Księżniczka z wzytą w Nordiska Museet + Victoria i Daniel na ślubie przyjaciół

2018/05/14

Embed from Getty Images

Późnym popołudniem Victoria przybyła z wizytą do Nordiska Museet, aby wziąć udział w dorocznym spotkaniu Przyjaciół Muzeum Nordyckiego i Skansenu. Następczyni Tronu jest honorowym członkiem stowarzyszenia już od 21 lat. W tym roku obchodzi stulecie istnienia.


W sobotę Victoria i Daniel byli honorowymi gośćmi na weselu swoich dobrych przyjaciół - Joena Bonniera oraz jego Jessici Crawley pochodzącej z Wielkiej Brytanii. Ceremonia ślubna odbyła się w kościele Hedvig Eleonora na Östermalmstorg w Sztokholmie. Wśród gości znaleźli się także książę Manuel z Bawarii i jego szwedzka żona, księżna Anna. Ślubna kolacja odbyła się na skraju Djurgården w willi rodziny Bonnier - Lower Manilla. Tam również odbyło się przyjęcie weselne.On May 12, 2018, Saturday, Crown Princess Victoria and Prince Daniel of Sweden attended the wedding of their friends Joen Bonnier and Jessica Crawley held at Hedvig Eleonora Church in Östermalmstorg in Stockholm. pic.twitter.com/yDsuWKFPoC
— Royal Ladies (@vaninaswchindt) May 14, 2018

Victoria na tę szczególną okazję wybrała nową sukienkę marki Erdem.  Joen Bonnier jest synem milionera Carla-Johana Bonnier i chodził z księciem Carlem Philipem do szkoły Lundsberg. Przez jakiś czas mieszkał w Chinach, gdzie pracował jako dyrektor generalny Bonnier China, obecnie pracuje dla Bonnier w Sztokholmie. Rodzicie Joena są dobrymi znajomymi pary królewskiej, a z czasem to Victoria i Daniel zaprzyjaźnili się blisko z Joenem. 

Jak wiadomo księżniczka Victoria i książę Daniel wraz z parą królewską wezmą udział w uroczystościach z okazji 50 urodzin księcia Frederika z Danii w dniu 26 maja. Królewska czwórka weźmie udział w uroczystym przyjęciu w Pałacu Christiansborg. Jak donoszą media książęca para chce przekazać Frederikowi specjalny prezent niespodziankę, który będzie miał szczególne znaczenie dla księcia.

6 komentarzy

 1. Ile czeka się na odpowiedź od Sofia i Carla Philipa???

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo różnie, raz czekałamtrzy tygodnie innym razem ponad dwa miesiące. Tak więc bardzo różnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czemu Victoria ma taki formalny strój to znaczy ogółem wygląda świetnie ale czy można zakładać szarfe i odznaczenia na prywatne uroczystosci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jeśli na to wskazuje Dress Code. Na tym ślubie było to White Tie, więc każdy kto posiada ordery i odznaczenia powinien je założyć. Gdyby nie określono tak Dress Code Victoria i Daniel oczywiście by ich nie założyli.

   Usuń
 4. Victoria ostatnio stawia na kwiatowe wzory sukienka z Nordiska jest śliczna ale ta z wesela już nie przypadła mi do gustu

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.