Księżniczka Victoria z wizytą na Olandii + 25 lat fundacji Tobias

2018/05/09


Dzisiaj z samego rana Victoria dotarła na Olandię, aby zwiedzić kolejną prowincję i spędzić cas z jej mieszkańcami. Wizytę rozpoczęła w Seby Village, gdzie spotkała się z uczniami trzeciej klasy szkoły Torslunda oraz dyrektor Linnéą Danielsson, aby dowiedzieć się więcej o ich współpracy z UNESCO. Vickan wybrała się na spacer z dziećmi, aby porozmawiać z nimi o ochronie środowiska oraz ich pracy dla Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Po drodze Victoria zatrzymała się na krótki postój w porcie Grassgård i spotkała z Maj-Britt Landin, która prowadzi port rybny z prostymi daniami rybnymi i jest prezesem Ölands Vattenråd Wzdłuż ścieżki, księżniczka spotyka uczniów, którzy uczą się dzisiaj na świeżym powietrzu. W południe Victoria odwiedzi starożytny fort Eketorp i zatrzyma się na krótki postój w krótki postój w Enetri, gdzie wypije kawę z mieszkańcami gminy Mörbylånga. Wycieczka kończy się o 15:30 w wieży kościoła w kościele Ås z pięknym widokiem na tereny objęte ochroną światowego dziedzictwa UNESCO.

Wczoraj księżniczka Victoria odwiedziła Uniwersytet w Lund, aby wziąć udział w 25 rocznicy założenia Fundacji Tobias. Następczyni Tronu patronuje organizacji finansującej badania nad przeszczepami komórek macierzystych i chorobami które można leczyć za pomocom przeszczepu komórek macierzystych. Fundacja ustanowiła również szwedzki rejestr pod nazwą rejestr Tobiasa, dotyczący dawców szpiku kostnego. Jak dotąd, ponad 900 pacjentów, większość dzieci i młodzieży otrzymało nowy szpik dzięki temu rejestrowi. 

7 komentarzy

 1. Victoria wyglądała w tym białym komplecie

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Victoria ma swoją prywatną sekretarkę?

  OdpowiedzUsuń
 3. A wiadomo kto to?

  OdpowiedzUsuń
 4. Victoria miała świetny pomysł z tymi wycieczkami po kraju.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiadomo co dzieje się u CP i S?

  OdpowiedzUsuń
 6. Karolin Johansson, tutah o niej pisałam:

  Http://www.swedish-princesses.pl/2015/05/dwor-krolewski-dla-szwecji-z-czasem.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałyście konto CP i S na Instagramie? Prinsparet to ich nazwa

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.