Q&A odpowiedzi

2016/05/11

  


 


Będzie nowy post o książkach?

Będzie w najbliższych dniach. Zaraz po odwiedzeniu na wszystkie pytania z Q&A zabieram się za niego.

Dodasz jakieś nowe recenzje?

Obecnie czytam "Bajki, które zdarzyły się naprawdę". Możliwe, że na dniach pojawi się jej recenzja. W najbliższym czasie możecie spodziewać się mojej opinii na temat książki, " Bajko, które zdarzyły się naprawdę ".

Planujesz jakiś konkurs? 

Niedługo pojawi się konkurs w którym będzie mogli wygrać książkę "Za drzwiami pałacu"

Będą jakieś zmiany w wyglądzie bloga? (Mam nadzieję, że nie, bo jest super)

Jak widać zmiany się pojawiły. Nie planuję na razie kolejnych.

Chciałabyś kiedyś napisać książkę o monarchii, jeśli tak to o kim?

Oczywiście o Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej.

Na jakie blogi zaglądasz?

Właściwie na wszystkie polskie blogi o monarchii, mam kilka ulubionych autorstwa zagranicznych blogerek oraz oczywiście te nie związane z monarchią?

Jak wygląda twój dzień? 

Z całą pewnością tak jak większości z Was. Dzień zaczynam od śniadania i zajrzenia na bloga, nadrobienia zaległości w korespondencji i przeczytania najnowszych postów na naszych rodzimych blogach. Późnej praca i nauka na studia. Trening. No i oczywiście codzienne rozmowy z zaprzyjaźnionymi blogerkami i fankami monarchii.

Dużo czasu poświęcasz blogowi?

Bardzo różnie. Zależy od wydarzeń, czasami moich własnych chęci (również czasami mam lenia). Jeśli jest to live blog praktycznie cały dzień zajmuje mi pisanie i relacjonowanie wszystkiego, nawet jeśli jest przerwa w uroczystościach ja jej nie mam, znajdowanie informacji i zbieranie ich zajmuje masę czasu. Wszystkie posty zawsze piszę sama, teksty tłumacze ręcznie, tak więc zajmuje to sporo czasu. Zawsze się staram żeby wszystko na blogu było na bieżąco. Po tygodniu kręcącym się wokół urodzin króla muszę wreszcie wrócić do najnowszych informacji, a trochę ich się nazbierało. Pomimo przerwy w obowiązkach Victorii i Sofii mogę was zapewnić, że na blogu będzie się dużo działo.

Masz zamiar kiedyś skończyć z pisaniem?

Nie planuję tego. Wręcz przeciwnie mam zamiar rozwijać swoją przygodę z pisaniem o monarchii.

Dlaczego zaczęłaś pisać?

Jak z pewnością zauważyliście uwielbiam Szwedzką Rodzinę Królewską w polskiej blogosferze brakowało mi miejsca w którym można znaleźć informacje o, moim zdaniem, najwspanialszej rodzinie królewskiej.

Spotkałaś już jakąś blogerke, albo Czytelniczke?

Niestety nie osobiście, ale z kilkoma blogerkami i czytelniczkami się zaprzyjaźniłam.

Czytałam, że planujesz spotkanie królewskich fanów w Łodzi, to prawda?

Tak, to prawda. W przyszłym miesiącu pojawi się na ten temat więcej informacji na blogu.

Kogo z SRK lubisz najbardziej?

To trudne pytanie. Wydaje mi się, że nadal jest to Victoria.

Jakie inne RK lubisz?

Najbardziej Duńską Rodzinę Królewską i Monakijską Rodzinę Książęcą.

Jakie inne księżne i księżniczki lubisz?

Oprócz szwedzkich "księżniczek" księżną Mary z Danii, księżną Charlene z Monako i księżną Claire z Luksemburga.

Kogo z SRK nie lubisz?

Nie ma kogoś takiego.

Byłaś wczoraj (21.o4) na spotkaniu królewskich fanów w Warszawie? 

Niestety nie mogłam się tam pojawić.

Podobno mieszkasz w Uniejowie czy odwiedzasz czasami Łęczyce? 

Tak, mam tam przyjaciół.

Myślisz że przy pomocy chętnych osób uda ci się stworzyć w Polsce jakiś dochodowy "królewski biznes" (jeśli źle to wszystko ujęłam miałam na myśli czy zamierzasz ze swojej królewskiej pasji w przyszłości się utrzymywać i zarabiać na niej)

Mam taką nadzieję. Pomysł i projekt takiego biznesu mam już w głowie i planuję zacząć powoli wdrażać go w życie już w lecie tego roku.

Które z księżnych czy księżniczek twoim zdaniem zapiszą sie w historii, jeśli któreś;) jak sądzisz, które maja potencjał by zrobić coś co przetrwa dłużej niż ich dekada. Dobrego weekendu:)

Myślę, że na kartach historii zapisze się księżna Mary z Danii. Już teraz robi naprawdę wiele dobrego. To moim zdaniem najlepszy przykład "księżniczki" XXI wieku. Najpierw spędziła kilka dni w Burkina Faso, a pod koniec tygodnia była już w Szwecji i wyglądała oszałamiająco. Myślę, że również księżna Sofia ma potencjał do niesienia pomocy szczególnie w Afryce. Jestem pewna, że wykorzysta swój status księżnej do niesienia pomocy potrzebującym.

Jak zainteresowałaś się monarchią?

Na monarchię trafiłam przypadkiem jakipo kilku letnia dziewczynka za sprawą księżnej Diany. Monarchią zainteresowałam się tak naprawdę siedem lat temu za sprawą zaręczyn Victorii i Daniela oraz ich późniejszym ślubie, o czym pisala polska prasa.

Jakie wydarzenie oprócz tych w Szwecji były dla ciebie najważniejsze, które najlepiej zapamiętałaś? P.S.Dzięki za tak wspaniałego bloga.Nie pytam się jak wszystko godzisz,bo po prostu myślę,że jesteś czarodziejką,innego wytłumaczenia na tak wspaniałego,reguralnego bloga nie mam:)

Ślub księżnej Charlene i księcia Alberta, wcześniej ślub Williama i Kate oraz inauguracja króla Willema Alexandra w Holandii. Poza tym bardzo dobrze wspominam oczekiwanie na George'a i patrzenie w drzwi Lindo Wing (chociaż wtedy to czekanie wcale mnie nie cieszyło).

Czy sama chciałabyś być księżną albo księżniczką?

Po przeczytaniu tyłu książek, portali, artykułów sama nie wiem. Pomijając fakt, że w swoim wieku księżniczką bym nie została, a jestem pewna, że nie będę kolejną Mią z Pamiętnika księżniczki. A księżną? Zależałoby od sytuacji i tego jak potoczyłoby się moje życie.

Jak myślisz jaka w rzeczywistości jest Vic? Jak Ci się wydaje, jakimi cechami dysponuje?

Myślę, zs jest bardzo serdeczną, ciepłą osobą. Gołym okiem widać, że swoją rolę Następczyni Tronu traktuje jak misję i jest bardzo pracowita, zaangażowana i oddana temu co robi.

Co (wydarzenie, osoba)spowodowało, że zaczęłaś blogować?

Założenie bloga było raczej impulsem. A kto był tego powodem? Victoria i Szwedzka Rodzina Królewska.

Jak długo piszesz notkę?

Zależy od jej długości, staram się, żeby posty zabierały wszystkie najważniejsze informacje. Jeśli nie są to posty tematyczne zabiera to troszkę ponad godzinę. Notki tematyczne piszę zawsze dłużej nie raz rozdzielając pracę nad nimi na kilka dni.

Czy planujesz w najbliższym czasie jakiś prezent-niespodziankę dla czytelników zapisanych do subskrybcji?

Możliwe, że w lecie.

Czy planujesz dodać do nagłówka zdjęcia Oscara i Alexandra?

Jeśli zdecyduje się na kolejne zmiany na blogu z całą pewnością.

Czy przyjaźnisz się z jakąś blogerką?

Tak, nawet z kilkoma.

Jak myślisz czy wśród rodziców chrzestnych księcia Oscara będą członkowie innych rk?

Jestem tego pewna.

Czy z okazji urodzin króla zostaną wydane nowe oficjalne zdjęcia króla i jego rodziny ( tak jak zrobiono to w Norwegii)?
Moim marzeniem jest zdjęcie Króla z nukami- coą jak Królowej Elżbiety w ostatnim czasie :) Myslisz, że jest na to szansa?

Jak widać oficjalne zdjęcie z bankietu zostało wydane. Również miałam nadzieję na zdjęcie króla z wnukami, ale nic straconego w tym roku para królewska będzie świętować 40 rocznicę ślubu, to również będzie świetna okazja do takiej fotografii.

Jak myślisz Maddie lub Victoria zdecydują sie jeszcze na dziecko?

Myślę, że Madeleine będzie miała jeszcze jedno dziecko. A Victoria? Trudno powiedzieć, w lipcu będzie świętować 39 urodziny. Byłoby wspaniale. Królowa urodziła Madeleine na kilka miesięcy przed 40 urodzinami. Tak więc wszystko możliwe.

Kiedy możemy spodziewać się nowych zdjęć małego Oscara?

Tak jak się spodziewałam książęca para zaprezentowała synka na urodzinach króla. W tym miesiącu będą jego chrzciny, myślę więc, że w przeciągu dwóch tygodni pojawią się jego nowe zdjęcia.

Co sądzisz o Księżnej Dianie?

Bardzo ją podziwiam, była wspaniałą kobietą, której życie nie oszczędzało. To niepodważalna ikona XX wieku.

Masz swoje ulubione Księżne? :)

Oprócz Sofii że Szwecji oczywiście. Księżną Mary z Danii, Charlene z Monako. Claire z Luksemburga. Jeśli chodzi o zmarłe księżne oprócz Diany bardzo podziwiam księżną Grace z Monako.

Znasz historię Księżnej? Jeśli tak, jak sądzisz dlaczego była tak popularna?

Oczywiście znam. Przeczytałam większość biografii księżnej wydanych w Polsce. Dlaczego była taka popularna? Myślę,  że ze względu na swoją naturalność i fakt, iż była blisko ludzi, tak jak teraz książę Harry.

Jakie są twoje ulubione seriale?

Jestem uzależniona od seriali. Ciągle ich przybywa, a ja nie nadążam już na bieżąco oglądać. Miałam nadzieję, zs po skończeniu emisji Wspaniałego Stulecia i Tysiąc i jednej nocy ograniczę się do Mojej nadziei na TV4, ale niestety Wspaniałe Stulecie Kosem i Grzech Fatmagül są bardzo ciekawe. Gdyby ktoś się zastanawiał brazylijskich i meksykańskich telenoweli nie oglądam, jedynie argentyńskie :) 

Jakie masz hobby prócz blogowania? :)

Jestem zdecydowanym molem książkowym, codziennie muszę przeczytać choć kilka rozdziałów. Poza tym uwielbiam fotografować.

Jaki Książę jest twoim ulubionym :)?

Bardzo lubię księcia Daniela i księcia Carla Philipa. Poza tym zawsze zwracam uwagę na księcia Felixa z Luksemburga.

Czy lubisz Maddie i jej rodzine?

Oczywiście! Madeleine należy do moich ulubionych księżniczek już od siedmiu lat! A teraz także jej cała rodzina.

Jak rodzina/znajomi reagują/reagowali na to, że inspirujesz się szwedzkimi księżniczkami, a nie np. celebrytkami,aktorkami, modelkami? Jak reagują na tą twoją pasję?

Nie przechwalam się tym na prawo i lewo. A jak reagują? Troszkę z niedowierzaniem, na początku chyba nie brali tego na poważnie!

Jak myślisz dlaczego to BRK uchodzi za najpopularniejszą? Komu bądź czemu zawdzięcza ten "fenomen"?

Myślę, zs fenomen może wynikać nie tylko ze strony rodziny królewskiej ale samego kraju. Anglia zawsze była imperium, które imponowało innym, a na imperium składa się również monarchia. Anglia jest krajem międzynarodowym m.in. ze względu  na język. Niemal każdy z nas zna angielski, w dobie internetu bardzo łatwo znaleźć informacje na temat Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, w jej przypadku nie mamy ogromnej bariery językowej. Nie zapominajmy o Elżbiecie II, która zdecydowanie jest ostatnim takim monarchą na świecie. Jako jedyna (pomijając Beatrix z Holandii) nigdy nie udzieliła wywiadu telewizyjnego. Nie ma już na świecie monarchy, którego otaczałaby aura tajemniczości.

Pokazywałaś na instagramie zdjęcie książki Bajki, które zdarzyły się naprawdę. Napiszesz jej recenzję?

Kiedy tylko skończę ją czytać.

Bedziesz pisała recenzje książek, które już masz?

Jeśli czas mi na to pozwoli z wielką ochotą

Planujesz kupić jakieś nowe książki?

Na razie nie, obecnie czekam na jedną, którą zamówiłam dzisiaj. Poza tym niedługo powinnam otrzymać książek," Za drzwiami Pałacu" do recenzji.36 komentarzy

 1. Nawet nie wiedzialam. Ze na ślubie vic byla porcelana z polski :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie niezwiązane z blogiem czytałam, że oglądasz serial Moja Nadzieja :) Jak nie chcesz to nie odpowiadaj :) Podoba ci się ?
  Ja sama telenowel nie oglądam a ten serial wprost uwielbiam.Można się pośmiać. Aktorzy są dla mnie cudowni i piękni. I jestem ciekawa twojego zdania. Bo nawet kiedyś widziałam, że lajkowałaś jakiś mój twent na tt który dotyczył MN:) I byłam zaskoczona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, nie lubię telenowel meksykańskich i brazylijskich gdzie jeden wątek ciągnie się przez 20 odcinków, teraz ich telenowele przypominają jakieś seriale sensacyjne. A od MN się uzależniłam, jeśli mam możliwość oglądam codziennie o 16:00 nowy odcinek i powtórkę rano :) jest naprawdę świetna, chociaż temat mógł się nie każdemu spodobać :) wszyscy aktorzy są świetni, i każdy inny, a Zakonnice wymiatają, chociaż Gienia czasami mnie przeraża :) Z każdym nowym odcinkiem coraz bardziej się uzależniam, no cóż pomiędzy głównymi bohaterami coraz więcej się dzieje, ja sama czekam na ten 78 odcinek :) chociaż chyba bardziej na 75 :)

   Usuń
  2. Ja mam tak samo Moja Nadzieja to moje uzależnienie :P Oglądam ten serial już po raz drugi, chociaż po hiszpańsku prawie nic nie zrozumiałam :P Ale warto było. Mi tematyka właśnie się podoba ksiądz to w końcu też człowiek i ma prawo się zakochać. Fajnie pokazali wszystkie etapy ich miłości. No i uwielbiam humor argentyńskich seriali. Ja też z niecierpliwością czekam na tę odcinki.
   A tak swoją drogą bardzo Ci dziękuje za prowadzenie bloga. Robisz to wspaniale, zaglądam na niego parę razy dziennie w nadzieji, że będzie coś nowego. Podziwiam Cię nie wiem jak ty na to wszystko znajdujesz czas :)

   Usuń
 3. Podziwiam Cię :) jak Ty znajdujesz na to wszystko czas :)
  Jak podoba Ci się Wspaniałe stulecie, to może też spodoba Ci się serial koreański Cesarzowi Ki, oparty na faktach historycznych, mi się bardzo podobał, może i Tobie się spodoba, może znajdziesz jeszcze trochę czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Troszkę oglądałam, ale nie wszystkie odcinki, pewnie po sesji na uczelni będę nadrabiać braki,bo niestety na bieżąco mam czas obejrzeć tylko Moją nadzieje, WS i grzech Fatmagülün nagrywam i nadrabiam kiedy mam czas :)

   Usuń
  2. Ja bardzo polecam serial Cesarzowa Ki. Jest tam kilka scen romantycznych, które uwielbiam ;) I do tego przystojny aktor grający cesarza <3

   Usuń
 4. Hej a co powiecie na spotkanie królewskich fanów we Wrocławiu lub Krakowie? Bo po Warszawie to chyba jedyne racjonalne wybory. Co wy na to??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zajęłam się już organizacją takiego spotkania w Łodzi. Jest sporo czytelników i kilka blogerek właśnie z moich okolic, więc spotkanie w Manufakturze w Łodzi jest świetnym rozwiązaniem. Dla mnie osobiście Kraków i Warszawa odpadają przez studia i pracę. Wrocław albo Poznań byłyby ciekawe. No cóż ja na razie obstaje przy Łodzi, przygotowania ruszyły i w połowie maja/lub pod koniec podam pierwsze informacje i ustalona zostanie data.

   Usuń
  2. Ooo ja bym wolala jednak wroclaw. Latwiej sie dostac i lepsze poloczenia komunikacyjne (i przed wwzystkim ciekawsze miasto). I chyba wiekszosc osob z blogowiska o rk jest z poludnia z tego co sie orienuje.

   Usuń
  3. No cóż, ja wyszłam z pomysłem spotkania w Łodzi, znam Łódź i mogę wszystko sama zorganizować. Wrocławia nie znam, więc jak mialabym coś takiego organizować? Jeśli ktoś będzie organizował tam takie spotkanie z przyjemnością się tam wybiorę. Ja już ustawiłam z kilkoma osobami Łódź, więc teraz tego nie odwołam. Do Łodzi jest bardzo dobre połączenie, sama tam mieszkam od kilku miesięcy i nie ma problemu z dojechaniem do jakiegokolwiek miejsca w Polsce :) osobom z którymi się przyjaźnie czy ktore znam niestety pasuje tylko Łódź. To, że organizuje teraz takie spotkanie właśnie tam, nie oznacza, że nie będzie kolejnych spotkań, następne miejsce może być inne, a jeśli znasz Wrocław z przyjemnością się z tobą skontaktuje, pomożesz mi wtedy wybrać miejsce :)

   Usuń
  4. Wspaniale, że Łódź! Moje okolice, do innych miejscowości nie byłabym w stanie dojechać przez pracę :) czekam na kolejne informacje na ten temat! :)

   Usuń
  5. hmm w sumie z Olsztyna do Łodzi nie jest tak daleko wiec będę byle to było w końcówce czerwca już po sesji

   Usuń
  6. Hmm ok. Rozumiem. W takim razie nie mogę się doczekać! ! Tylko byle by nie od 25czerwca-4 lipca ,bo jestem wtedy poza granicami kraju.

   Usuń
  7. To będzie dopiero w lipcu, tez mam sesje, młodsi kończą rok szkolny wiec koniec czerwca to słaby pomysł :) myślalam o połowie lipca.

   Usuń
  8. Oh super.

   Usuń
  9. A to będzie spotkanie tylko dla królewskich blogerów? ;) ah i czy potrwa tylko 1 dzień czy więcej?

   Usuń
  10. To będzie spotkanie królewskich fanów, nie tylko blogerów ;)

   Usuń
  11. Super! Jestem z okolic Łodzi, czytuję Twój blog od samego początku i jestem tu codziennie także chętnie bym się wybrała o ile czas i praca pozwolą :)

   Usuń
 5. MarlenO a o co chodzi w tym królewskim biznesie? Będziemy mogli się w niego zaangażować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie mogę nic zdradzić. Będę miała przy tym sporo pracy, szczególnie, że mogę przeznaczyć na to jak na razie niezbyt dużo czasu. Wolecnic nie zdradzać, bo jeszcze się okaże, że ktoś ukradnie mój pomysł i uda mu się go zrealizować szybciej niż mnie :) a co do Waszego zaangażowania, pomysłów mam masę i coś na ten temat też znalazło się w moich planach.

   Usuń
  2. Super :)) juz nie moge sie doczekac !!!! Zawsze marzylo mi sie takie cos ;)

   Usuń
  3. Jestem ciekawa Twojego pomysłu. Też mam pomysł związany z moim blogiem i już dawno bym go zrealizowała, gdybym miała czas.

   Usuń
 6. Śledzę od dłuźszego czasu tego bloga. Informacje są zawsze znakomicie przekazywane,zawsze na bieżąco i wyczerpująco. Trzymam kciuki za nowe pomysły. Wierzę że będą tak samo dobre jak ten blog. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 7. co sądzisz o księżnej Kate???????????????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie osądzam osób, którymi się nie interesuje :)

   Usuń
  2. A lubisz kate?

   Usuń
  3. Trudno lubić, bądź nie lubić, kogoś kim się nie interesuje. Czytam o niej na polskich blogach, ale nie mam o niej sprecyzowanego zdania, nie wywołuje u mnie żadnych emocji, ani pozytywnych ami negatywnych, tak jak wiele innych księżnych, czy królowych, którymi się nie interesuje.

   Usuń
 8. Jak nazywa się wozek, który ma teraz Oskar a wcześniej miała Estelle? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za odpowiedź na moje pyt. I Cieszę sie ze myslisz ze to Mary zapisze się w historii bo lubię ją najbardziej. Ale osobiście myślę, że może Vic;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę że w historii zapisała się też Księżna Diana pamiętajmy że była najpopularniejszą kobietą na świecie plakal za nia caly swiat wszyscy ogladali jej pogrzeb no i jest o niej pelno filmow a w historii mary pewnie tez sie zapisze ale nie tak mysle ze kate middleton sie zapisze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie dotyczyło tego kto zapisze a nie zapisał się na kartach historii. Księżna Diana już to zrobiła. A Kate osobiście wątpię, że jakoś zasłuży na zapisanie się na kartach historii, przejdzie po prostu w historii jako kolejna super gwiazda BRK, która była i świeciła. Myślę, że to raczej Harry zasłuży po swojej mamie na zapisanie się w historii.

   Usuń
  2. Harremu by sie należało :)

   Usuń
 11. Marlenko ja z innej beczki...
  Jesteś taka zapracowana... Masz chłopaka?;)
  Mam nadzieję, że cie nie uraziłam pytaniem "prosto z mostu"

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.