Księżniczka Madeleine i Chris O'Neill zaszczepieni przeciwko COVID-19

2021/04/27

Princess Madeleine Facebook

Rzeczniczka dworu poinformowała wczoraj media, że księżniczka Madeleine i jej mąż Chris O'Neill przyjęli szczepionkę na koronawirusa. W Miami na Florydzie, gdzie mieszkają, szczepionki są już dostępne dla wszystkich grup wiekowych. Umożliwi to pierwszą wizytę w Szwecji od ponad półtora roku. Na tą chwilę mówi się, że książęca rodzina przyleci do Szwecji na letnie wakacje, aby spędzić czas z resztą rodziny królewskiej na Olandii.

Foto: Sara Friberg, Kungl. Hovstaterna


Na swoją kolej nadal oczekują księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Carl Philip i księżna Sofia, jednak obie pary przeszły COVID-19 i jako ozdrowieńcy będą musieli jeszcze trochę poczekać. Początkowo rząd w Szwecji zakładał, że do końca czerwca zaszczepi wszystkich dorosłych. Jednak opóźnienia w dostawach szczepionek opóźniają śmiałe założenia rządu. Może pięć milionów osób zostanie w pełni zaszczepionych do końca pierwszej połowy roku - powiedział szwedzkiej telewizji SVT Richard Bergstrom, koordynator akcji szczepień. Do tej pory w liczącej 10 mln mieszkańców Szwecji jedynie nieco ponad 700 tysięcy osób zostało zaczepionych drugą dawką szczepionki. Wśród nich znalazła się również para królewska. 

3 komentarze

  1. Mam nadzieję, że rodzinie uda się razem spędzić wakacje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, ze pojawia się na urodzinach Vickan

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.