6 urodziny księżniczki Leonore + Włamanie do domu rodziny na Florydzie

2020/02/20

zdjęcie dla szwedzkiego magazynu Mama / mama.se

Dzisiaj księżniczka Leonore świętuje 6 urodziny! Z tej okazji księżniczka Madeleine podzieliła się zdjęciem córeczki. Sprawiasz, że uśmiechamy się każdego dnia - napisała dumna mama.
Dwór królewski potwierdził medialne doniesienia o włamaniu do domu książęcej rodziny na Florydzie. Na początku tego roku szwedzkie media poinformowały, że księżniczka Madeleine wraz z mężem i dziećmi zmienią swoje miejsce zamieszkania. Rodzina zdecydowała się pozostać w tej samej dzielnicy na Florydzie, aby dzieci mogły nadal uczęszczać do tego samego przedszkola. Jak podało Svensk Damtidning przyczyną tej decyzji było włamanie do domu, który wynajmowali. Co prawda miało ono miejsce kiedy rodzina przebywała poza granicami Stanów (dokładnie jesienią). 

zdjęcie dla szwedzkiego magazynu Mama / mama.se

Całe zajście bardzo przestraszyło księżniczkę jak i jej męża. W obawie o bezpieczeństwo dzieci i swoje postanowili więc wynająć inny dom. Jak wiadomo Madeleine i jej rodzina nie mają pełnej ochrony na Florydzie, jedynie przebywając w Szwecji mogą korzystać z ochrony SAPO. Przy okazji potwierdzenia doniesień o włamaniu rzecznika dworu królewskiego poinformowała, że rodzina nadal planuje mieszkać na Florydzie przez pewien czas.

Mieszkając na Florydzie Madeleine i Christopher mogą zapewnić dzieciom pełną prywatność. Szczególnie po październikowej decyzji króla zgodnie z którą piątka z wnuków króla straciła tytuły Ich Królewskich Wysokości, tym samym gwarantując im w przyszłości wolność wyboru co do kierunku kształcenia, a później podjęcia pracy zarobkowej. Choć dzieci nadal mają tytuł księżniczek i książąt Szwecji w szkole występują najprawdopodobniej pod podwójnym nazwiskiem Bernadotte O'Neill. Bowiem takie nazwisko miała wpisane w paszporcie księżniczka Leonore.

Jak zdradzała księżniczka dzieci nawiązały już wiele znajomości na Florydzie i nawet Nicolas, który woli spędzać czas z mamą polubił swoje przedszkole. Ponadto Leonore chodzi na zajęcia z baletu, piłki nożnej i tenisa, a Nicolas tak jak starsza siostra na treningi piłki nożnej. Kiedy starsze dzieci są poza domem Madeleine poświęca całą swoją uwagę Adrienne, spędzając czas na wspólnej zabawie, śpiewie i gimnastyce. Jednak już niebawem się to zmieni. Już za trzy tygodnie najmłodsza z rodzeństwa skończy dwa latka w związku z czym, śladem starszego rodzeństwa, zacznie uczęszczać do żłobka. Na początku oczywiście tylko kilka razy w tygodniu na parę godzin. 

22 komentarze

 1. Jak ten czas leci! I mam tu na myśli nie tylko Leonore (której swoją drogą wszystkiego najlepszego), ale też Adrienne. Pamiętam, jak oczekiwałam na Twoim blogu na najnowsze informacje dotyczące jej narodzin i wyboru imienia. Mam wrażenie, że to było wczoraj, a to już prawie dwa lata :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas strasznie szybko leci. Ja mam zawsze największy szok z Oscarem, zaraz skończy cztery latka a ja co roku mam wrażenie, ze urodził się w zeszłym roku. Już nie mówiąc o Leonore pamiętam jak pisałam na blogu, że się urodziła (pierwsze royal baby na moim blogu) a teraz ma już 6 lat.

   Usuń
 2. Leo bardzo wyładniała, robi się chyba podobna do Maddi jak myślicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się zgadzam :) Gdy pierwszy raz zobaczyłam to zdjęcie, pomyślałam, że jest bardziej podobna do Madeleine niż była. To chyba kwestia "wysubtelnienia" rysów twarzy, które wcześniej były ostrzejsze.

   Usuń
 3. Moim zdaniem jest podobna do Chrisa.
  Nie wyładniała wcale dla mnie nadal jest brzydka. W dodatku ta wredna, zarozumiała mina. Lepiej wygląda na tych zdjęciach z gazety. Jak normalne pogodne dziecko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak można tak pisać o dziecku? Zdecydowanie wypadałoby użyć jakiś innych określeń. To dziecko, więc minę ma jaką ma. Nie każdy jest doskonały. Proszę to wziąć pod uwagę.

   Usuń
  2. Pierwotny komentarz nie był mój, ale... czy dzieci są święte? Jeśli krytykowanie czegoś jest nie na miejscu, to powinno dotyczyć wszystkich, dorosłych też.

   Co do tej dziwnej miny - może ktoś odnosił się też do zachowania Leonore? Wiadomo, że dzieci na oficjalnych uroczystościach się nudzą i w ogóle, ale ta dziewczynka - za przyzwoleniem rodziców - przesadziła. Może stąd to złe wrażenie.

   Usuń
  3. Zgadzam się. Myślalam, że wyladnieje z wiekiem, a ona niestety coraz bardziej podobna do ojca (wydatne wargi, brzydkie wyłupiaste oczy). Lepiej wyglada gdy nie pozuje do zdjęc, bo wygląda jak miłe, pogodne dziecko. A na potretach wyglada na arogancką

   Usuń
  4. A ja się zgadzam z Anonimowym 21.02. 7:21. Mała jest podobna do taty (i stąd ta brzydka budzia - wielkie wyłupiaste oczy i paskudne wargi). Miałam nadzieję, że z wiekiem wyrośnie, na razie nadal jest brzydka. Do tego korzystniej wygląda na niepozowanych zdjęciach (nadal nieładna, ale przynajmniej jak normalne pogodne dziecko - a tutaj wygląda na nadętą, arogancką)

   Usuń
  5. Chciałabym zobaczyć Cię w wieku 6 lat czy byłaś piękniejsza niż Leo bo jak dla mnie jest śliczną dziewczynką a za 10 lat będzie prawdziwa pięknością która nie jedno serce złamie.Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

   Usuń
  6. Anonimie z 22:21 - masz dość dziwne podejście do urody. Broniąc piękna jednej osoby (Leo), jednocześnie atakujesz kolejną osobę (komentatora/rkę), sugerując, że na pewno musiała być brzydka. A po tym wszystkim tak piszesz o urodzie Leonore, jakby to miał być jej największy i jedyny atut. Serio? Naprawdę to jest podstawa, że dziewczyna ma być piękna? A jeśli okaże się brzydka, to co? Będzie gorsza?
   Ktoś wyraził na początku wyraził swoje zdanie, że mu się taki wygląd nie podoba i dobra, jego sprawa. Jeśli Tobie podoba się Leonore, to fajnie, ale to również tylko Twoja sprawa. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ani ona, ani nikt inny nie ma wpływu na to, jak wygląda, więc ani krytykowanie ani zachwalanie nic dobrego nie da - bo albo wpędzi w kompleksy albo w samozachwyt. Natomiast wszyscy mamy wpływ na nasze zachowanie i charakter, a tutaj Leonore - delikatnie rzecz ujmując - nie należy do aniołów (choć tu też bardziej można mieć pretensje do rodziców).

   Usuń
  7. Jestem nowa w temacie, co wydarzyło się, że ma się uwagi do zachowania i charakteru Leonore?

   Usuń
  8. Do 19:31: Myślę, że będzie najlepiej, jeśli obejrzysz filmiki pokazujące Leonore na chrzcie jej młodszej siostry Adrienne. Sama oceń, co o tym sądzić. Nie chcę Ci nic narzucać, bo zachowanie spowodowało naprawdę skrajne oceny - zarówno zachwyt nad swobodnym, odważnym wyrażaniem samej siebie, jak i przerażenie niewychowaniem i opłakanymi skutkami tzw. bezstresowego wychowania. W każdym razie to właśnie to spowodowało, że część osób odnosi się do Leonore trochę inaczej niż np. do dzieci Victorii.

   Usuń
 4. Śliczne są te zdjęcia z magazynu. Leonore coraz bardziej przypomina mamę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety,nie wyładniała.Nicolas jest śliczny a dziewczynki przeciętne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nie wyładniała,Nicolas jest śliczny a dziewczynki przeciętne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najpiękniejszą księżniczką na świecie i chyba najładniejszą kobietą jest księżniczka Madeleine, niestety córki nie odziedziczyły po niej urody co oczywiście nie znaczy że są brzydkie, ładne dziewczynki. Natomiast Estelle wyrasta na piękną dziewczynę i myślę że będzie piękną kobietą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moim zdaniem za wcześniej oceniać kto będzie za jakieś 15 lat piękny, a kto nie. Madeleine w wieku Leonore nie była wcale ładna a wyrosła na piękność.

   Usuń
 8. Wiecie co jest najgorsze, że wszędzie panują podwójne standardy, nie można obrażać homoseksualistów, osób o.ciemnej karnacji, juidaistów itp. Ale osoby brzydkie czy grube.to już każdy może obrażać publicznie i to.jest ok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najgorsze to jest to, że obrona jednych zwykle kończy się atakiem na innych. Na przykład próba zaakceptowania, że nie każdy ma idealną figurę, zawiera się zwykle w słowach: "Lepiej być grubym niż chudzielcem/facet na kości nie poleci" i takie żenujące komentarze towarzyszą niemal każdej sytuacji (biały-czarny, ładny-brzydki, wysoki-niski, homo-hetero). Tak jakby ilość tłuszczu, kolor skóry, subtelność tysów twarzy czy orientacja były najważniejsze. Ludzie, szkoda życia :)

   Żeby nie być offtopic: z racji tego, że post jest poświęcony urodzinom księżniczki Leonore, życzę jej wszystkiego najlepszego! I to jest najważniejsze - że jest zdrowa i szczęśliwa! :D

   Usuń
 9. Każdy jest nietylkalny (homo, ciemnoskórzy, judaisci itp. niedługo to jeszcze pedofile dołączą do tego grona) tylko grubych i brzydkich można obrażać bez konsekwencji ot to taki uczciwy zakłamany świat z podwójnymi standardami.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.