Drugie urodziny księcia Oscara!

2018/03/02


Erika Gerdemark / kungahuset.se

Dzisiaj książę Oscar świętuje swoje drugie urodziny. Najprawdopodobniej spędzi dzisiejszy dzień z rodzicami i siostrą w Alpach Szwajcarskich, gdzie udali się na zimowe ferie. Niemniej rodzina w ciągu weekendu musi wrócić do domu, gdyż od wtorku Victoria i Daniel wracają do normalnych obowiązków.

Erika Gerdemark / kungahuset.se

Tradycyjnie z okazji urodzin dwór wydał nowe zdjęcia solenizanta wykonane w Pałacu Haga przed kilkoma dniami. Za obiektywem po raz kolejny stanęła Erika Gerdemark. Nie mogę się napatrzeć na te zdjęcia i uroczego Oscara! Zarówno Oscar jak i Estelle mają na sobie urocze sweterki od Marie-Chantal.kungahuset

27 komentarzy

 1. Zakochałam się w tych zdjęciach, jaki Oscar jest śliczny i uroczy. Śliczne z nich rodzeństwo

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia są śliczne. Szczególnie to ostatnie. Jak patrzę na Oscara,to mam wrażenie że wyrośnie na największego dżentelmena rodziny!😉

  OdpowiedzUsuń
 3. solenizant świętuje imieniny
  jubilat - urodziny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Solenizant to osoba, która obchodzi danego dnia imieniny lub urodziny. Jubilat z kolei to osoba lub instytucja, która obchodzi jubileusz. Solenizant pochodzi od łacińskiego słowa solennis, które oznacza coś uroczystego, dorocznego. Obie formy są poprawne :)

   Usuń
 4. Jaki on uroczy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. PIękne zdjęcia, ale na moim komputerze nie mogę ich zobaczyć w całej okazałości bo są za duże. Też tak macie czy tylko u mnie taki problem? nie pierwszy raz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy nacisnąć na zdjęcie :)

   Usuń
 6. Bardzo podobny do Estelle. Tylko kto go tak ulizal? :-D ale i tak jest slodziutki taki maly dzentelmen. Prawdziwy ksiaze :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cały Daniel:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy tylko ja mam wrażenie, że na tym blogu jest faworyzowana księżniczka Victoria i jej rodzina? Większość postów opiera się właśnie na niej a Sofia i Madeleine są zupełnie w tyle. Nie chodzi mi o aktualności ale o posty tematyczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do archiwum, w ostatnim czasie nie było żadnych postów tematycznych o Victorii i jej rodzinie. Jestem gotowa napisać, że w tym roku ani jednego. Ostatnimi postami tematycznymi były biografie nie związane z Victorią ani jej rodzeństwem i ich rodzinami.

   Usuń
  2. Nie wiem czy wiesz anonimie, ale ten blog zaczynał jako blog o księżniczce Victorii

   Usuń
  3. Anonimie, a o czym autorka ma pisać, jak u Maddie nic się nie dzieje, nie ma żadnych oficjalnych wyjść. Spokojnie doczekasz się i postów o Maddie - jak urodzi, jak będzie Te Deum, pierwsze zdjęcia, później chrzest. Notatka o Sofii była w tamtym tygodniu, ksiąężna brała udział w biegu narciarskim. Teraz para książęca nie ma oficjalnych wyjść i przebywa w domu rodzinnym Sofii.
   No to o czym Marlena ma pisać, jak nie ma żadnych "nowości".

   Usuń
  4. Skoro Vic jest następczynią tronu to logiczne, że ona robi najwięcej bo kiedyś będzie królową. A jej siostra żyje sobie spokojnie na uboczu to nie ma co pisać, że poszła na plac zabaw dziećmi. Jak urodzi będzie się działo. A Sofia była ostatnia na takich wakacjach to też nie ma co opisywać. Spokojnie.

   Usuń
 9. Piękne zdjęcia. Estelle i Oscar to przurocze rodzeństwo. Trudno uwierzyć, że Oscar świętuje już drugie urodziny. Po raz kolejny zdjęcia wykonane przez Erikę Gerdemark mnie zachwyciły.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kolejna piękna sesja zdjęciowa

  OdpowiedzUsuń
 11. Chłopczyk uroczy, włosy jednak źle ostrzyżone.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ależ się zmienił i wyrósł,ale wciąż pozostaje drugim odbiciem Daniela.Moje serce skradło zdjęcie,gdy Estelle gładzie go po policzku.Wyglądają na niesamowicie zgodne i kochające się rodzeństwo.

  OdpowiedzUsuń
 13. Oscar to cały tata. Mały elegancik. Cała buzia pełna ząbków.

  OdpowiedzUsuń
 14. Viktoria robi najwięcej, to i najwięcej się o niej pisze. Co tu się tłumaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja bym przeczytała z chęcią o propozycjach imion dla dziecka Maddie itp... Ale teraz już raczej za póżno.
  Jak mieli się urodzić inni członkowie rodziny królewskiej to takie posty były... Nie mam pretensji tylko tak pisze :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Sorry, że uwaga nie na temat, może to śmieszne ale już nie mogę - mam gesią skórkę od komentarzy rozpoczynających się od: "czy tylko ja widzę , że. .." itd , kalka z anglojęzycznych blogów: " Am I the only one who.... bla bla". Cóż to za dziwna maniera, egocentryczna i po prostu wkurzajaca tak samo w obu językach, bo widzę ją już na każdym kroku. Uwaga: czy tylko mnie tak to wkurza? :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Na zdjęciach pozowanych i pewnie retuszowanych chłopiec jest uroczy. W rzeczywistości Oscar ma bardzo podkrążone oczy - choroba nerek po tacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze przed ślubem było info, że to nie jest choroba genetyczna=dziedziczna, tylko nabyta

   Usuń
  2. Choroba nerek nie jest dziedziczna. Rozumiem, że znasz to dziecko osobiście? Po co retuszować zdjęcia dzieci?

   Usuń
  3. Dwór przed ślubem Victorii i Daniela poinformował, że Daniel miał chorobę nerek, która nie jest dziedziczona, więc raczej nie ;)

   Usuń
 18. Mały książę wygląda świetnie. Najbardziej urzekło mnie zdjęcie księcia Oscara z siostrą. Księżniczka czule zajmuje się swoim bratem.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.