Daniel zagra w meczu hokeja na lodzie z najlepszymi hokeistami + jutrzejsza wizyta państwowa

2018/01/16

Embed from Getty Images

25 stycznia książę Daniel zainauguruje Ugglebo Arena w Ockelbo. Nie będzie to jednak zwykłe przecięcie wstęgi, ani nic z tych rzeczy. Książę sam założy łyżwy, weźmie do ręki kij do hokeja i zagra mecz z największymi gwiazdami hokeja na lodzie w Szwecji! Takiego wydarzenia nie może przepuścić jego żona, dlatego też dzisiaj zostało oficjalnie potwierdzone, że pojawi się na meczu. W związku z tym wszyscy spodziewają się również obecności Estelle i Oscara! Szczególnie, że inauguracja odbędzie się w godzinach wieczornych. Nie zapominajmy również, że Estelle jest równie wielką fanką hokeja co jej tata i z pewnością nie będzie chciała przepuścić okazji do zobaczenia go na lodzie. Książę Daniel od najmłodszych lat grał w hokeja i to w Ockolbo po raz pierwszy założył łyżwy i wyszedł na lód, nie dziwi więc, że przy tak szczególnej okazji zrobi to ponownie. Oprócz księcia do Ockelbo dotrze cały autobus wypełniony złotymi medalistami z ubiegłego roku! Mecz rozegra się między drużyną drużyną Generation Pep (w której skład wejdzie książę) i Ockelbo HC. Mam kilku znajomych, którzy mogą zagrać

W rzeczywistości to sam książę wpadł na pomysł, że może "zgromadzić grupę ludzi, których zna" i zagrają inauguracyjny mecz, aby wesprzeć niewielką, ale pracowitą drużynę Ockelbo HC oraz młodych sportowców innych dyscyplin. "Spotkaliśmy się, gdy książę Daniel był w Ockelbo w Boże Narodzenie w zeszłym roku (2016), jeździł na łyżwach z księżniczką Estelle. Właśnie wtedy powiedział, że może zaprosić swoich znajomych, którzy z przyjemnością zagrają w inauguracyjnym pojedynku, by zwrócić uwagę na arenę i Ockelbo HC". Książę Daniel podzielił się swoimi przemyśleniami i pomysłami z Bosse'em Starkiem, także słynną osobistością z Ockelbo, który następnie udał się do swojego brata, prezesa klubu hokejowego. Dzisiaj książę Daniel ujawnił, że ​​znajomi, których zaprosił na mecz, to jedni z najlepszych na świecie hokeistów w historii i inni wysoko oceniani gracze.

---

Już jutro rozpocznie się wizyta państwowa prezydenta Islandii. Niestety obecność księżniczki Victorii i księcia Daniela stanęła pod znakiem zapytania. Jak wiadomo, w ubiegłym tygodniu Victoria nabawiła się ostrego przeziębienia. Jak okazało się w poniedziałek zaraziła nim księcia Daniela. Na tą chwilę dwór nie chce komentować, czy książęca para weźmie udział w powitaniu prezydenta i wieczornym bankiecie na jego cześć. Nie wiadomo nic na temat obecności Sofii i Carla Philipa jest ona jednak jak najbardziej prawdopodobna.

9 komentarzy

 1. Ale mega,chociaż ciężko mi sobie wyobrazić Daniela grającego w hokeja, super jakby zabrali dzieci. Mam nadzieję, że juro zobaczymy Victorię i Sofię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem,to Victoria i Daniel odwołali swoją jutrzejszą obecność

   Usuń
  2. Gdyby oficjalne odwołali obecność napisałabym to w poście :) To są doniesienia mediów, ja powołałam się w poście na dwór królewski i oświadczenie rzeczniczki dworu. Gdzie wyraźnie stwierdziła, że ich obecność będzie zależeć od ich dzisiejszego samopoczucia i Victoria i Daniel dopiero dzisiaj podejmą decyzję.

   Usuń
 2. To naprawdę wspaniałe jak książę angażuje się w różne akcje i to z własnej inicjatywy
  A mam pytanie czy Daniel nosi tytuł księcia czy księcia koronnego? Bo zgaduje że po koronacji Victorii będzie księciem małżonkiem
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nosi tytuł księcia, jako mąż Następczyni Tronu nie może nosić tytułu księcia koronnego.

   Usuń
 3. Zapowiada się ekscytujące wydarzenie dla całej rodziny.Nie tylko się zabawią,ale też pomogą klubowi,miastu i oczywiście zapromują swój projekt Gen -Pep.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obecność Vic i Daniela została odwołana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda?

   Usuń
  2. Nie. Nikt z dworu nie poinformował o tym, że nie będzie pary książęcej. Pisałam wyżej, decyzja nie została podjęta. Książęca para zdecyduje na bieżąco. Dwór królewski w agendzie tradycyjnie podał tylko obecność pary królewski. Nikt nie odwołał ani nie potwierdził obecności Victorii i Daniela oraz Sofii i CP, dowiemy się czy są, kiedy pojawią się zdjęcia. Na tą chwilę nie ma żadnej oficjalnej informacji.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.