Rodzina królewska na spektaklu Lilla Akademien + więcej

2020/02/13Dzisiaj para królewska, księżniczka Victoria oraz książę Daniel, a także księżna Sofia przybyli na spektakl zorganizowany Lilla Akademien. Niespodziewanie do swoich rodziców dołączyła księżniczka Estelle, która w przyszłym tygodniu skończy osiem lat! Tak jak zapowiadano na sztuce nie pojawił się książę Carl Philip, który dzisiejszy dzień spędził w Karlstad na Svensk Gastronomi - En Global Succé. Syn pary królewskiej rozpoczął dziś również udział w Rally Sweden i będzie tam również jutro, w związku z czym z całą pewnością dzisiejszą noc spędzi kilkaset kilometrów od domu.
Koncert w Teatrze Wazów został zorganizowany przez Lilla Akademien, kształcącą osoby w każdym wieku i dzielącą się miłością do muzyki. Lilla Akademien to specjalistyczna i starannie zaprojektowana szkoła muzyczna, w której wysokiej jakości edukacja muzyczna integruje z edukacją akademicką. Szkoła została założona w 1994 roku przez edukacyjną wizjonerkę i muzyka Ninę Balabin. W 1998 r. uruchomiono szkołę podstawową Lilla Akademien, w której prowadzono nauczanie przedmiotów ogólnych, a także teorii instrumentalnej i muzyki. W 2002 r. szkoła została rozbudowana o gimnazjum muzyczne, a w 2005 r. rozpoczęła kształcenie policealne. Lilla Akademien oferuję także kursy weekendowe czy zajęcia popołudniowe.

Jak donoszą szwedzkie media dzisiejszy wieczór jest bardzo wyjątkowy, a Lilla Akademien chce złożyć szczególny hołd królowej z okazji 75 urodzin, które miały miejsce w grudniu ubiegłego roku. Warto wspomnieć, że jesienią 2003 roku królowa Silvia przyjęła patronat nad akademią, tym samym angażując się w jej rozwój. Nic więc dziwnego, że akademia również chce przekazać życzenia monarchini. 

Embed from Getty Images

Dzisiejszy spektakl przygotowały dzieci ze szkoły muzycznej mieszczącej się w akademii. Koncert zainspirowany został Cudowną Podróżą autorstwa Selmy Lagerlöf (szwedzkiej Noblistki). Książka opowiada historię czteroletniego Nilsa Holgersson, uwielbiającego figle i psoty chłopaka, wychowującego się na wsi. Pewnego dnia Nils odkrywa krasnoludka, którego próbuje złapać i zamknąć w klatce. Krasnoludek rzuca na niego czar i Nils zostaje zmniejszony do wzrostu skrzata. Musi uciekać na grzbiecie gąsiora Marcina przed wrogimi mu zwierzętami zagrodowymi, nad którymi wcześniej nieraz się znęcał. Dla Nilsa rozpoczyna się pełna przygód podróż inicjacyjna w kluczu gęsi lecących do dalekiej Laponii. Historia na cele sztuki została nieco przerobiona, a spektakl nosi nazwę Cudowna podróż z królową wszystkich dzieci.Z całą pewnością najwięcej radości tego wieczoru miały królowa Silvia oraz jej wnuczka księżniczka Estelle! Na dzisiejszy wieczór księżniczka Victoria wybrała dla córeczki uroczą sukienkę w kwiatowe wzory od  Bonpoint. Z kolei księżna Sofia ma na sobie spódnicę od Idy Sjöstedt.

Embed from Getty Images

Warto wspomnieć, że pod koniec zeszłego tygodnia dwór wydał dwie fotografie księżniczki Victorii i księcia Daniela oraz ich dzieci. Zdjęcia wykonała Anna-Lena Ahlström, która od pewnego czasu współpracuje z książęcą rodziną.

 Anna-Lena Ahlström / kungahuset.se

 Anna-Lena Ahlström / kungahuset.se

Zaktualizowane zostały również niektóre ze zdjęć przy biografiach członków rodziny królewskiej. Dzięki czemu możemy zobaczyć nowy portret księżnej Sofii. Z tej samej sesji pochodzi również zdjęcie odsyłane na listy z życzeniami z okazji urodzin księżnej.

Linda Brostrom / kungahuset.se

Zdjęcia księżnej pochodzą najprawdopodobniej z sesji wykonanej przez Lindę Broström jesienią ubiegłego roku. Wówczas zdjęcia zostały opublikowane przy okazji nowego projektu książęcej pary jak i patronatu księżnej. Wszystkie fotografie wykonano w tej samej sali Zamku Królewskiego. 

4 komentarze

 1. Sofia wygląda przepięknie

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżna Sofia prezentowała się przepięknie, chyba najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zobaczyć Estelle

  OdpowiedzUsuń
 4. Sofia jak zawsze oszałamiająco

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.