. Ona jest zawsze bardzo, bardzo dużo się i to bardzo na ziemię, prawdziwą osobą, a ja myślałem, że będzie dobrym wzorem dla Mii. Zdecydowanie podziwiam ją.


Suknia ślubna z drugiej części filmu była wzorowana na sukni ślubnej księżnej Claire:


Jak myślicie kto był pierwowzorem królowej Clarisse ? 

Moim zdaniem królowa Anne-Marie z Grecji :)Właściwie od zawsze (dziwnie to zabrzmiało :)) królową Clarisse porównywałam z królową Anne-Marie. Uwielbiam Julie Andrews, kto nie widział Mary Poppins czy Dźwięków muzyki ;) No i królową Anne Marie moim zdaniem ma wrodzony wdzięk i elegancję.

7 komentarzy

 1. Jestem zaskoczona, ze Anne inspirowała sie Victorią;)
  Królowa Anne-Marie i Julie Andrews są fizycznie do siebie podobne. Ja zawsze myślałam, że gdyby księżna Grace żyła dłużej, to byłaby własnie taką Clarissą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, nawet o Niej nie pomyślałam, ale w pełni się zgadzam ;)

   Usuń
  2. Dlaczego akurat Grace? Czytałam też książki i księżna wdowa jest lekko negatywną postacią :) A królowa Monako jest niemal legendą.

   Usuń
  3. Masz racje, ale Clarisse w filmie została ukazana wcale nie tak źle, porównując z książkę. Tutaj może chodzić raczej o sam sposób bycia, styl, elegancję, maniery, a nie o sympatyczny charakter czy usposobienie :)

   Usuń
 2. Zawsze bardzo lubiłam obie części tego filmu. Kiedyś czytałam też książki, na których podstawie zostały nakręcone

  OdpowiedzUsuń
 3. O nie wiedziałam tego a film bardzo lubiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna notka, nigdy bym nie pomyślała, że Anne inspirowała się Victorią ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.