Ostatnie spotkania Następczyni Tronu + Co nowego u księżniczki Victorii i książęcej rodziny?

2017/10/16


Dzisiaj wczesnym wieczorem księżniczka Victoria dołączyła do pary królewskiej na jubileuszowym sympozjum Stefana Perssona. Uroczystość odbywa się w Karolińska Institutet, należącym do szpitalu Karolińska. Stefan Persson skończył w tym roku 70 lat. Mężczyzna jest najbogatszym człowiekiem w Szwecji i głównym właścicielem marki odzieżowej H&M.

Wcześniej, w ciągu dnia Victoria dołączyła do króla Carla Gustafa w spotkaniu z rządem. Spotkanie informacyjne odbywa się kilka razy do roku, a jego datę ustala król w porozumieniu z rządem. Tradycyjnie w spotkaniach bierze również udział Następczyni Tronu.

Miniony weekend książęca rodzina postanowiła spędzić poza Sztokholmem. W niedzielę zostali zauważeni w czarującej Willi Fridhem w Östergötland. Rezydencja została wybudowana w 1909 roku i stanowiła letnią rezydencję księcia Carla, syna króla Oscara II, oraz jego żony, księżnej Ingeborg. Obecnie w  Willi znajduje się hotel, restauracja oraz sale konferencyjne. Jak donosi Expressen, w niedzielę, Victoria i Daniel z dziećmi zjedli kolację w sali jadalnej i opuścili rezydencję wieczorem. Nie wiadomo, czy rodzina zatrzymała się w hotelu wcześniejszej nocy.

W piątek księżniczka oglądała kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w hokeju na lodzie. Victoria obejrzała mecz pomiędzy Szwecja a Czechami w Östersund oraz odwiedziła centrum i uniwersytet. Następczyni Tronu mogła sama spróbować swoich sił w grze i przetestować sprzęt. Od lat Victoria należy do Komitetu Paraolimpijskiego.

Jesień dla rodziny królewskiej zapowiadała się od samego początku spokojnie pod względem oficjalnych podróży. Na drugą połowę roku nie zaplanowano żadnej oficjalnej podróży. Nie oznacza to jednak, że rodzina królewska nie udaje się poza granice kraju z krótszymi wizytami. Wszystko wskazuje na to, że 23 listopada księżniczka Victoria odwiedzi Niemcy. Według najnowszych doniesień Następczyni Tronu miałaby odwiedzi Leipzig, aby wziąć udział we wręczeniu Swedish Enterprise Award.

4 komentarze

 1. Piękna spodnica z wieczornego sympozjum :) księżniczka Victoria jest bardzo pracowita ostatnio prawie codziennie możemy ją oglądać :) z Niemiec to już tak blisko do Polski mogłaby wpaść na jeden dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżniczka wygląda tak dziewczęco w jasnej spódnicy. Na zdjęciach z Igrzysk Paraolimpijskich widać wielkie zaangażowanie i oddanie księżniczki w swoją pracę.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 3. Vic pięknie wyglądała, ta spódnica jest piękna

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.