Program święta narodowego, niezapowiedziane spotkanie Victorii i nowe zdjęcia Madeleine z dziećmi - najważniejsze informacje

2017/06/05


Już jutro będziemy mieli jedną z nielicznych okazji do zobaczenia całej rodziny królewskiej. Swoją obecność na obchodach Święta Narodowego zapowiedziały wszystkie dzieci pary królewskiej, ponadto z samego rana dwór królewski opublikuje oficjalne fotografie z Pałacu Haga z pozdrowieniami od księżniczki Estelle i księcia Oscara!

Uroczystości rozpoczną się w tym samym czasie w Kronoberg, do którego przybędzie z wizytą król i królowa oraz na Zamku Królewskim, gdzie książę Carl Philip otworzy bramy królewskiej rezydencji. Możliwe, że do księcia, tak jak i w ubiegłym roku, dołączy żona z synkiem. Półtorej godziny późnej, o 11.30, książę weźmie udział w zmianie warty. Z kolei o 11.40 księżniczka Victoria i książę Daniel pojawia się na Zamku Görväln, aby osobiście wręczyć szwedzkie obywatelstwa nowym obywatelom kraju. O 18.00 rodzina królewska przybędzie do Skansen na koncert z okazji Święta Narodowego. Podczas parady ulicami Sztokholmu zobaczymy również księżniczkę Estelle, a może również jej brata bądź kuzynów? O 19.15 rodzina królewska będzie już z powrotem na Zamku Królewskim, gdzie wyda przyjęcie dla członków rządu.

W tym tygodniu księżniczka Madeleine została zauważona wraz z dziećmi i nianią podczas spaceru w Sztokholmie. Książęca rodzina przyleciała do Szwecji ponad tydzień temu i prawdopodobnie spędzi w Szwecji kilka tygodni.


W piątek księżniczka Victoria przyjęła na audiencji w Pałacu Haga wiceministra Ardalanom Shirakabi. W trakcie rozporowy podjęto kwestie realizacji planów poprawy życia ludności Szwecji do 2030 roku.

Miasto Helsingborg w Skanii podarowało księciu Oscarowi bajkowy lasy w parku Pałacu Sofiero z okazji jego chrztu nieco ponad rok temu. Został on uroczyście otwarty 7 maja tego roku. Dzieci chodząc po nim słuchają historii o lesie. Na konarach pięciu drzew znalazły się bajki opowiadające różne historie. Jedna opowiada o tym, co dzieje się w ogrodach Pałacu Sofiero nocą, a inna z nich mówi jak może wyglądać życie księżniczki i księcia. Prawdopodobnie w przyszłym roku książę Oscar będzie mógł osobiście obejrzeć "swój" las po raz pierwszy oficjalnie odwiedzając Skanię.
Tymczasem wszyscy z niecierpliwością oczekują pierwszej oficjalnej wizyty w swoim księstwie księcia Nicolasa. Jak na razie dwór milczy w tej sprawie. Książę jest w tym momencie znacznie młodszy niż siostra i kuzynka w czasie swoich pierwszych oficjalnych wyjść (o co najmniej 4 miesiąca) i dopiero będzie świętował swoje 2 urodziny w połowie czerwca. Możliwe, że w związku z tym pierwsza wizytę w swoim księstwie odbędzie późnym latem.

6 komentarzy

 1. Mam nadzieję, że obok Estelle zobaczymy inne dzieci,ale i tak jutrzejszy dzień będzie pełen wrażeń.Szczególnie czekam na to,że Sofia pojawi się z Alexandrem obok męża.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się doczekać nowych zdjęć ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie czekam na święto narodowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam święto narodowe w Szwecji kiedy cały naród świętuje z rodziną królewską czekam niecierpliwie na jutrzejszy dzień i liczę że będziemy mieć okazję zobaczyć wszystkich najmłodszych członków rodziny w komplecie

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej zależy mi by zobaczyć CP z rodziną :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,
  mnóstwo nowych informacji. Wspaniale, że jest tradycja pojawiania się całej rodziny z okazji Święta Narodowego. Wierzę w to, że oprócz księżniczki Estelle pojawią się także pozostali młodsi członkowie rodziny królewskiej. Ciekawa jestem także nowego zdjęcia księżniczki Estelle i księcia Oscara z pozdrowieniami z okazji Święta Narodowego.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.