Królewska biżuteria - The Swedish Diamond Bandeau Tiara

2017/01/29


Diamentową opaskę mogliśmy wiele razy podziwiać na głowach Victorii i Madeleine, kiedy były młodymi dziewczynami. A królowa Silvia wpinała diamentową opaskę we włosy i łączyła z okazałą tiarą. Wszystko wskazuje na to, że opaska wykonana została z dwóch naszyjników z diamentami i nieco usztywniana na ramie do noszenia we włosach jak robiły to Victoria czy Madeleine. Jej pochodzenie owiane jest tajemnicą. Nie wiadomo kiedy i jak tiara znalazła się w posiadaniu Szwedzkiej Rodziny Królewskiej.

Opaska w ostatnich latach jest coraz rzadziej noszona i możemy spodziewać się, że wróci do łask kiedy Estelle i Leonore dojrzeją do wieku noszenia swoich pierwszych tiar.

Dzisiejszy post niestety bardzo krótki, jednak już w przyszły weekend na blogu znajdziecie serię trzech postów poświęconych księżnej Margaret, jej córce i biżuterii przez nią noszonej. 

4 komentarze

 1. Podoba mi się diamentowa opaska,bardzo ładnie w niej wyglądają Victoria i Madeleine.:)DW

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo szkoda, że teraz nikt nie nosi tej opaski, bo jest bardzo ładna

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się podoba. Sama mogłabym taką nosić.

  OdpowiedzUsuń
 4. szkoda że musimy tak długo czekać zanim Estelle i Leonore włożą tiary osobiście mam przeczucie że Estelle otrzyma kiedyś tiarę księżnej Lilian

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.