Victoria i Mette-Marit na Climate Pilgrimage

2015/08/22

Dzisiaj Victoria przybyła do Norwegii, gdzie w towarzystwie księżnej Mette-Marit bierze udział w Climate Pilgrimage. Jest to międzynarodowy projekt. Trasa "pielgrzymi" rozpoczęła się dzisiaj w Norwegii i zakończy się w Paryżu, gdzie w grudniu odbędzie się  konferencja klimatyczna ONZ.
Embed from Getty Images


O 14.00 księżna Mette-Marit i księżniczka Victoria przybyły kościoła Søndre Enningdalen, tam w towarzystwie biskupa zapaliły świecie w kościele i po dwudziestu minutach ruszyły w drogę. Przyszłe królowe przeszły łącznie siedem kilometrów. W doborowych nastrojach z przyjemnością rozmawiali z Norwegami i Szwedami, którzy dołączyli do Climate Pilgrimage. Kilka zdjęć zostało nawet udostępnionych na instagramie KLIK, KLIK. Karl Morgens - chłopiec na zdjęciach  z ig  bardzo cieszył się z poznania dwóch "prawdziwych księżniczek" i długo z nimi rozmawiał m.in. na temat tego jak to jest mieszkać w zamku. 

O około 15.30 panie dotarły do Elgåfossen. Zgodnie z zapowiedzią norweska księżna napełnił małą butelkę wodą z Elgåfossen. Na granicy norwesko-szwedzkiej, Mette-Marit wręczyła księżniczce Victorii (stojącej po szwedzkiej stronie) symboliczny "Baton" (butelkę wody) symbolizujący wodę, której wszyscy potrzebujemy.  

Następnie panie ruszyły w dalszą drogę, już w Szwecji. Po dotarciu do Enningsdalsälven, busami zostały przewiezione do Strömstad. Tam mogły odpocząć przez kolejne dwie godziny. 


O 18.00 panie przybyły do miejscowego kościoła w Strömstad. Po drodze zebrało się sporo "fanów" chcących poznać Victorię i Mette-Marit. 

W trakcie nabożeństwa podlały symboliczne drzewko, które zostanie zasadzone w pobliżu. Będzie ono upamiętniać dzisiejszą akcję i przypominać o tym, jak woda jest potrzebna do życia. 

O 19.00 po zakończeniu nabożeństwa Victoria i Mette-Marit udały się na zasłużony odpoczynek. 
***

Jak ustaliłyśmy belgijska para królewska otrzyma od Nas w prezencie album!! Będzie to nieco podobne do kolażu, jednak bardziej eleganckie i estetyczne. Będzie on obejmował nasze zdjęcia z napisami (wykonanymi przez nas typu Welcome in Poland, We love You - treść napisu zależy od Was) oraz zdjęcia z poprzednich wizyt pary królewskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że będziemy mogły go osobiście wręczyć do rąk parze królewskiej podczas Ich wizyty w Polsce. 

Każdego kto chce wziąć udział w projekcie prosimy o kontakt:

krolewskawizyta@interia.pl

17 komentarzy

 1. Bardzo fajne pierwsze zdjęcie :) I super, że jest aż tyle okazji do zrobienia zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy za granicą fani organizowali takie akcje jak ta z albumem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, przynajmniej nikt o tym nigdzie nie pisał. To Nasz autorski pomysł ;)

   Usuń
  2. Mamy wielką nadzieję, że wesprzecie Nas w tej akcji :)

   Usuń
 3. Czy faktycznie tak tam zimno, by ubierać kozaki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdjęcie sprzed kilku lat, chyba każdy fan SRK juz je widział ;)

   Usuń
 4. Hej Marlena - jakie studia zaczniesz w październiku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może praca licencjacka będzie o blogu. Byłoby to bardzo ciekawe. Mogłabyś dużo napisać o tym, jak zdobywać czytelników :)

   Usuń
  2. Myślałam, że wybierasz szwedzki.

   Usuń
 5. Mette super wygladala

  OdpowiedzUsuń
 6. Victoria i Matte-Marit pięknie wyglądają.Podoba mi się nowy wygląd w szczególności zdjęcia Victorii i Madeleine.

  OdpowiedzUsuń
 7. O ile Victoria pięknie wyglądała w tej sukience i balerinach tak Mette... dramat. Chociaż te baleriny mogła ubrać do sukienki skoro inne buty niż płaskie w jej przypadku są niewskazane... coraz gorzej z jej ubiorem mimo, że sukienka ładna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne za victoria i mette nie sa chude .. maja naormalna porzadna figure ,nie to co letizia czy kate.

  OdpowiedzUsuń
 9. Vic wyglądała uroczo zarówno w sukience jak i na sportowo.
  Ania L

  OdpowiedzUsuń
 10. obie naturalne i swobodne , bez pompy i sztuczności

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.