Dzisiejsze audiencje Victorii

2017/10/19
Dzisiaj w ciągu dnia Następczyni Tronu odbyła dwie oficjalne audiencje. Koło południa Victoria spotkała się z Elisabeth Wallenius i Malin Grände z organizacji Sällsynta Diagnoser. Księżniczka jest Narodowym Protektorem tej fundacji pomagającej ludziom z rzadkimi diagnozami.

Jak podaje oficjalna strona Sällsynta Diagnoser, jako "rzadką diagnozę" rozumie się stan, niepełnosprawność lub chorobę, która prowadzi do rozległych zaburzeń czynnościowych. Żeby dolegliwość uznać za rzadką tę samą diagnozę można postawić nie więcej niż jednej osobie na dziesięć tysięcy. Definicja określona została przez Narodową Radę Zdrowia w Szwecji.

Po południu Victoria przyjęła przedstawiciela nowozelandzkiej Izby Reprezentantów, Davida Cartera. Bliższe informacje na temat spotkania nie zostały na tą chwilę ujawnione.
Victoria wybrała po raz drugi wybrała sukienkę w kwieciste wzory Gestuz. Po raz pierwszy nosiła ją na Junior Water Prize pod koniec sierpnia.

10 komentarzy

 1. Nie za bardzo podobają mi się rękawy tej sukienki, takie wielkie. Wiesz może kto będzie reprezentował Szwecję na pogrzebie w Tajlandii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie za bardzo sie orientuje, czyj to pogrzeb?

   Usuń
  2. Zmarłego w zeszłym roku króla Bhumibola Adulyadeja, w przyszłym tygodniu odbędą się ceremonie pogrzebowe i monarcha zostanie skremowany. Wszystkie uroczystości będą trwały kilka dni od 25 do 29 października, a główne uroczystości odbędą się w czwartek. Więcej przeczytasz tutaj:

   http://blueblood-royals.blogspot.com/2017/10/szczegoy-ceremonii-pogrzebowych-w.html

   Usuń
 2. Z Danii leci Frederik, a z Norwegii Haakon, może ze Szwecji Victoria? Fajnie jakby się spotkali chociaż smutna okazja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj dwór podał, że królowa Silvia będzie reprezentować Szwecję, Victoria ma kilka spotkań zaplanowanych na przyszły czwartek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Średnio podoba mi się Victoria w tej sukience

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejny pracowity dzień księżniczki. Podziwiam ją za to!
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zawsze masa obowiązków, ślicznie wyglądała

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejny koszmarek modowy...

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.