Królewska biżuteria - The Bernadotte Emeralds

2016/05/08

Pinterest


Jedyną tiarą ze szmaragdami jest obecnie diadem księżnej Sofii, pozostający jej własnością.Co prawda w XIX wieku  The Norwegian Emerald Parure Tiara należała do Szwedzkiej Rodziny Królewskiej za sprawą królowej Józefiny, Norweska rodzina Królewska weszła w jej posiadanie dzięki Marthcie, szwedzkiej księżniczce, która wyszła za Następcę Tronu Norwegii (matce obecnego króla Haralda). Królowa Martha swego czasu pożyczała okazały naszyjnik ze szmaragdami pasujący do tiary, jednak pozostał on w poosiadaniu szwedzkiej rodziny królewskiej.  

Naszyjnik, który w 2012 roku nosiła Victoria jest często noszony przez królową Silvię. Do jego kompletu zalicza się dwie broszki (które panie często wpinają we włosy lub przypinają nimi ordery). Garnitur biżuterii wywodzi się z Francji i wszedł w posiadanie rodziny królewskiej dzięki pierwszemu królowi z dynastii Bernadotte, Karolowi XIV Janowi. Co ciekawe okazały naszyjnik był pierwotnie paskiem a większa broszka klamra go spinającą.


 Księżna Sybilla zaczęła łączyć szmaragdowy komplet z the Connaught Diamond Tiara, a królowa Silvia z wieloma innymi tiarami, na przykład w 2007 roku z Queen Sofia Tiara i kolczykami Vasa (księżniczka Madeleine nosiła je na swoim ślubie). W 2012 roku Victoria połączyła naszyjnik z Six Button Tiara, większą broszę wpięła we włosy a mniejszą przypięła do szarfy.


W skarbcu znalazł się inny, bardziej nowoczesny naszyjnik, kolczyki bransoletka ze szmaragdami i perłami. Kolejny komplet należący do królowej Silvii. Kolczyki można rozdzielać, ich mniejszą wersję w dniu swojego ślubu w 2015 roku nosiła księżna Sofia.

Ktora biżuteria podoba Wam się najbardziej?

5 komentarzy

 1. Z której kolekcji pochodzą kolczyki Sofii z rozdania nagrody nobla w 2015r.?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała biżuteria... Chciałoby się taką mieć...

  OdpowiedzUsuń
 3. przepiękna biżuteria

  OdpowiedzUsuń
 4. A tiara a diadem to to samo ?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.