Aktualizacja: Księżniczka Victoria odwiedza kolejną prowincję

2017/10/06

kundeleknabiegunie.com

Dzisiaj Victoria odbyła drugą z kolei podróż po najpiękniejszych regionach Szwecji. Tym razem kierunkiem podróży było Västerbotten.

Kungahuset

Wizytę w kolejnej prowincji księżniczka rozpoczęła w Norsjö, gdzie spotkała się z uczniami i nauczycielami miejscowej szkoły. Razem z nimi udała się na spacer do Arenaparku, którego zwieńczeniem było jego otwarcie. W rozmowie z magazynem Norran, zdradziła, że wspaniale jest wrócić do Norsjö po 20 latach. Jak sama wspomniała, "wtedy był to bardzo intensywny dzień pełen nowych doświadczeń. Piękny dzień. I teraz jest wspaniale tutaj wrócić, aby zobaczyć pozytywny rozwój oraz zainaugurować plac sportowy".

kundeleknabiegunie.com

kundeleknabiegunie.com

kundeleknabiegunie.com

Victoria była dzisiaj we wspaniałym nastroju w rozmowie z jednym z fanów, Gustavem zaprosiła go na Zamek. Gustav wspomniał w trakcie rozmowy, że kiedyś odwiedził Zamek Królewski. "Byłeś w Sztokholmie i w moim Zamku, jak to?" spytała dowcipnie księżniczka i zapytała, czy zapamiętał coś szczególnego z tamtej wizyty, "raczej nie, to było dawno temu". Na to Victoria stwierdziła "Musisz przyjechać ponownie. Wiesz co? Serdecznie cię zapraszam, musisz ponownie odwiedzić Zamek Królewski".

kundeleknabiegunie.com

kundeleknabiegunie.com

Po południu Następczyni Tronu była już w rezerwacie w Skellefteå, który jest największym obszarem sportowo-rekreacyjnym w regionie. Na miejscu byli również Agnieszka i Konrad z bloga Kundelek na Biegunie, którzy mieszkają w Laponii.

No i zaczęło się - podjechał bus. Wysiadła, nie... wyskoczyła z niego uśmiechnięta dziewczyna która zaraz zabrała się do witania ze wszystkimi. Uśmiech i cierpliwość. Podeszła też do miejsca gdzie my staliśmy i wymieniliśmy ze sobą jakże szwedzkie 'hej' ;)
A potem, potem po prostu spacerowaliśmy po lesie. Jakie to było zwykłe. Jakie ładne.

Pełną relację możecie przeczytać na Ich blogu, tutaj - KLIK. Serdecznie polecam!

kundeleknabiegunie.com

W minioną środę Victoria i Daniel byli w Parku Haga, gdzie odbyły się uroczystości z okazji 125-lecia Friluftsfrämjandets. Książęca para spędziła część dnia w parku na zabawie z dzieci z miejscowych szkół i przedszkoli,tym samym promując aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Tegoroczne obchody zbiegły się z nową kampanią Victorii i Daniela w ramach Generation-Pep. Wówczas w filmiku promującym nowy projekt wystąpiła nawet księżniczka Estelle!

7 komentarzy

 1. Takie wizyty muszą być dla księżniczki z jednej strony męczące,a z drugiej niezwykle miłe.Gdy dostaje się takie powitanie motywacja musi przyjść.Cudownie,że Victoria rozpoczęła taki cykl podróży,dzięki któremu pozna lepiej swój kraj,a rodacy ją.

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżniczka wygląda na tym zdjęciu tak młodo że ciężko uwierzyć że niedawno obchodziła 40 urodziny
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Marlenko wiesz może, czy będzie sesja Gabriela z rodzicami i bratem?
  Od 31 sierpnia już trochę minęło... Sesja Alexa była zanim skończył miesiąc... Czy jest możliwe, że zobaczymy Gaba dopiero na chrzcie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę nie wiadomo, dwór nie informuje wcześniej, że ma zamiar wydać jakieś zdjęcia. Jak na razie były zawsze takie sesje. Myślę, że przed chrztem na pewno pojawią się jakieś zdjęcia.

   Usuń
 4. Bardzo podoba mi się ten pomysł odwiedzania przez Victorię najpiękniejszych regionów Szwecji

  OdpowiedzUsuń
 5. Też bym chciała dostać zaproszenie do zamku królewskiego od następczyni tronu :D

  OdpowiedzUsuń
 6. O tak, co to było za spotkanie! Dużo szczęścia mamy że po przeprowadzce do Skelleftea niespełna 2 miesiące temu już poznaliśmy księżniczkę! :) Pogodna, uśmiechnięta dziewczyna.

  Konrad z Kundelka Na Biegunie

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.