Rodzina królewska z powrotem w domu + Co Nas czeka w najbliższym czasie?

2015/08/11


Kilka dni temu rodzina królewska wróciła do Szwecji. Victoria, Daniel i Estelle zostali nawet zauważeni w okolicach Solliden. Z kolei przedwczoraj Vic i Estelle zostały rozpoznane podczas przejażdżki rowerowej. 

Poniekąd w weekend rodzina królewska wróciła do swoich obowiązków. Książę Carl Philip był 8 i 9 sierpnia w Lidköping, gdzie przyglądał się wyścigom kartingowym i wręczył nagrody "Prins Carl Philips Racing Pokal" swojego imienia juniorom.

***

17 sierpnia (czyli w poniedziałek) Victoria i Daniel odbędą pierwszą audiencję na Zamku Królewskim po wakacjach. Para książęca spotka się z Ambasadorami ONZ. Tym samym będzie to najbardziej prawdopodobna okoliczność do ucięcia plotek o drugiej ciąży księżniczki Victorii. 


W weekend niemieckie media opublikowały "sensacyjne" zdjęcia mające jednoznacznie wskazywać, że już niedługo Estelle będzie prawdziwą starszą siostrą. Fani Szwedzkiej Rodziny Królewskiej od razu podłapali ten temat. Na drugą ciąże miały wskazywać również fakt, że od swoich urodzin Victoria została kilka razy sfotografowana przez paparazzi lub przypadkowe osoby nosząc luźne bluzki. Fani i blogerzy z całego świata zaczęli doszukiwać się podobieństwa okoliczności sprzed czterech lat. 

17 sierpniu 2011 roku dwór ogłosił szczęśliwą nowinę właśnie w dniu powrotu Victorii do oficjalnych obowiązków. Co ciekawe 17 sierpnia, w tym roku, wypada w poniedziałek, a tego dnia Następczyni Tronu wróci do swoich obowiązków. Wielu twierdzi, że właśnie wtedy dwór królewski może potwierdzić przypuszczenia lub w gorszym wypadku przekonany się, że księżniczka nie jest w ciąży. W jednym czy drugim przypadku wszystko powinno rozstrzygnąć się 17 sierpnia.

21 sierpnia Victoria i Daniel dołączą do pary królewskiej w obchodach 90. rocznicę szwedzkiego Radia. A następnego dnia Victoria będzie już w Norwegii na seminarium Klimatvandring 2015, gdzie spotka norweską księżną Mette-Marit. Tutaj media szukają kolejnego podobieństwa, na krótko po ogłoszeniu ciąży, dokładnie 21 sierpnia 2011 roku, Victoria również udała się do Norwegii, gdzie waz ze szwedzkim premierem uczciła pamięć ofiar, które zginęły podczas zamachu w Oslo i Utøya.

***

Dostałam kilka e-maili z zapytaniem o to jak mogą wyglądać uroczystości związane z 70 urodzinami króla i 40 rocznicą ślubu pary królewskiej. 

Z okazji 60 urodzin króla do Sztokholmu przyjechali monarchowie z całej Europy. Pobliską Danię reprezentował książę Henrik i księżna Mary. Norwegię, oczywiście, para królewska oraz Następca Tronu z żoną, z Holandii przybyła królowa Beatrix oraz Następca Tronu Willem ALexander i jego żona księżna Maxima (obecna para królewska), z Luksemburga przybył Wielki Książę Henri i Wielka Księżna Maria Terasa. Nie zabrakło kuzynki króla, królowe Anny Marii z Grecji, jej męża króla Konstantyna oraz księcia Pavlosa i księżnej Marie-Chantal. Belgię reprezentowała oczywiście para królewska wraz z Następcą Tronu, Filipem i jego żoną Matyldą (obecna para królewska). Na prywatnej kolacji w pałacu Drottningholm pojawił się również książę Albert z Monako, Daniel Westling, Emma Pernald i Jonas Bergstrom.Na uroczyste obchody urodzin króla złożył się więc prywatny bankiet w Drottningholm, lunch w siedzibie parlamentu oraz oficjalny bankiet na Zamku Królewskim. Podobnego programu uroczystości możemy spodziewać się 30 kwietnia 2016 roku.
Para królewska nie świętowała oficjalnie 30 rocznicy ślubu, za to pięć lat wcześniej z okazji w czerwcu 2001 roku koronowane głowy przybyły tłumnie do Szwecji, na uroczystości złożyło się przyjęcie w Gripsholm Castle, gdzie członkowie królewskich rodów wystąpili w kostiumach.

19 czerwca wszyscy udali się na kanał Trosa gdzie spędzili kilka godzin na wodzie.

Wieczorem odbył się także koncert na cześć pary królewskiej, na który przybyli członkowie rodzin królewskich i książęcych z Danii, Norwegii, Grecji, Holandii, Hiszpanii, Monako, Belgii, Luksemburga itp.

39 komentarzy

 1. Hahah poałam się sokiem kiedy zobaczyłam króla w tej peruce!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłoby naprawdę świetnie gdyby pogłoski o drugiej ciąży Victorii okazały się prawdą, ale jak dla mnie te zdjęcia nie są żadnym dowodem i po prostu musimy poczekać na oficjalny komunikat, mam nadzieję, że pojawi się już wkrótce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już sie nie mogę doczekać 70 urodzin krola :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to czekamy na 17 sierpnia :) Byłoby super, gdyby historia się powtórzyła :)

  Te stare zdjęcia są świetne. Kilka wcześniej widziałam

  OdpowiedzUsuń
 5. a mnie się wydaje, że nie jest w ciąży, taki brzuszek wskazywałby na min. 3-4 miesiąc (ja ta wyglądałam w piątym, ale wiadomo każda kobieta jest inna), a Vic na ślubie C i S biła szampana i wino

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy będzie kolejne Royal Wedding (obojętnie u kogo, bo w Szwecji już po)?
  takie jak.: Kate&Williama, Sofii &CP
  Ogłosił ktoś zaręczyny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie cisza, we wrześniu prawdopodobnie odbędzie się ślub tytularnego Króla Leki II i Elii Zaharii, ale to raczej nie będzie medialne wydarzenie ;)

   Usuń
  2. Też o tym słyszałam. Ale z jakiego on tak naprawdę jest kraju? Albanii?

   Usuń
  3. Dlaczego "tytularny"?

   Usuń
  4. Bo w Albanii nie ma monarchii - rodziny panującej. Monarchiści tytułują go jednak królem, ponieważ gdyby przywrócono monarchię on zostałby królem. Tak samo będzie w Grecji pi śmierci Konstantyna, jego syn Pavlos będzie tytularnym królem Grecji.

   Usuń
  5. Tak on jest z Albanii, jego przyszła żona (swoją drogą aktorka) również. Elia wywodzi się nawet jakiego arystokrstycznego rodu albańskiego.

   Usuń
  6. Niestety ten wrzesień to podobno fałszywy alarm. Najbardziej prawdopodobna data to wrzesień, ale 2016 :(

   Usuń
  7. Właśnie o tym przeczytałam. Sama już zaczynam wątpić, że ich ślub kiedykolwiek nastąpi ;/

   Usuń
  8. Dokładnie, no bo ileż można czekać? Zaręczyny w 2010, a ślub w... 2016 jak dobrze pójdzie ;)
   Tym bardziej, że i tak ze sobą mieszkają, Elia wykonuje obowiązki, patronuje fundacji królowej Geraldine, więc ten ślub to tylko formalność.
   Chyba, że szykują takie wesele, że nam szczęki opadną z wrażenia i dlatego tak to długo trwa :D

   Usuń
  9. Chyba, że tak ;) wiec czekam aż zrobią wielkie wrażenie. Swoją drogach zeszłym roku zastanawiałam się czy nie wzięli ślubu po cichu, ale watpie to.

   Usuń
 7. Kiedy zobaczymy całą SRK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie 15 września, podczas otwarcia Parlamentu. Tradycyjnie pojawia się niemal cała rodzina królewska, na,razie potwierdzono obecność, pary królewskiej i Vic i Daniela, ale możliwe, że będzie reszta rodziny. Kolejna okazja to 4 września również potwierdzono tylko obecność króla, królowej, Vic i Daniela, ale możliwe, że potwierdzą jeszcze obecność reszty rodziny.

   Usuń
  2. A debiut Sofii& CP?

   Usuń
  3. 26-27 sierpnia - razem z Carlem wizyta w Varmland
   8 września - prawdopodobnie - pierwsze samodzielne spotkanie w RPA. Dwór tego nie potwierdza, ale Sofia jest oficjalną patronką corocznego seminarium i na oficjalnej stronie pisze, ze Sofia ma wziąć aktywny udział w całodniowym seminarium, co jednoznacznie oznacza jej obecność.

   Usuń
 8. Czekamy do 17-tego)

  OdpowiedzUsuń
 9. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zofia_(ksi%C4%99%C5%BCna_V%C3%A4rmland)
  Zmień to:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałam, ale automat odrzuca zmiany ;(

   Usuń
  2. Szkoda, bo kiepskie to... Zero konkretów:( brak podstawowych info
   Wiesz coś o Fridzie?

   Usuń
  3. Co Ty z tą Fridą tak ciągle??? :)

   Usuń
  4. Po prostu jestem ciekawa, jak się poznały. Chcę znać datę urodzenia, aby wiedzieć, czy chodziły razem do szkoły. Lubię Project Playground:)

   Usuń
 10. Świetna peruczka Willem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, mnie rozwala jeszcze kapelusz Alberta i strój Constantijna- coś pomiędzy mnichem a muszkieterem :D

   Usuń
 11. Ciekawa notka. Tylko zmieniła bym układ zdania tam gdzie mowa o wręczeniu przez CP nagrody swojego imienia "nazwa nagrody", bo tak jest "nagrodę +nazwa+ swojego imienia" ale to szczególik ;)

  Świetny był ten pomysł z kostiumami i jestem pewna, że Królowa MII miałaby i w 2016 pole do popisu, bo ona projektuje stroje do wielu baletowych przedstawień. Mało tego Mary mogłaby zachwycić! Obawiam się tylko, że Królowa MII mogłaby nie podołać przy jej chorobie z ciężkim strojem.
  Henrik jaki był szczupły w 2001 r. a Albert jaki szczupły i młody haha

  OdpowiedzUsuń
 12. Właśnie tak mi się skojarzyło, że to stroje to jak z bajek. Jejku, byłoby super jakby Vic była w ciąży, wszystkie dzieci w SRK byłyby w podobnym wieku ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam nadzieję, że za rok znów założą kostiumy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeśli to prawda, że Vic jest w ciąży to moja radość jest nieopisana! :))))

  OdpowiedzUsuń
 15. Albert fajnie wyglądał w kapeluszu. Super będzie jeśli za rok zrobią coś podobnego, jak te kostiumy.
  Ania L

  OdpowiedzUsuń
 16. Carl Phillip jest podobny do hiszpańskiego aktora, prawda?
  Ivan Sanchez

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podobieństwa nie widzę żadnego...

   Usuń
 17. Jest podobny i to dosyć. Trochę spostrzegawczości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spostrzegawczość nie ma tutaj nic do rzeczy. Ivan jest szczuplejszy przede wszystkim na twarzy.

   Usuń
  2. jest podobny również do Orlando Blooma :):)

   Usuń
  3. Trochę do Ivana, trochę do Orlando:)
   Kto tego nie widzi, nie musi

   Usuń
  4. Marlenko, a ty co myślisz?

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.