Jak rodzina królewska spędziła Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok?

2017/01/02
Te święta z pewnością były nieco inne dla Szwedzkiej Rodziny Królewskiej, 23 grudnia królowa trafiła do szpitala z powodu zawrotów głowy i spędziła w nim Wigilię. Jak informował dwór królewski pierwszą noc w szpitalu z mamą spędziła księżniczka Madeleine. A w Wigilię królową odwiedzili członkowie całej rodziny. Niestety z powodu obaw co do stanu zdrowia lekarze nie pozwolili opuścić królowej szpitala. Monarchini została wypisana w pierwszy dzień świąt. Jednak Wigilia miała odbyć się tak jak co roku, zgodnie z życzeniem królowej. Wzięli w niej udział książę Carl Philip i księżniczka Madeleine z małżonkami i dziećmi. Księżniczka Victoria i książę Daniel zgodnie z wcześniejszymi planami święta spędzili z rodziną Westlingów w Ockelbo. W Wigilię przy świątecznym stole tradycyjnie zasiadł również bratanek królowej, Patrick Sommerlath z rodziną oraz księżniczka Christina z mężem oraz (prawdopodobnie) dziećmi i wnukami.


Jak co roku okres pomiędzy świętami a Nowym Rokiem jest dla rodziny królewskiej ściśle prywatny. Media jednak zdołały ustalić gdzie księżniczka Victoria i książę Carl Philip wraz ze swoimi rodzinami postanowili spędzić Sylwestra. Victoria i Daniel zdecydowali się zostać w Sztokholmie. W Nowy Roku małżonkowie z dziećmi zostali zauważeni w centrum Sztokholmu na spacerze. Wyglądali jak każda inna rodzina i z uśmiechem witali mijane na ulicy osoby. Książę Daniel pchał wózek w którym drzemał książę Oscar, a księżniczka Estelle jechała obok na hulajnodze.


Z kolei książę Carl Philip i księżna Sofia postanowili spędzić Sylwestra w cieplejszym klimacie. Dlatego też książęca para zabrała synka do Republiki Południowej Afryki. Rodzina została sfotografowana podczas spaceru w Kapsztadzie. Jak wiadomo książęca para ma tam swoje mieszkanie, z którego łatwo dostać się do siedziby Project Playground. Sofia nie odwiedziła RPA w 2016 roku z powodu ciąży i narodzin synka, spędzenie Sylwestra w Kapsztadzie to idealna okazja do odwiedzenia podopiecznych Projectu Playground za którymi księżna zdążyła się już bardzo stęsknić.

6 komentarzy

 1. Ojeju Alex jaki śliczny i duży

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze, że królowa wydobrzała

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, czy zorientowali się, że Alex zgubił bucik :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mały błąd:
  Patrick Sommerlath z rodziną oraz księżniczka Christina z mężem oraz (prawdopodobnie) mężem i wnukami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Estelle jaka urocza haha

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale fajne zdjęcem Carla i Sofii z Alexandrem.
  Estelle na hulajnodze wymiata haha

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.