Rodzina królewska na Global Child Forum + poniedziałkowe spotkania

2018/04/11

Embed from Getty Images

Dzisiaj na Zamku Królewskim odbyło się dziesiąte Global Child Forum. Wzięła w nim udział para królewska, księżniczka Victoria, książę Daniel oraz księżna Sofia. Honorowym gościem na forum była księżna Laurentien z Holandii. Sala Królestwa jest wypełniona do ostatniego miejsca. Od polityków, decydentów, dyrektorów generalnych i ekspertów ONZ do kuzyna Victorii, Patricka Sommerlatha i moderator Lydii Cappolicchio.


"Wiele zrobiliśmy dla dzieci, ale musimy zrobić więcej!"- powiedział król z witając zaproszonych na forum. Swoim przemówieniem rozpoczął trwające dzisiaj dziewięć godzin intensywne rozmowy na temat kwestii praw dziecka. 51-letnia księżna Laurentia słynie z walki o prawo wszystkich dzieci do czytania i z całą pewnością ma wiele do powiedzenia na forum.

Embed from Getty Images

Z kolei w poniedziałek rano Victoria odbyła spotkanie z komendantem Micaelem Bydénem. A następnie odwiedziła Agencję Ochrony Środowiska. Na miejscu została powitana przez Sekretarza Generalnego Agencji, Bjorna Risinger. Rozmowy zeszły na temat pomysłu biznesowego Agencji Ochrony Środowiska oraz krajowych celów jakości środowiska i Agendy 2030. Następnie księżniczka otrzymała informacje o pracach Szwedzkiej Agencji Ochrony Środowiska w zakresie klimatu, bezpieczeństwa górskiego, tworzyw sztucznych i tekstyliów oraz usług ekosystemowych. Victoria odbyła również spacer po pomieszczeniach Szwedzkiej Agencji Ochrony Środowiska i spotkała się z pracownikami.

kungahuset.se


Na zakończenie dnia Następczyni Tronu wraz z parą królewską oraz księciem Danielem uczestniczyła w przyjęciu dyplomatycznym podczas, którego członkowie rodziny królewskiej poznali nowych ambasadorów w Szwecji. Tym razem zostali przyjęci ambasadorzy z Dominikany, Portugalii, Turcji, Etiopii, Libanu, Korei Południowej, Egiptu i Iraku.

 kungahuset
  kungahuset

7 komentarzy

 1. Wspaniale zobaczyć wspólne wyjścia szwedzkiej rodziny królewskiej.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 2. myślicie że Sofia coś sobie robi z twarzą? niby ma widoczne zmarszczki mimiczne wokół oczu, ale cała buźka jakaś taka opuchnięta, lekko napompowana mi sie wydaje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moze lekko sie przytyło kobitce? :-D

   Usuń
  2. Ona ma dopiero 33 lata
   i myślicie, że już zaczyna? Natura jest najpiękniejsza, a takie kombinowanie i to jeszcze przed 40 to dla mnie no cóż zwykła głupota.
   Swoją drogą, ale się niektórzy dokładnie przyglądają. Zmarszczki mimiczne jaka fachowa nazwa....

   Usuń
 3. Fajnie zobaczyć Sofie,już minęło tyle miesięcy od porodu, a mało ją widać .

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać,że podczas forum panowała dobra atmosfera.Ciekawe usadzenie.
  Victoria ślicznie wygląda w różowej garsonce,ale ta bluzka w paski i żakiet z poniedziałku jest okropny.O stylizacji Sofii trudno coś powiedzieć,bo niewiele widać poza białą bluzką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez uważam,że Sofia już coś kombinuje przy twarzy. Ewidentnie ma pełniejsza i inną twarz, może stosuje mezoterapię . Victoria starzeje się z godnością, póki co wygląda naturalnie.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.