Księżniczka z wzytą w Nordiska Museet + Victoria i Daniel na ślubie przyjaciół

2018/05/14

 svenskdam

Późnym popołudniem Victoria przybyła z wizytą do Nordiska Museet, aby wziąć udział w dorocznym spotkaniu Przyjaciół Muzeum Nordyckiego i Skansenu. Następczyni Tronu jest honorowym członkiem stowarzyszenia już od 21 lat. W tym roku obchodzi stulecie istnienia.

svenskdam

W sobotę Victoria i Daniel byli honorowymi gośćmi na weselu swoich dobrych przyjaciół - Joena Bonniera oraz jego Jessici Crawley pochodzącej z Wielkiej Brytanii. Ceremonia ślubna odbyła się w kościele Hedvig Eleonora na Östermalmstorg w Sztokholmie. Wśród gości znaleźli się także książę Manuel z Bawarii i jego szwedzka żona, księżna Anna. Ślubna kolacja odbyła się na skraju Djurgården w willi rodziny Bonnier - Lower Manilla. Tam również odbyło się przyjęcie weselne.

 svenskdam

Victoria na tę szczególną okazję wybrała nową sukienkę marki Erdem.  Joen Bonnier jest synem milionera Carla-Johana Bonnier i chodził z księciem Carlem Philipem do szkoły Lundsberg. Przez jakiś czas mieszkał w Chinach, gdzie pracował jako dyrektor generalny Bonnier China, obecnie pracuje dla Bonnier w Sztokholmie. Rodzicie Joena są dobrymi znajomymi pary królewskiej, a z czasem to Victoria i Daniel zaprzyjaźnili się blisko z Joenem. 

Jak wiadomo księżniczka Victoria i książę Daniel wraz z parą królewską wezmą udział w uroczystościach z okazji 50 urodzin księcia Frederika z Danii w dniu 26 maja. Królewska czwórka weźmie udział w uroczystym przyjęciu w Pałacu Christiansborg. Jak donoszą media książęca para chce przekazać Frederikowi specjalny prezent niespodziankę, który będzie miał szczególne znaczenie dla księcia.

6 komentarzy

 1. Ile czeka się na odpowiedź od Sofia i Carla Philipa???

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo różnie, raz czekałamtrzy tygodnie innym razem ponad dwa miesiące. Tak więc bardzo różnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czemu Victoria ma taki formalny strój to znaczy ogółem wygląda świetnie ale czy można zakładać szarfe i odznaczenia na prywatne uroczystosci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jeśli na to wskazuje Dress Code. Na tym ślubie było to White Tie, więc każdy kto posiada ordery i odznaczenia powinien je założyć. Gdyby nie określono tak Dress Code Victoria i Daniel oczywiście by ich nie założyli.

   Usuń
 4. Victoria ostatnio stawia na kwiatowe wzory sukienka z Nordiska jest śliczna ale ta z wesela już nie przypadła mi do gustu

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.