Victoria na Post Davos Nordic Summit + więcej

2018/03/06


Dzisiaj, po feriach zimowych, Następczyni Tronu wróciła do obowiązków. Z samego rana przyjęła na audiencji przedstawicielki Wallenberg Academy Fellows z fundacji Knuta and Alice Wallenberg. Program zajmuje się inwestowaniem i pomocą młodym naukowcom. Celem tych inwestycji jest wzmocnienie Szwecji jako kraju badawczego poprzez zatrzymanie największych talentów w kraju oraz rekrutację młodych naukowców międzynarodowych na szwedzkie uniwersytety. Dzięki integralnemu programowi mentorskiemu mają także możliwość wzmocnienia swojej wiodącej roli naukowej i lepszego wykorzystania wyników swoich badań.Wallenberg Academy Fellows zapewnia najlepszym młodym naukowcom długoterminowe zasoby, aby mogli skoncentrować się na swoich badaniach. Program, który koncentruje się na naukowcach z zakresu nauk przyrodniczych, nauk społecznych, inżynierii i technologii, medycyny i nauk humanistycznych, przyczynia się również do zwiększenia internacjonalizacji szwedzkiego środowiska badawczego.


Następnie Victoria odbyła niezapowiedzianą w kalendarzu wizytę w Sven-Harrys konstmuseum, gdzie obecnie trwa wystawa sukni szwedzkich projektantów. Wśród eksponatów znalazły się również suknie noszone przez członkinie rodziny królewskiej. Wystawa stawia pytania o znaczenie haute coutur w dzisiejszej modzie i stara się odpowiedzieć na pytanie jak tradycyjne rzemiosło może być połączone z przyszłymi wymogami zrównoważonego rozwoju i odnowy materiałów. Wśród kreacji, które zobaczyła księżniczka, znalazła się sukienka Selmy Lagerlöf, która otrzymała Nagrodę Nobla w 1909 r. Następczyni Tronu została oprowadzona przez Ingrid Giertz-Mårtenson i Pära Engshedena - projektanta swojej sukni ślubnej. 


Wreszcie po południu Victoria przybyła na Post Davos Nordic Summit do Grand Hotelu w Sztokholmie. Konferencja w Sztokholmie opiera się na Światowej Konferencji Ekonomicznej w Davos, gdzie tegoroczny temat brzmiał: "Jak przygotować się na zapierające dech w piersiach zmiany w złamanym świecie i zachować konkurencyjność".
 Księżniczka wybrała bluzkę we wzory z kolekcji H&M i Erdem oraz szary komplet.

6 komentarzy

 1. Pracowity,ale interesujący dzień Vic po przerwie.
  Nie podzielam jej zamiłowania do garniturów,ale ten wygląda elegancko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może post na temat tego jaki tytuł dostanie nowy członek rodziny albo jakie zostały wolne? jak już coś było to proszę i link bo jestem ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym też z chęcią poczytała o propozycji imion.

   Usuń
  2. Tutaj pisałam o tytułach przy okazji Alexandra i Oscara

   http://www.swedish-princesses.pl/2016/02/jakie-tytuy-otrzymaja-krolewskie-dzieci.html?showComment=1511278481181#c8036932002122920799

   Tutaj propozycje imion dla Gabriela:

   http://www.swedish-princesses.pl/2017/04/jakie-imiona-i-tytu-otrzyma-przyszy.html

   Usuń
  3. Fajnie, że podałaś tę propozycje, ale to jednak nie to samo... Nie myśl, że Cię krytykuje, bo doskonale rozumiem, że nie masz czasu tak tylko piszę.

   Usuń
 3. Victoria ładnie wyglądała

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.