Królewscy goście na ślubie księcia Carla Philipa i księżnej Sofii

2015/06/15

Mattias Edwall / kungahuset.se

Dzisiaj przyjrzymy się sukniom i tiarom noszonym na sobotnim ślubie Królewskim!!

Królowa Silvia wystąpiła w fioletowej kreacji z niemiecką koronką oraz, tak jak przewidywałam, Leuchtenberg Sapphire Tiara.

Embed from Getty Images

Księżniczka Victoria wyglądała oszałamiająco w sukni H&M. Po raz pierwszy nosiła także Connaught Diamont Tiara. Kreacja, a raczej spódnica pochodzi z niestandardowej kolekcji tej marki - Conscious. Victorii musiała spodobać się spódnica H&M i poprosiła o stworzenie z tego materiału swojej sukni.

Embed from Getty Images

Księzniczka Madeleine oczywiście w Modern Fridge tiara (przy okazji dwór poinformował, że jest to już własność księżniczki). Do tego wspaniała suknia z atelier Ellie'go Saab.
Warto wspomnieć o sukience Leonore, należała ona to jej pra-pradziadka króla Gustawa Adolfa.

Embed from Getty Images

Siostry króla przybyły na miejsce w komplecie.
Księżniczka Margaretha (z prawej) w Aquamarine Kokoshnik Tiara. Obok księżniczka Brigitta (w spodniach / kobminzezonie!!) w Baden Fringe Tiara. Księżniczka Desiree oczywiście Cut Steel Tiara. I Chrstina w Six Button Tiara.
Królowa Matylda nosiła zwiewną niebiecką kreacje i swoją ślubną tiarę, Nine Provinces Tiara i diamentową broszę królowej Fabioli.

Embed from Getty Images

Królowa Maxima postanowiła założyć suknię od Jana Taminau, noszoną w 2013 roku na koncercie po inauguracji jej męża na króla Holandii.

Embed from Getty ImagesKrólowa Małgorzata wystąpiła w czerwonej kreacji, którą nosiła w kwietniu na przyjęciu z okazji swoich 75 urodzin. Do tego piękna Baden Palmette Tiara.


Księżna Mary wystąpiła w swojej ślubnej tiarze i niebieskiej sukni z drobnymi haftami.

Księżna Marie w swojej kwiatowej tiarze i jasno zielonej sukni od Alberta Ferretti.

Embed from Getty Images


Królowa Sonja w sukni "na banana" zwracała na siebie uwagę. Królowa nosiła Queen Maud's Pearl and Diamond Tiara.

Embed from Getty Images

Księżna Mette-Marit oczywiście w kwiatach. Dół sukni pochodzi od Temperley London. Do tego skromna ślubna tiara, Diamond Daisy tiara.

Embed from Getty Images


Księżniczka Martha Louise postawiła na sukienkę na cienkich ramiączkach. Tradycyjnie King Olav's Gift Tiara.

Embed from Getty Images 

Powyżej elegancka księżniczka Takamado reprezentująca Japonię.

Embed from Getty Images

Hrabina Sophie wystąpiła w sukni Taťány Kovaříkova.


Embed from Getty Images 

Księżna Tatiana z Grecji wysttąpiła w połyskującej kreacji greckiej projektantki Celii Kritharioti, do tego nie znana nam dotąd, prawdopodobnie nowa, tiara.

Embed from Getty Images

Które stylizacje Wam się spodobały, a które nie? :) 

36 komentarzy

 1. Najładniej - kolejność przypadkowa:
  1. Mary - mam takie przeczucie, że suknia nie jest nowa i że to przeróbka kreacji królowej MII. Póki się nie dowiemy kogo to projekt to staram się znaleźć tę suknię, która została została przerobiona. Szkoda tylko, że suknia nie ma żywszego koloru, ale i tak mi się podoba.
  2. Maxima - choć wyglądała oszałamiająco, to jak stwierdzili komentatorzy zbyt przekombinowała, gdyż to nie jej dzień, zbyt rzuca się w oczy, tu czerwień, a tu jeszcze błyszczy. Piękna suknia, ale chyba nie na ślub. Tak tak wiem, że Królowa MII wystąpiła w jaskrawszej czerwieni, ale jej to wybaczą, bo już wiekowa kobieta jest ;)
  3. Tatiana - skromnie, ładnie. Fryzura mi się podoba.
  4. Victoria

  Madeleine również ładnie wyglądała zważając na jej stan, a w 9 miesiącu ciąży to ciężko cokolwiek ubrać i nie wyglądać jak słoń.

  Nie podobała mi się stylizacja Mette-Marit, lepiej wyglądała w piątek. Tutaj jakby spódnica i bluzka, które w ogóle do siebie nie pasują i do tego te czerwone sandałki.
  Martha Luiza nie wyglądała najgorzej, co nie oznacza, że najlepiej, trochę te ramiączka jak z poprzedniej epoki, ale suknia pewnie już nie raz noszona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi suknia Mary przypomina tę od Elie Saaba z kolekcji jesień/zima 2013/2014, która w oryginalnej wersji jest czerwona.

   Usuń
  2. Mary chyba nigdy nie miała nic od tego projektanta więc nie sądzę, ale czy mogłabyś podać link?
   Stawiam raczej, że to suknia od jakiegoś duńskiego projektanta.

   Usuń
  3. Proszę oto link: http://www.vogue.co.uk/fashion/autumn-winter-2013/couture/elie-saab/full-length-photos/gallery/1005121

   Usuń
  4. Dzięki, rzeczywiście podobna ale nadal uważam, że to nie jego projekt i stawiam na kogoś z Danii.

   Usuń
  5. Tak jak obstawiałam projektanta z Danii tak i oto wg "According to Billed Bladet her magnificent gown is created by Birgit Hallstein" (info z bloga http://styleofmary.blogspot.dk), buty srebrne pochodzą od Gianvito Rossi.

   Usuń
 2. jak dokładnie zaadresowac list do carla i sofii? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz rodzina królewska ma adres ogólny:
   H.M. Konungens Hovmarskalksämbete
   Kungl. Slottet
   107 70 Stockholm
   Sweden

   Oczywiście w pierwszej linijce można dodać :

   H.K.H. Prins Carl Philip och Prinssessan Sofia

   Usuń
  2. a jak wygląda sprawa ze znaczkami? jak wysłać ten list?

   Usuń
  3. Znaczek kosztuje około 5 zł, Pani na poczcie wszystko Ci wytłumaczy i da odpowiedni znaczek kiedy powiesz, że list wysyłasz do Szwecji :)

   Usuń
  4. Ja wysyłałam na początku czerwca kartkę z zyczeniami slubnymi na adres korespondencji Carla Philipa i tak napisałam na kopercie. Za znaczek priorytetowy płaciłam 5 zł z groszami.
   Teraz czekam na odpowiedź :)

   Usuń
 3. Mi chyba najbardziej podobała się kreacja Madeleine wyglądała tak fajnie lekko ,zwiewnie dziewczęco i po prostu bardzo ładnie . Tiara bardzo pasowała do wybranej kreacji ,widać ,że bardzo ją lubi i teraz jest jej własnością. A tak swoją drogą Madeleine jest chyba tą ładniejszą z sióstr .Jak na 9 miesiąc ciąży prezentowała się świetnie .Nie mam się do czego przyczepić . Leonore tez śliczna .
  Tak w ogóle zastanawiam się do kogo Madeleine jest podobna ? Bo jej córeczka chyba do niej . Ale ona to nie wiem czy do królowej czy do króla ?
  Maxima - Bardzo ładnie wyglądała chyba najlepiej z pań ,śliczna fryzura .Nie uważam ,że przesadziła może troszkę ale i tak każdy patrzał na Sofie .
  Mary - Podobało mi się nawet bardzo ale kolor mógłby być troszeczkę żywszy .Za to Tiara i ułożenie włosów śliczne .
  Hrabina Sofie - Klasa sama w sobie . Nie wiem dlaczego ale ich jako jedynych lubię z Wielkiej Brytanii .
  Wydają się być bardzo miłymi i ciepłymi osobami .
  Tatiana - Bardzo ładnie .skromnie ale ładnie .
  Takamado - Bardzo ładnie ,nie ma się do czego przyczepić .Zaprezentowała się ślicznie .Tak w ogóle wydaje się bardzo miłą i ciepłą osobą .
  Martha Louise - Ogólnie nie jest zle ale ta góra sukienki mogłaby być inna to psuje cały efekt ,no i inny kolor . Według mnie na bankiecie prezentowała się o wiele lepiej .
  Mette -Marit - Nie podobała mi się góra sukienki dół nie był taki zły no ale całość oceniam na średnio udaną . Chyba jedna z najgorszych stylizacji tego dnia .
  Królowa Sonia - Nie podobała mi się ,kolor zbyt jaskrawy i jeszcze ten szal .Może gdyby sukienka była w innym kolorze to byłoby lepiej a tak nie zachwyciła .
  Victoria - Ogólnie nie wyglądała zle ale mi się nie podobało krój sukienki ładny góra mogłaby być troszkę inna może gdyby był inny kolor nie wiem trudno ocenić Mnie nie zachwyciła . Tak jak na ślubie Madeleine wyglądała po prostu fenomenalnie tak teraz nie zachwyciła . Ale za to Tiara bardzo ładna .
  Królowa Małgorzata - Ogólnie sukienka nie najgorsza ale nie ten kolor . Mi się średnio podobało ale można to jej wybaczyć .
  Królowa Matylda - Skromnie z klasą mogło być .
  Królowa Silvia - Ładnie prosto ,z klasa Prezentowała się najlepiej z tych starszych królowych .Ale według mnie lepiej wyglądała na ślubie Victorii i Madeleine . Takie jest moje zdanie ale nie jest zle po prostu tam się lepiej prezentowała . Ostatnio czytałam jej biografie i aż nie mogłam uwierzyć jak zobaczyłam ile ma lat i ,że jest starsza od króla w życiu bym jej tyle lat nie dała .Co najwyżej ok 60 .Dobrze się trzyma . Tak swoja drogą bardzo ją lubię .
  I teraz zostały mi siostry króla :
  Księżniczka Margaretha : ładnie na swój wiem może być.
  księżniczka Brigitta Boże co to ma być ? Jak to zobaczyłam to aż nie mogłam uwierzyć ,że coś takiego na siebie założyła i to na ślub chrześniaka . Najgorsza stylizacja z ślubu .
  Księżniczka Desiree - może być
  Księżniczka Chrstina - Prezentowała się najlepiej z rodzeństwa .Z klasą . Tak w ogóle wydaje się bardzo fajną osobą ,
  Księżna Marie - Nie podobała mi się ,wyglądała po prostu brzydko .


  OdpowiedzUsuń
 4. http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=63113 o sofii i carlu

  ps. czy hubertus i jego żona byli na ślubie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://cache2.asset-cache.net/gc/476979690-hereditary-prince-hubertus-of-saxe-coburg-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=GkZZ8bf5zL1ZiijUmxa7Qf7GdDx1vzCjUpRaqoS1qJ3wUt6t%2ButmlP9NiqJYcwxviOoY8FWP7oIlh0gunTqSbQ%3D%3D

   Usuń
  2. Reporter dorwał go jak wracam do Grand Hotelu ok 3 nocy, bo nawet zdjęcia są :)

   Usuń
 5. http://plejada.onet.pl/newsy/charlotte-casiraghi-zabrala-synka-do-cannes/1fwlpz

  OdpowiedzUsuń
 6. Przemówienie i piosenka Sofii:

  https://youtu.be/YtvHBO10iwU

  OdpowiedzUsuń
 7. http://vumag.pl/newsy/slub-carl-filip-i-sofia-hullqvist-suknia-slubna-szwedzkiej-ksieznej/dd8c9p

  OdpowiedzUsuń
 8. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1460876,Historia-jak-z-filmu-ksiaze-poslubil-dziewczyne-z-ludu-Poznali-sie-w-klubie-nocnym

  OdpowiedzUsuń
 9. http://kobieta.wp.pl/gid,17623263,img,17623342,kat,59116,title,Krolewskie-suknie-slubne,galeriazdjecie.html?ticaid=1150cd

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja mam takie pytanie do ciebie kogo suknia ślubna najbardziej ci się podobała ? Victorii .Madeleine czy Sofii ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie są wspaniałe, ale suknia Victorii podobała mi się najbardziej :)

   Usuń
  2. O tak nie ma takiej która mi się nie podoba :) Ale jeśli już mam wybrać to najmniej podoba mi się Victorii ,bo uwielbiam koronki w ogóle w sukniach ślubnych :) Co do Sofii i Madeleine to nie umiem wybrać która bardziej mi się podoba :)

   Usuń
  3. Mnie podobały się suknie Madeleine i Victorii

   Usuń
 11. Madeleine urodziła :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Madeleine urodziła syna!

  OdpowiedzUsuń
 13. A mam pytanko czy możemy liczyć na to ,że jak będą jakieś wzmianki i Carlu i Sofii to o tym napiszesz i pózniej jakieś wyjścia i w ogóle ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, uwielbiam Ich, będę o nich pisała wszystkie najnowsze informacje tak jak i o Madeleine :)

   Usuń
  2. Cieszę się bardzo, bo oglądając Ich ślub zdałam sobie dopiero sprawę jak bardzo Sofia jest skromna i naturalna. Mam nadzieję, ze szybko usłyszymy radosną nowinę o powiększeniu rodziny i całą jesień będziemy się emocjonować tym faktem :)

   Usuń
  3. O to super :) Bardzo się z tego powodu cieszę .Nie ma lepszego bloga od twojego :)
   Myślę ,ze tak szybko o tym nie usłyszymy chociaż też bym bardzo chciała i już nie mogę się doczekać jak to ogłoszą :)

   Usuń
 14. A tobie która stylizacja na ślubie najbardziej się podobała ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno wybrać Victoria i Madeleine tak samo mnie zachwyciły :)

   Usuń
 15. Mi najbardziej podobały się sukienki Madeleine i Tatiany.A jeśli chodzi o suknie ślubne to Madeleine,Victorii a później Sofii.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.