Szpital imienia Księżniczki Victorii + więcej

2017/10/26Dzisiaj księżniczka Victoria odwiedziła księstwo księżniczki Estelle - Östergötland. Dzień rozpoczęła od wizyty w Linköping, gdzie szpital uniwersytecki otrzymał imię Następczyni Tronu. Od teraz nazywa się H.K.H. Kronprinsessan Victorias barn- och ungdomssjukhus (Szpital Dziecięcy i Młodzieżowy im. J.K.W. Księżniczki Victorii).

"To wielki zaszczyt, że szpital uniwersytecki otrzymał imię księżniczki Victorii" powiedział zastępca
dyrektora regionalnego w regionie Östergötland."Szpital dla dzieci i młodzieży od wielu lat pracuje nad stworzeniem silnej i kompleksowej, wysoko wyspecjalizowanej opieki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży w południowo-wschodniej części kraju. Nowa nazwa i pomoc księżniczki wzmocnią jego pozycję" kontynuował.


Podczas wizyty Następczyni Tronu spędziła czas z pacjentami szpitala na wspólnej rozmowie i zabawie. Wcześniej odsłoniła tablicę ukazującą nową nawę placówki, "potrzebuję tutaj pomocy" zażartował księżniczka i zaprosiła 7-letnią Siri Friberg i 10-letniego Vidara Appelqvista do wspólnego zdjęcia zasłony.


Resztę dnia spędziła w parku krajobrazowym z miejscowymi dziećmi i rodzinami. Księżniczka odwiedziła także Szlak Bajki swojej córeczki, który książęca rodzina zainaugurowała w 2014 roku. Następczyni Tronu znakomicie bawiła się z dziećmi grabiąc liście oraz wykonując ćwiczenia na orientacje.

11 komentarzy

 1. Powiedzcie, która inna księżniczka czy księżna weszłaby do tunelu i tak swobodnie bawiła się z dziećmi? Która pozwoliłaby być tak blisko siebie? - ŻADNA.
  Victoria jest niepowtarzalna i wyjątkowa. To najwspanialsza, najbardziej naturalna i najbardziej otwarta osoba ze wszystkich rodzin królewskich w Europie.
  Nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek inna księżniczka/księżna była tak swobodna w interakcji ze zwykłymi ludźmi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książe Harry jest jeszcze bardziej swobodny w kontaktach z ludzmi

   Usuń
  2. Nie powiedziałabym, że bardziej, moim zdaniem są pod tym względem na równym "poziomie". Zdecydowanie dwoje najciężej pracujących i najcieplejszych ludzi we wszystkich RK. Ciężko ich porównać z innymi. Oboje bezpośredni, zawsze na "ty" przynajmniej Victoria nie wiem jak Harry w tym jednym aspekcie, oboje ciepli, troskliwi, potrafią znaleźć z każdym kontakt, nawet jeśli wymaga to zdjęcia butów (nigdy nie zapomnę Vic zdejmującej szpilki i kładącej się na podłodze w szpitalu żeby pobawić się z dziećmi)no i przede wszystkim skracają dystans, często sami nadstawiając się do uścisku. Vickan zawsze już z daleka rozkłada ręce na widok dzieci żeby je przytulić i pogadać. Zresztą Harry tak samo.

   Nie zapominajmy też, że Victoria jako przyszły monarcha mimo wszystko ma nieco inną rolę, bardziej osadzoną w sztywnych regułach niż Harry, teraz już daleko w kolejce do tronu. W takiej sytuacji Vickan na prawdę pozwala sobie na dużo swobody jako przyszła królowa, szczególnie w zestawieniu z królem Carlem Gustafem. Tutaj akurat raczej chodziło o kobiety i to, że żadna inna księżna czy księżniczka nie tarzałaby się w śniegu, grabiła liści czy czołgała się po ziemi, czy tak jak w przy poprzedniej wycieczce jeździła rowerem o niebezpiecznych górskich terenach. Bynajmniej ja u innych kobiet w RK czegoś takiego nie widziałam.

   Usuń
 2. Dla dzieci to musiało być niezwykłe przeżycie,a Vic robiła wszystko,aby stało się ono niezapomniane. Jest taka radosna,ciepła i wesoła,dlatego już nie będę komentować sprawy mody oprócz fryzury,którą muszę pochwalić.
  Powtarzam po raz kolejny- w zwyczajnym kucyku wygląda sto razy lepiej niż w ciasno spiętym koczku.

  OdpowiedzUsuń
 3. To miłe, że szpital funkcjonuje teraz pod imieniem księżniczki Victorii

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrząc na fotografie widać, jak księżniczka fantastycznie nawiązuje kontakt z dziećmi. Widać, jak jest zaangażowana w to, co robi.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam Jej zapał, zaangażowanie i wielkie serce dla innych ludzi. Bycie księżniczką, następczynią tronu to bardzo męcząca praca. Nie możesz mieć gorszego dnia, być zmęczona, mieć huśtawki nastrojów spowodowanej dolegliwościami kobiecymi. Musisz być super zawsze i wszędzie. A Victoria robi to z przyjemnością i zaangażowaniem. Będzie wspaniałą królową. Oby tylko miała sporo czasu i dla własnej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 6. I znow kitka :-/ choc tym razem nie ulizana a to juz plus

  OdpowiedzUsuń
 7. kiedyś czytałam coś o premierze nowej strony o Royal Families, ale nie mogę znaleźć posta z adresem. Pomoże ktoś?

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz naszło mnie takie pytanie - czy szwedzkie księżniczki mają stylistów ? Jest ktoś kto zajmuje się ich ubiorem i wyborami modowymi na dane uroczystości/wyjścia ? ;) Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście mają, a przynajmniej Victoria i Sofia. Nie wiadomo nic o styliście Madeleine, ale na 100% jest taka osoba.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.