Victoria z wizytą w prowincji Narke

2018/04/20

Foto: Raphael Stecksén, Kungahuset.se 


Dzisiaj Victoria odwiedza kolejną prowincję - tym razem jest to księstwo Narke i znajdujący się tam Park Krajobrazowy Saron. Na miejscu Victoria została powitana przez gubernator Marię Larsson. Po pierwszej części spaceru na wszystkich czekał drobny poczęstunek, a księżniczka miała okazję porozmawiać z biorącymi udział w spacerze i odebrać drobne prezenty - rysunki oraz słodkie przekąski.

Po tym udała się na spotkanie z dziećmi w Kvismaren Ornnothology. Miała tam okazję przyglądać się życiom żmij oraz udała się na spacer po malowniczych terenach Kvismarken.Victoria uczyła również dzieci robić domki dla ptaków. Wizyta zakończyła się wejściem na wieżę obserwacyjną dla ptaków "Dansbanan" przystosowaną dla osób na wózkach inwalidzkich. Rikard Södergren, który sam siedzi na wózku, prowadził wycieczkę z przewodnikiem.


O 14:00 Victoria uda się na przejażdżkę rowerową ze szkoły Kävesta do Kvarntorpshögen. Trasa ma około 7 kilometrów i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem około 15:00 Victoria dotrze do Kvarntorpshögen. Następczyni Tronu obejrzy dzieło sztuki pt. "klatka schodowa", które stało się fenomenem ruchu i punktem centralnym zarówno dla turystów, jak i sportowców.
Katarina Hansson, przedstawiciel Gminy Kumla i Roberth Gyllberg, założyciel "Pokonaj schody" powitają księżniczkę u dołu schodów.Razem z młodzieżą ze Stowarzyszenia Narciarskiego Kumla grupa wejdzie po schodach na punkt widokowy. Po tym odbędzie się krótki spacer do dzieła sztuki Arken, gdzie zakończy się wizyta w prowincji.

4 komentarze

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.