Niespodziewane spotkania Madeleine i Sofii

2021/04/23


Księżniczka Madeleine zaskoczyła podopiecznych fundacji Min Stora Dag. Fundacja pozostająca pod patronatem księżniczki zorganizowała 20 kwietnia wirtualne spotkanie - wycieczkę po Zamku Królewskim w Sztokholmie - dla osób otrzymujących wsparcie od organizacji. Gospodarzami wycieczki była dwójka nauczycieli z Muzeum Zamku Królewskiego, która wcieliła się w role króla Gustawa III i królowej Sofii Magdaleny. Przez nieco ponad godzinę dzieci mogły chodzić po salach zamku, uczyć się dygać i kłaniać monarchom z XVIII wieku i zadawać pytania o wszystko, od tego, dlaczego spódnica królowej jest tak szeroka, po to czy mają jakieś zwierzęta. Do spotkania dołączyła również księżniczka Madeleine, która życzyła dzieciom świetnej zabawy.


kungahuset screenshot


Z kolei księżna Sofia odbyła wczoraj pierwsze spotkanie po porodzie dołączając do królowej w wirtualnym spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka,  Elisabeth Dahlin oraz jej personelem. Podczas spotkania personel i rzecznik przekazali najnowsze informacje opublikowane niedawno przez ten urząd w rocznym sprawozdaniu dotyczącym COVID-19 i praw dziecka. Spotkanie to jest kontynuacją nowej serii spotkań zainaugurowanej przez królową i księżną Sofię 18 marca bieżącego roku. Wówczas królowa Silvia i księżna Sofia spotkały się z szeregiem organizacji ds. praw dziecka. Jednocześnie księżna nadal pozostaje na oficjalnym urlopie macierzyńskim, jednak wirtualna praca, która dominuje na królewskim dworze pozwala Sofii uczestniczyć w spotkaniach i kontynuować jej obecną współpracę z królową Silvią. Rzeczniczka dworu podkreśliła również, że jeszcze przez pewien czas księżna zostanie w domu z nowonarodzonym dzieckiem.


 Foto: Kungl. Hovstaterna

Dwór królewski poinformował również, że w związku z 75 urodzinami króla przypadającymi w następny piątek, zaplanowano wieczorną kolację. Jest to kolejny aspekt programu uroczystości o którym informowałam w poprzednim poście (klik). Dwór nie podał bliższych szczegółów dotyczących miejsca kolacji i osób, które wezmą w niej udział. Możemy jednak przypuszczać, że będą to przede wszystkim dzieci pary królewskie oraz któreś z sióstr króla. Księżniczka Margaretha na stałe mieszka w Anglii, z kolei Birgitta wróciła po wielu miesiącach na Majorkę. Tak więc możliwa jest obecność jedynie dwóch sióstr - Desiree i Christiny. Rzeczniczka dworu poinformowała również, że księżniczka Madeleine dołączy do rodziny wirtualnie. Niemniej coraz bardziej możliwy wydaje się scenariusz spędzenia tegorocznego lata w Szwecji przez księżniczkę Madeleine i jej rodzinę. Rodzina mogłaby przylecieć do Szwecji pod koniec czerwca bądź na początku lipca i zostać w kraju, aż do września.

7 komentarzy

 1. Miło zobaczyć choć na ekranie dwie księżniczki.
  Podziwiam Sofię, że nawet wirtualnie i choćby na moment, ale jednak wróciła do pracy, tak szybko po narodzinach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze wreszcie zobaczyć maddie. Oby im się udało przylecieć na wakacje

  OdpowiedzUsuń
 3. Maddie świetnie wygląda

  OdpowiedzUsuń
 4. Obie księżniczki i królowa pięknie wyglądały :)
  To dobrze, że dzieci mogły "wirtualnie zwiedzić" zamek. Mam nadzieję, że za niedługo będą mogły go zwiedzić osobiście.
  Gratulacje dla księżnej Sofii za szybki powrót do pracy (wirtualnie) po porodzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za wspaniały artykuł i cudowne zdjęcia !

  OdpowiedzUsuń
 6. Na podstawie samego tytułu można by pomyśleć, że Sofia i Madeleine odbyły jakieś spotkania wspólnie :D

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.