Estelle i Oscar w nowym filmiku Gen-Pep + Księżniczka Victoria oraz książę Daniel w Höganäs oraz Lund

2020/02/02


Skoki na świeżym powietrzu z mnóstwem zabawy - ruch to zabawa! ☀️ 
Książęca rodzina również podjęła tegoroczne wyzwanie swojej organizacji Generation Pep. #uppochhoppa2020 - polega na skakaniu przez 31 sekund. Organizacja książęcej pary promuje aktywność fizyczną i dzieli się filmikami z różnych akcji jakie organizują.


Środę i czwartek książęca para spędziła na południu Szwecji odwiedzając Höganäs i Lund. Pierwszego dnia małżonkowie odwiedzili gminę Höganäs, aby dowiedzieć się jak gmina i lokalni przedsiębiorcy pracują nad stworzenie, korzystnych warunków dla lokalnych przedsiębiorstw. Pierwszym przystankiem była wizyta w firmie Välinge Innovation, która produkuje produkty dla przemysłu podłogowego i meblowego. Firma została założona w 1993 roku, a dziś posiada ponad 2000 patentów, w tym w technologii, która umożliwia mechaniczny montaż podłóg bez użycia klejów.


Następnie Victoria i Daniel udali się do  hali targowej Höganäs, gdzie mieli okazję zobaczyć  m.in. stare piece ceramiczne. Bowiem od 1835 r., wytwarzano naczynia, dziś większość fabryki przekształcono w przestrzeń gastronomiczną i handlową. Tam również małżonkowie zjedli obiad z przedstawicielami gminy m.in. właścicielami lokalnej winnicy czy dyrektorem szkoły, który opowiedział o pracy nad zdrowiem psychicznym dzieci. Po obiedzie Victoria i Daniel odwiedzili warsztat, który produkuje komponenty do maszyn i produktów warsztatowych.

Spotkania zakończyli wizytą w centrum ceramicznym, gdzie sami mogli spróbować swoich sił w garncarstwie. Małżonkowie obejrzeli również wystawę prezentującą historię miejscowej ceramiki. Wieczorem para książęca zjadła kolację z licealistami ze Scanian, którzy prowadzą firmy w ramach Young Enterprise. Kolacja odbyła się w rezydencji Anneli Hulthén w Malmö.W czwartek Victoria i Daniel złożyli wizytę w wiosce medycznej w Lund, obecnie działa tam 150 firm i organizacji zajmujących się naukami przyrodniczymi i pracuję ponad 2200 osób. Wioska została zainaugurowana w 2012 roku w celu zintegrowania badań, innowacji i przedsiębiorczości, aby zapewnić ludziom zdrowe życie.  Podczas wizyty małżonkowie spotkali się z przedstawicielami dwóch firm, które opracowują metody, które mogą pomóc pacjentom z rakiem i chorobami nerek. Laura Chica z Immuniova opowiedziała o tym, jak ich firma opracowuje i komercjalizuje testy krwi do wczesnego wykrywania raka i chorób autoimmunologicznych w oparciu o zastrzeżoną platformę testową Immunovii.


Następnie książęca para otrzymała informację o firmie Idogen, która rozwija tolerogenne terapie komórkowe, aby uniknąć atakowania przez układ odpornościowy przeszczepionych narządów, komórek własnych organizmu lub leków biologicznych.

6 komentarzy

 1. Powiedzcie proszę, która rodzina królewska jest tak rodzinna, wyluzowana i normalna jak szwedzka? Gdybym nie znała SRK i zobaczyła ten filmik z Estelle Oscarem i Danielem, to bym nigdy nie powiedziała, ze to rodzina królewska...

  OdpowiedzUsuń
 2. Vickan świetnie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Estella skacząca o kulach - bezcenne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Marleno, to prawda, że rodzice księżnej Sofii Erik i Marie Hellqvist byli milionerami?
  Kiedys pisano na Pudelku ze Sofia chodziła do ekskluzywnych, prywatnych szkół.
  Słyszałam też, że Lina siostra Sofi wyszła za miliardera

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, w żadnym wypadku. Sofia chodziła do publicznych szkół. Nikt w rodzinie Hellqvist nie był miliarderem, ani nie jest obecnie. Informacje na temat wykształcenia księżnej i szkół do jakich chodziła są dostępne w jej biografii tutaj na blogu.

   Usuń
  2. W dzisiejszych czasach chyba ze wszystkich celebrytów próbują zrobić milionerów ;)

   A tak po prawdzie, to gdyby Sofia od początku była bajecznie bogata, to myślę, że nigdy nie pojawiłaby w jakimś żenującym show czy pozowała do rozbieranych sesji, tylko od razu zaczęła realizować swoje projekty "na bogato". Zresztą początki jej kariery jasno sugerują, że przynajmniej na starcie była zdana na siebie.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.