Księżna Sofia w programie "Rok z rodziną królewską"

2018/12/31W tegorocznym programie Rok z rodziną królewską pojawił się specjalny materiał z księżną pod tytułem "Dzień z księżną Sofią". W rozmowie z dziennikarką księżna zdradziła, że wątpiła w to, że będzie w stanie poradzić sobie z nowym życiem publicznym. Od czasu upublicznia jej relacji z księciem stanowiła łakomy kąsek dla prasy i opinii publicznej jednak to dopiero życie w rodzinie królewskiej wrzuciło ją na głęboką wodę. Mógłbym zdecydować, że nie wejdę w ten świat, ale wtedy straciłbym także miłość mojego życia, dwójkę dzieci, które mam dzisiaj i fantastyczną okazję do niesienia pomocy, jaką daje mi moja misja. Więc nie, nie żałuję, odpowiedziała Sofia na pytanie, czy żałuje wstąpienia do rodziny królewskiej.

svt screenshoot

svt screenshoot


W trakcie materiału specjalnego po raz pierwszy mogliśmy zajrzeć do biura księżnej Sofii na Zamku Królewskim i kilka osobistych drobiazgów jak zdjęcia oprawione w ramkach czy kartki okolicznościowe otrzymane od książęcej pary z Danii. Na jednym ze zdjęciem możemy zobaczyć księżną z tatą w dniu ślubu. Czarno-białą fotografię wykonała oczywiście Erika Gerdemark. Z kolei na biurku księżnej stoi zdjęcie księcia Carla Philipa z 2015 roku na którym z radością pokazuje swoją obrączkę ślubną. Materiał nagrywany był 19 listopada także księżna nie miała w swoim biurze bożonarodzeniowego drzewka jednak na lampie przy biurku zawiesiła bombkę z dwoma zdjęciami dzieci i męża.
W programie towarzyszymy księżnej w jednym z wieczornych eventów, podczas, których wręczyła nagrody przedsiębiorcom i pracodawcom, którzy codziennie pracują nad otwarciem rynku pracy dla osób niepełnosprawnych. SVT towarzyszyło księżnej w drodze na galę, w jej trakcie i opuszczeniu eventu. Myślicie, że zawsze używamy fantazyjnych przejść, ale przez większość czasu wchodzimy tylnymi drzwiami przy koszach na śmieci żartowała księżna.

W programie możemy również zobaczyć, a raczej usłyszeć po raz pierwszy księcia Alexandra wołającego ryby czy rozpoznającego wśród wyłowionych przez księżną śmieci okulary. Cały program jak i materiały specjalne (w tym księżniczkę Victorię i księcia Daniela z dziećmi sprzątających plażę) znajdziecie tutaj - KLIK.

Zawsze miej silną wiarę w siebie i nie pozwól innym wpływać na siebie. - księżna Sofia.
W orędziu króla mogliśmy zobaczyć nowe zdjęcie rodziny królewskiej wykonane latem tego roku w Solliden. Mam nadzieję, że fotografia zostanie wydana przez dwór z życzeniami noworocznymi. Tymczasem możemy dojrzeć, że księżna Sofia najprawdopodobniej trzyma na kolanach księżniczkę Leonore.

6 komentarzy

 1. Obejrzę sobie niedługo ten program.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawi mnie fragment z księżną Sofią i mam nadzieję wkrótce go obejrzeć.
  Bardzo chciałabym zobaczyć w pełni to zdjęcie,bo zapowiada się na świetne.Właśnie coś mi nie pasowało z dziećmi-chyba właśnie Sofia trzyma Leonore,a Chris Nicolasa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle ciekawy program, choć mam wrażenie, że w tym roku SVT bardziej skupiła się na pracy rodziny, pomijając trochę wydarzenia rodzinne, jak chrzest księżniczki Adrienne, jak przypuszczam, ma to związek z tym, że Madeleine miała tak mało wyjść. Niemniej super zajrzeć "za kulisy" ich obowiązków, no i oczywiście do biura księżnej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fragment z Sofia zapowiada się ciekawie podobnie jak cały program

  OdpowiedzUsuń
 5. tu jest chyba błąd - powinno być "Mogłabym zdecydować, że NIE wejdę w ten świat, ale wtedy straciłbym także miłość mojego życia, dwójkę dzieci, które mam dzisiaj....."

  OdpowiedzUsuń
 6. pojawił się nowy post na stronie http://ufonomore.com/blog , i tak wygląda lista, kto miał najwięcej kreacji , Sofia i Maddie miały w tym roku najmniej :)

  Meghan, Duchess of Sussex

  Crown Princess Mary of Denmark

  Sophie, Countess of Wessex

  Catherine, Duchess of Cambridge

  Crown Princess Mette-Marit of Norway

  Princess Charlene of Monaco

  Queen Maxima of Netherlands

  Princess Beatrice

  Princess Marie of Denmark

  Crown Princess Victoria of Sweden

  Queen Letizia of Spain

  Princess Eugenie

  Princess Sofia of Sweden

  Princess Madeleine of Sweden  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.