Pierwsze zdjęcie małej księżniczki! - Christopher w rozmowie z dziennikarzami + Najnowsze informacje + Jakie imiona i tytuł otrzyma księżniczka?

2018/03/09

Christopher O'Neill / kungahuset.se

Dzisiaj po południu Madeleine wraz z córeczką opuszczą szpital Danderyd i udadzą się do do domu.  Zgodnie z tym co powiedział Chris o 16:00 dwór opublikował pierwsze zdjęcie małej księżniczki! Fotografię wykonał oczywiście dumny tata dziewczynki.

Christopher w trakcie rozmowy z dziennikarzami powiedział, ze poród przebiegł gładko To niesamowite uczucie. Przyjechaliśmy tutaj wczoraj wieczorem i wszystko poszło bardzo gładko, tak jak mieliśmy nadzieję. Christopher potwierdził również, że jego starsze dzieci jeszcze nie widziały młodszej siostry i oczekują na nią w domu. Leonore i Nicolas są bardzo podekscytowani. Dzisiaj są w przedszkolu, ale spotkają się z nią w domu. Christopher podziękował również prasie za obecność! Zauważył, że to duże poświęcenie stać cały dzień na mrozie.

expressen

Chris wspomniał także, że dziewczynka jest bardzo podobna do starszego brata. Jest bardzo podobna do Nicolasa, gdy się urodził. Ale ma trochę więcej włosów. Jest bardzo ładna. Nie widzieliśmy jeszcze jej koloru oczu, a przynajmniej nie ja. Już w domu małą księżniczkę odwiedzać będzie rodzina, a przede wszystkim dziadkowie, którzy jeszcze dzisiaj wrócą że Szwajcarii.Tradycyjnie na oficjalnej stronie dworu pojawiły się oficjalne oświadczenia i gratulacje od najbliższych.

Para królewska:

Bardzo się cieszymy, że księżniczka Madeleine i Christopher O'Neill doczekali trzeciego dziecko, i jesteśmy wdzięczność za to, że wszystko poszło dobrze zarówno dla matki, jak i dziecka. Teraz czekamy na poznanie nowego członka rodziny!

Księżniczka Victoria i książę Daniel:

Z całą rodziną jesteśmy bardzo zadowoleni i życzymy nowemu członkowi rodziny ciepłego powitania.

Książę Carl Philip i księżna Sofia:

Cieszymy się razem z Madeleine i Christopherem, a także z Leonore i Nicolasem, którzy w końcu poznają swoją długo wyczekiwaną młodszą siostrę. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z nią!

Eva-Maria O'Neill, siostry Christophera O'Neilla, pani Tatjana d'Abo i hrabina Natasha von Abensperg und Traun wraz z rodzinami:
 

Jesteśmy zachwyceni z wiadomości o narodzinach małej dziewczynki u Madeleine i Christophera, a zarazem małej siostry Leonore i Nicolasa. Przesyłamy im nasze najserdeczniejsze gratulacje i czekamy na spotkanie.

W poniedziałek 12 marca zostaną podane imiona oraz tytuł księżniczki, a także odbędzie się Te Deum z okazji jej narodzin. Jak podano do informacji na nabożeństwie w południe pojawią się para królewska, księżniczka Victoria oraz książę Daniel, książę Carl Philip i księżna Sofia, a także Christopher O'Neill. Plany co do tradycyjnych obchodów imienin Victorii przypadających tego samego dnia na tą chwilę nie uległy zmianie, zostały jednak przesunięte na godzinę 15:00.

Również 12 marca w godzinach 13:00 - 16:00 będzie można wpisać gratulacje do księgi pamiątkowej na Zamku Królewskim. Szczęśliwym rodzicom można składać gratulacje także za pośrednictwem oficjalnych social mediów rodziny królewskiej.

Z lekkim opóźnieniem spowodowanym moim brakiem czasu kilka propozycji imion dla córeczki Madeleine i Chrisa, której imiona i tytuł poznamy na dniach. Jakie imiona może otrzymać nowa członkini rodziny królewskiej?
Warto przypomnieć, że w przeciwieństwie do kuzynostwa zarówno Leonore jak i Nicolas noszą trzy a nie cztery imiona. Dla przykładu:

Leonore - samodzielny wybór pary
Lilian - imię księżnej Lilian, która zmarła na trzy miesiące przed ślubem Madeleine i Christopher'a.
Maria - zarówno królowa Silvia jak i mama Christopher'a noszą to imię.

Jedno jest już pewne, wybór pierwszego imienia będzie dla nas zaskoczeniem. Wśród imion mogą pojawić się te noszone przez najbliższych pary:

Silvia - pierwsze imię królowej.
Alice - imię mamy królowej
Renate - drugie imię królowej.
Eva - imię mamy Christophera.
Margaretha - za sprawą księżnej Margarethy - babci króla popularne w rodzinie imię.
Sybilla - imię mamy króla.


W Szwecji wśród propozycji imion dla dziewczynki najczęściej pojawiały się: Louise, Marie, Ingeborg, Charlotte, Mary, Alexandra.

Lista stworzona przeze mnie w ubiegłym roku, są to najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z dwóch ostatnich lat, popularne imiona się nie zmieniły i są to:

Alva, Amelia, Astrid, Cornelia, Elin, Elise, Ellinor, Emelie, Emillia, Emma, Hanna, Ines, Joline, Leah, Linnea, Livia, Lovisa, Meilissa, Nellie, Ronja, Saga (tak po herbatce :)) Sara, Siri nie mogłam się powstrzymać przed wspomnieniem o tym imieniu, jak dotąd kojarzyło mi się tylko z pieskiem Sofii i Carla Philipa, ale jak to mówią do odważnych świat należy :)) Svea, Tilde.

Nieco rozszerzona lista bardziej królewskich imion: Agnes, Agnethe, Alice, Amelie, Astrid, Britt, Carolina, Desiree, Emelie, Gabriella, Ingrid, Isabella, Johanna, Josephine, Lena, Linnea, Louise, Madeleine, Marie/Maria, Renate, Sybilla, Silvia.

Książęcy tytuł:
Co do tytułu ciężko spekulować w większości przypadków jest to spore zaskoczenie. Szwecja ma 25 prowincji, z czego 14 obecnie nie ma królewskiego patrona i są to:

Blekinge, Dalsland, Halland, Härjedalen, Jämtland, Lappland, Medelpad, Norrbotten, Närke, Småland, Uppland, Västerbotten, Västmanland, Öland.

51 komentarzy

 1. Super, ze jeszcze dzisiaj ją zobaczymy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie jakby to była Elisa albo Amelia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jedne z moich ulubionych imion :) jak na razie u Alexandra i Gabriela spełniły się moje małe "marzenia" co do imion, może i tym razem tak będzie.

   Usuń
  2. Jak myślisz Marlenko, jaki tytuł dostanie?

   Usuń
  3. Nie mam swoich typów, ale może Olandia tym razem się doczeka? :)

   Usuń
  4. Louisa Martha Margareta

   Usuń
 3. Nie spodziewałam się, że tak szybko zobaczymy małą księżniczkę, rzeczywiście podobna do brata

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka śliczna

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna, gratulacje dla rodzicó

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie spodziewałam się zdjęcia tak szybko miła niespodzianka

  OdpowiedzUsuń
 7. A pisałaś Marleno, że dzisiaj NA PEWNO Maddie nie opuści szpitala. Nawet argumenty podawałas. Gratuluje Twojej pewności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj najpierw jeszcze raz pytanie na które odpowiedziałam: "Możliwe, że dziś podają imiona, a jutro Madeleine wróci do domu?" Moja odpowiedź odniosła się TYLKO do ogłoszenia imion. Rząd ma na to wpływ, ale już na pewno nie ma na to czy Madeleine opuści szpital dzisiaj czy jutro albo za tydzień. "Tak jak napisałam para królewska musi wrócić do kraju, a w związku z ogłoszeniem imion musi zwołać się rząd, także przed ogłoszeniem premier powinien potwierdzić narodziny dziecka i je spotkać. Jest to więc dzisiaj niemożliwe." - tutaj mowa tylko o ogłoszeniu imion. Czytajmy dokładnie :)

   Usuń
  2. Chyba źle czytałaś Marlena pisała przecież o imionach a nie wyjściu ze szpitala

   Usuń
 8. Jaka piękna, rzeczywiście bardzo podobna do Nicolasa

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna księżniczka.
  Jednak wyszły DZIŚ ze szpitala. Marle nigdy niczego nie można być pewnym na 100%.
  Czy jest możliwe, że Sofia zostanie chrzestną? Po tym incydencie między Sofią, a Maddie na chrzcie Gabriela raczej nie ma szans. Czemu one się tsk nie lubią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie nie napisałam, że dzisiaj nie wyjdą. Naprawdę czytajmy ze zrozumieniem. Trzeba odróżnić opuszczenie szpitala od ogłoszenia imion o którym wyraźnie wówczas pisałam.

   Konflikt między Maddie a Sofią to wspaniale podtrzymywany mit na którym zarabiają krocie największe szmatławce w sieci. A co do tego czy Sofia zostanie chrzestną? Wątpię, chociażby ze względu na Daniela, który ma przed Sofią "pierwszeństwo" jako mąż Victorii.

   Usuń
  2. Na chrzcie Gabriela było widać jak się "lubią".

   Usuń
 10. Ależ śliczna! I chyba największa ze wszystkich dziewczynek w rk. Przynajmniej na taką wygląda ;) I rzeczywiście-bardzo podobna do Nicolasa. Czuję,że będzie prześliczną dziewczynką

  OdpowiedzUsuń
 11. Błyskawicznie opublikowano zdjęcia.Cieszy mnie też,że Chris spotkał się z dziennikarzami.
  Nie podejmuję się obstawienia pierwszego imienia,ale dalej myślę,że będzie coś z Sylvią i Alicią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zdziwiłam się, że już dzisiaj zdjęcia. Ale super, że nie musimy na wszystko czekać do poniedziałku.

   Usuń
 12. Piękna księżniczka!

  OdpowiedzUsuń
 13. Super, ze jest Twój blog, jak zawsze wszystko rzetelnie przedstawione. Uwielbiam Twój blog i zawsze jestem pod wrażeniem ile pracy w niego wkładasz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest piękna. Ja również chciałam aby urodziła się 9-tego i udało się:) Co do imion to może Helena, Emilia, Maria lub Anna?

   Usuń
 14. Co za niespodzianka to zdjęcie (i zresztą jej narodziny też), nie spodziewałąm się ich dzisiaj. Co do imion, to mnie też najbardziej podoba się Amelia, fajnie jakby malutka otrzymała takie imiona, ale myślę, że to będzie przynajmniej dla mnie zaskoczenie. Ciekawe, czy zostaną przy małej tradycji i jedną z liter jej imienia będzie "l". Natomiast co do księstwa to obstawiam Medelpad

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ladne dziecko!
  Tak sobie teraz pomyslalam....Christina Eva Silvia lub Christina Silvia Eva?

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeszcze Johanna i Carolina piękne. Ale Anna i Helena moje ulubione (jednak mało prawdopodobne, Maria również jako ze to trzecie imię Leonore). Natomiast co do tytułu to obstawialabym Smalandie lub Olandie.

  OdpowiedzUsuń
 17. O jaka miła niespodzianka :) urodziła się w moje urodziny :) witam kolejna Rybkę z 9. marca na świecie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Śliczna dziewczynka. Życzę jej rodzicom wszystkiego co najlepsze. 😀
  Patrząc na jej zdjęcie przypominam sobie dzieci pary królewskiej. Dokładnie w tej samej kolejności się urodziły. 😀

  OdpowiedzUsuń
 19. Oto moja propozycja imion dla dziewczynki: Helene Margaretha Ingrid

  OdpowiedzUsuń
 20. Widzę że dużo osób jest tutaj za Heleną ;) Ja też myślę że malutka będzie miała na imię Helena ♥ /lena

  OdpowiedzUsuń
 21. Widzę usta po tacie. Chyba bedzie podobna do Chrisa. W ogóle fajny pulpecik.

  OdpowiedzUsuń
 22. Marleno mam pytanie-gdzie mieszkają Maddie i Chris z dziećmi gdy są w Sztokholmie?

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo jestem ciekawa jakie imiona wybrali,no i marza mi sie zdjecia malej z rodzenstwem.Ciekawe kiedy mozemy sie spodziewac chrzcin?

  OdpowiedzUsuń
 24. Wiadomo o której godzinie podadzą imiona? Jeśli nie to jaka jest najprawdopodobna godzina (przypuszczając po poprzednich ogłoszeniach imion w SRK)?

  OdpowiedzUsuń
 25. Emilia Victoria Renata. Moj typ na meno.

  OdpowiedzUsuń
 26. Zapraszam na bloga o księżnej Kornwalii https://ksieznakornwalii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Dzidziuś uroczy, jak każdy maluszek. Obstawiałam, że będzie córcia. Czekam teraz cierpliwie na imiona i zdjęcie całej rodzinki / rodzeństwa.
  anial_royal

  OdpowiedzUsuń
 28. A może Astrid, księżna Halland lub Norrbotten :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja mysle ze imię będzie niespodzianka. Patrząc na poprzednie to nie obstawialabym ani anny ani innych standardowych. Moze lene albo luise? Pasowalyby do leonore

  OdpowiedzUsuń
 30. Moje propozycje imion:
  Carolina (najbardziej mi pasuje), Helena, Lina, Johanna, Maja, Amelie

  MS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Carolina Eva Sybilla
   Hanna Ingrid Renate

   Usuń
 31. Ingrid
  Taka kolejność jak u pary królewskiej
  Dz, ch, dz

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy Maddie i Jonas udzielili wspólnego wywiadu? Ile czasu po zaręczynach zerwali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zaręczyli się w sierpniu 2009 roku zerwali w kwietniu 2010.

   Usuń
 33. Rzeczywiście bardzo podobna do Nicolasa :) Bardzo podoba mi się imię Amelie albo Josephine, fajnie by było jakby nadali któreś z nich! ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Helena, Josephine, Emilia lub Johanna byłoby pięknie i pasowałoby do imion rodzeństwa. Mój typ Helena Josephine Johanna.

  OdpowiedzUsuń
 35. Tymczasowo jest to Sybilla. Przynajmniej według mnie.

  OdpowiedzUsuń
 36. Adrienne Josephine Alice. Drugie i trzecie imię ładne, pierwsze tak średnio mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.