Tydzień z królem - konkurs - dzień 7

2015/08/15

Z okazji ostatniego dnia Tygodnia z królem przygotowałam dla Was mały konkurs!! Do udziału w nim zapraszam wszystkich czytelników :)

Szczęśliwy zwycięzca otrzyma egzemplarz jedynej wydanej w Naszym kraju książki dotyczącej Szwedzkiej Rodziny Królewskiej autorstwa Marthy Schad. Pozycja została wydana w 2004 roku i przedstawia historię monarchii w Szwecji od jej początku do 2004 roku. Sama w wielu postach, a przede wszystkim serii Królewska Szwecja wielokrotnie odwoływałam się do tej książki.

Aby ją zdobyć wystarczy odpowiedzieć poprawnie na 10 poniższych pytań dot. króla Karola XVI Gustawa, odpowiedzi na nie znajdziecie oczywiście na blogu (uwaga nie tylko w postach z serii Tydzień z królem):

1. Ile lat miał król Karol XVI Gustaw wstępując na tron.
2. Księżniczka Madeleine bardzo lubiła pewien zespół muzyczny, kiedy grał on koncert w Globe Arena w Sztokholmie była na nim z tatą. Jak nazywał się ten zespół ?
3. W którym roku i podczas jakiej okazji król miał tak znakomity humor (gif poniżej)?


4. Kim dla Karola Gustawa była duńska królowa Ingrid? (określ dokładnie koligacje rodzinne)
5. Kiedy Karol Gustaw został bezpośrednim następcą tronu po swoim dziadku? Podaj wydarzenie oraz dokładną datę. 
6. Podczas jakiej okazji i w którym roku król miał problem z płaszczem przeciwdeszczowym (gify poniżej)7. Dokąd król udał się w swoją pierwszą podróż zagraniczną jako monarcha?
8. Jeden z chrześniaków króla (który wziął ślub w 2013 roku i w tym roku ochrzcił swoje pierwsze i jak dotąd jedyne dziecko) otrzymał jedno z imion monarchy, podaj jego nazwisko i określ jak spokrewniony jest z Karolem Gustawem. 
9. Gdzie przyszedł na świat Karol Gustaw.
10. W którym roku i gdzie został konfirmowany Karol Gustaw.

Odpowiedzi na pytania możecie nadsyłać na mój adres e-mail:

ksiezniczka_blog@interia.pl

Od teraz do godziny 16.00, 16 sierpnia.

Proszę o dokładne zapoznanie się z poniższym regulaminem. 

1. Organizatorką konkursu jest autorka bloga Swedish Princesses, Marlena (ja). 
2. Sponsorem nagrody jestem ja (Autorka bloga).
3. Konkurs trwa od 15.08. do 16.08. do godziny 16.00.
4. Ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu dwóch najbliższych dni od dnia zakończenia przyjmowania prac konkursowych.
5. Konkurs skierowany jest do Czytelników mojego bloga
6. W temacie maila należy napisać "Konkurs", wraz z pracą proszę o nadesłanie swojego imienia i nazwiska oraz  według własnej woli pseudonimu, który będzie mógł zostać opublikowany na blogu podczas ogłoszenia wyników zamiast Waszych danych. (jedynie ja będę miała wgląd w Wasze dane). 
7. Imię i Nazwisko bądź pseudonim osoby, która zdobędzie nagrodę zostanie opublikowany na blogu w dniu ogłoszenia wyników.
8. Osoba nagrodzona w konkursie otrzyma ode mnie e-mail w dniu ogłoszenia wyników, w którym znajdzie informacje na temat otrzymania nagrody.
9. Na konkurs można wysłać tylko jedną pracę. W przypadku nadesłania więcej niż jednej pracy, tylko pierwsza zostanie oceniona. 
10. Nagrodę otrzyma ta osoba, która jako pierwsza poprawnie odpowie na wszystkie pytania. W przypadku jeśli żadna osoba nie odpowie na wszystkie pytania poprawnie nagrodę otrzyma ta, która odpowiedziała poprawnie na największą liczbę pytań (jeśli pojawi się kilka osób, które odpowiedziały poprawnie na taką samą liczbę pytań nagrodę otrzyma ta, która szybciej nadesłała swoją pracę).
11.  Jeśli warunki uczestnictwa nie zostaną spełnione, praca nie zostanie przyjęta do konkursu.
12.  Nadesłanie pracy jest jednoznaczne z potwierdzeniem woli uczestnictwa w konkursie.
13. W przypadku pytań dotyczących konkursu proszę pisać je w komentarzach lub wysłać na maila ksiezniczka_blog@interia.pl.

17 komentarzy

 1. Fajny pomysł, ale czy nie żal Ci oddawać takiej książki? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super, zaraz wyślę!! jesteś najlepsza :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Marlena, otrzymałaś już jakieś maile konkursowe? O której był pierwszy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, przed 17.00 pierwszy e-mail, jest ich już kilka, ale nie sprawdzałam, możliwe, że pojawiły się błędy, wiec spokojnie możesz wysłać ;)

   Usuń
  2. OOO /To jak już sprawdzasz to powiedz czy do 18 otrzymałaś już poprawną wersję :P

   Usuń
  3. Nie sprawdzam treści e-maili, tylko spoglądam czy jakieś wiadomości się pojawiły ;) prace sprawdzę dopiero jutro po zakończeniu,konkursu, do tego czasu nie otwieram Waszych wiadomości. Dlatego napisałam, że możliwe, że są błędy i możecie spokojnie wysyłać kolejne prace, bo może jeszcze nie ma tej z poprawnymi. Poza tym to ma być zabawa dlatego myślę, że każdy może wziąć w tym udział bez względu na nagrodę ;)

   Usuń
 4. wiesz może gdzie było robione to zdjęcie?

  https://www.facebook.com/951935461498911/photos/pcb.1180600868632368/1180600265299095/?type=1&theater Sofia ze szwecji :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie o tym w nowym poście ;) prawdopodobnie jutro rano dodam notkę.

   Usuń
 5. Co sądzisz o tym blogu:
  Www.krolowa-niderlandow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo go lubię ;) aczkolwiek nie rozumiem ciągłego dopytywania co sądzę? Powtarzam nie,mnie osądzać.

   Usuń
 6. Jeśli na audiencję wstęp ma prasa (co jest raczej i tak normalne) to może wcześniej pałac wyda oświadczenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest "normalne" w Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej. Dwór nie zaprasza na większość audiencji dziennikarzy i fotografów. Jedynie pracownik dworu wykonuje najczęściej jedną fotografię, która jest udostępniania na oficjalnej stronie Rodziny Królewskiej. Zresztą wystarczy przejrzeć posty z poprzednich miesięcy i zobaczyć przy postach z audiencji jest najczęściej jedno / góra dwa zdjęcia, które udostępnił dwór. Tylko na ważniejsze audiencje zaprasza się media.

   Usuń
  2. Jedno góra dwa, ale niekoniecznie robione przez pracownika dworu. W takim razie może to dla nich ważniejsza audiencja. Swoją drogą było nietaktowanie gdyby z audiencji zrobić cyrk z pytaniami o ciążę i samopoczucie Victorii.

   Usuń
  3. Prasa robi tylko zdjęcia, nie ma wstępu na całą audiencję, najczęściej tylko na powitanie. Rzadko media mają możliwość zadawania pytań, jeśli już dwór określa reguły wywiadu i zastrzega, że nie można pytać o sprawy nie związane ze spotkaniem, a jeśli już jakiś dziennikarz o to zapyta adiutant osobiście upomina go, że to nie jest pytanie związane z audiencją.

   Co do fotografii, na audiencje bardziej prywatne oprócz gospodarzy(króla czy innego członka SRK) i gościa / gości mają wstęp tylko pracownicy dworu, a raczej jeden pracownik, który wykonuje zdjęcie (jest to od lat jeden oddelegowany pracownik). Tak funkcjonuje szwedzki dwór królewski od wielu lat i wątpię, że coś zmieniło się w tej sferze.

   Co do stwierdzenia, że może jest to ważniejsza audiencja, tak, to ważniejsza audiencja, spotkanie z ambasadorami ONZ jest ważnym przedsięwzięciem :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.