Najbliżsi przyjaciele Sofii i Carla Philipa

2018/05/02

Książę Carl Philip i księżna Sofia mają krąg najbliższych przyjaciół z którymi spędzają wolny czas. To właśnie za sprawą wspólnych znajomych i przyjaciół poznali się w lecie 2009 roku.

Embed from Getty Images

Cajsa Larsson to przyjaciółka Sofii z dzieciństwa. Sofia jest również matką chrzestną jej córki - Tiary. Dziewczynka była druhenką na ślubie książęcej pary w 2015 roku. Z kolei Cajsa jest matką chrzestną księcia Alexandra.  (na zdjęciu za księżniczką Victorią)


Embed from Getty Images

Jan-Åke Hansson jest także dobrym przyjacielem księcia jeszcze z Lundsberg. W szkole dzielił pokój z księciem i mieszka dzisiaj w Östermalm. Hansson był świadkiem księcia na ślubie książęcej pary.


Caroline Pihl to dobra przyjaciółka Sofii i jej partnerka biznesowa sprzed lat. W grudniu ubiegłego roku została matką chrzestną księcia Gabriela.

Znany na całym świecie fotograf, Matias Klum (49 lat) poznał księcia Carla Philipa  ponad  dwadzieścia lat temu, gdy rodzina królewska była w trakcie wizyty do Malezji. Od tego czasu panowie odbyli serię wspólnych podróży i dziś są dobrymi przyjaciółmi.

Embed from Getty Images

William Värnild to z kolei najlepszy przyjaciel księżnej Sofii.Nie wiadomo nic na temat początku ich znajomości.

Embed from Getty Images

Oscar Kylberg wraz z księciem Carlem Philipem prowadzi Bernadotte & Kylberg. Panowie znają się od lat i podzielają zainteresowanie sztuką i malarstwem. Oscar mieszka w Vasastan z żoną Marią Nilsson oraz synkiem Waltherem. 

Supermodelka, Freja Kjellberg Borchies, prawdopodobnie poznała księżną Sofię w Nowym Jorku, kiedy obie ćwiczyły w Yoga To The People. Dziś Freja mieszka w Sztokholmie razem ze swoim partnerem, aktorem Rafaelem Edholmem.

Embed from Getty Images

Chrześniak królowej Silvii, Fredrik "Fresch" von der Esch jest dobrym przyjacielem księcia jeszcze z czasów dzieciństwa. Jest prawnikiem i przed laty pracował Jonasem Bergströmem (byłym narzeczonym księżniczki Madeleine) w kancelarii prawnej Vinge. Fredrik jest razem z aktorką Cecilią Forss. Project Playground

Za pośrednictwem Freji księżna poznała Fridę Vesterberg. Po kilku latach znajomości Sofia i Frida zdecydowały się założyć Project Playground. 

Jednym z najbliższych przyjaciół Carla Philipa jest także Christoffer Cederlund. Jest żonaty z najlepszą przyjaciółką księżniczki Madeleine, Charlotte Kreuger  (Charlotte to siostra Caroline Nilsson, która z kolei jest najlepszą przyjaciółką Victorii) i razem mieszkają w Lidingö.

Inną osobą, która jest blisko Sofii jest Madeleine Rahm Egnell. Według Aftonbladeta, prowadzi firmę zajmująca się ekonomią i wcześniej była częstym gościem w Stureplan, tak jak księżna.

Embed from Getty Images

Carl Philip od lat przyjaźni się z Jacobem De Geer. Z kolei księżniczka Madeleine jest dobrą przyjaciółką jego młodszej siostry Lovisy. Jacob mieszka wraz z żoną Nicole w rodzinnym majątku Stora Wäsby w Upplands Väsby. Na co dzień dnia pracuje jako dyrektor generalny IZettle i jest częścią tego samego zespołu myśliwskiego, co książę i król Carl Gustaf.

Embed from Getty Images

Stina Andersson jest przyjaciółką Sofii i Madeleine Rahm. Pracowała w Vattenfall w dziale PR i podobnie jak książęca para jest fanką narciarstwa. 

Sofia poznała Marwana Hitti w Paradise Hotel. Marwan jest obecnie fryzjerem i często czesze Sofię na szczególne okazje. To on stworzył fryzurę księżnej na ślub w 2015 roku.  

Były hokeista Niklas Anger jest przyjacielem z dzieciństwa z Carla Philipa. Wraz ze swoją żoną Elin mieszka w Djursholm, poza Sztokholmem.

Joen Bonnier, mieszkał blisko książęcej pary w Djurgården w Sztokholmie, razem z modelką i projektantką Emelie von Hofsten. Pracuje dla Bonnier w Sztokholmie.  Panowie znają się jeszcze z czasów szkoły.

5 komentarzy

 1. Poznali się w 2009 roku... Wtedy CP był jeszcze z Emmą. Jeszcze pózniej stwierdził, że nie był w niej zakochany i przy Sofii poznał magię miłości. Trochę słabe z jego strony. Budować związek na rozpadzie innego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo tych przyjaciół,ale nic dziwnego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy post o niektórych z wymienionych osób czytam po raz pierwszy

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tego co czytałam nie był już z Emmą, ale był świeżo po rozstaniu gdy poznał Sofię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektórzy mają szczęście do poznawania ludzi, dzięki nim Carl i Sofia się poznali i wspólnie ze znajomymi mają jakieś wspólne projekty. U mnie znajomi zawsze byli do końca szkoły, szło się dalej i koniec kontaktu.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.