Księżniczka Victoria na EAT Forum

2017/06/12
Dzisiaj rano księżniczka Victoria przybyła na coroczne EAT Forum do Hotelu Clarion w Sztokholmie. Po raz pierwszy od wielu lat w forum nie uczestniczył nikt z Norweskiej Rodziny KrólewskiejWyobraź sobie olbrzymią​ niebieską lodówkę. Lodówkę, która jest bogata w świeżą i zdrową żywność wysokiej jakości. Wyobraź sobie opróżnianie jej półek i zamiast nich wypełnianie ją śmieciami, plastikiem i odpadami toksycznymi. Dziwny obraz, prawda? Ale to właśnie sposób w jaki traktujemy nasze oceany.


Eat Forum jest to wyjątkowa konferencja, na którą rok rocznie przybywa około 650 światowych liderów z dziedziny nauki, polityki czy biznesu. Na spotkaniu omawiane są wyzwania i możliwości związane z żywieniem, zdrowiem i zrównoważonym rozwojem poszczególnych nacji i państw.

15 komentarzy

 1. Victoria znów pięknie szkoda tylko ze nigdy nie nosi rozpuszczonych włosów
  To wspaniałe jak księżniczka angażuje się w kwestie ekologii to dzięki niej ludzie może zaczną szanować świat na którym żyjemy

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie. W jednym z postów wspominałaś o tym że podatnicy utrzymują tylko Króla królową i rodzinę Victorii ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam oni czyli Madeleine i Carl Philip oraz Sofia dostają tylko za oficjalne wyjścia?Czy w ogóle nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dobrze zrozumiałaś. Państwo finansuje jedynie oficjalne zobowiązania, czyli wyjścia Madeleine, Sofii i Carla Philipa. Utrzymują się z prywatnych środków.

   Usuń
  2. Czyli dostają kasę za oficjalne wyjścia???

   Usuń
  3. Przeczytałaś to co napisałam? Przecież wyraźnie pisze w moim komentarzu.

   Usuń
 3. Piękna,wesoła sukienka.
  Szkoda,że nie mogła się spotkać z przyjaciółką z Norwegii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  księżniczka jest bardzo zapracowana i odbywa kolejne spotkania związane z ochroną mórz i oceanów. Te tematy muszą być jej bliskie.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy zostało zrobione te zdjęcie? Kto na nim jest (pytam o osobę w środku)?
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/9d/04/4d/9d044dc6b677723a79d1fd8739574af0.jpg
  Skąd pochodzi te zdjęcie? Kto jest obok Sofii?
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/ac/c4/f2/acc4f28bab066d23ee3721e2b0c7fc60.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdjęcie zrobiono w RPA, najprawdopodobniej 2012/2013 roku, w środku stoi dziennikarka, która przeprowadzała reportaż o Project Playground.

   Drugie zdjęcie pochodzi z września 2014 roku, Sofia jest na zdjęciu z Hanną Malmberg. To aktorka telewizja i działaczka charytatywna, która od wielu lat działa w Project Playground. To była mini gala/przyjęcie Ok Operakällaren trophy. Sofia uczestniczyła w nim kilka razy przed ślubem.

   Usuń
  2. Mylisz się. Jest taka szwedzka aktorka Hanna Malmberg, ale osoba ze zdjęcia to
   Hanna Malmberg Eriksson i to (była) pracownica PP. Z aktorstwem nie ma nic wspólnego.

   Usuń
  3. Rzeczywiście zawsze mi się mylą na zdjęciach :) Hanna Malmberg jest również znajomą Sofii i współpracuje z PP od wielu lat. Hanna Malmberg Eriksson pracowała dla Project Playground od 2012 roku, w maju ubiegłego roku przeszła do WaterAid, w ramach tej pracy spotykała się kilka razy z Victorią.

   Usuń
 6. Gdzie odbyło się tzw. hen party Sofii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.swedish-princesses.pl/2015/04/wieczor-panienski-sofii-zdjecia.html

   Sofia była też w USA. Jednak to był główny wieczór panieński.

   Usuń
 7. MM coś widzę się napracowała w tym roku, że nie raczyła się pojawić :/

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.